Produkty

5 przedmiotów DIY, które szybko odmienią wygląd Twojego salonu

5 przedmiotów DIY, które szybko odmienią wygląd Twojego salonu

Naszemu salonowi zdecydowanie brakuje tego czegoś? Jest piękny, ale zupełnie bez wyrazu? Puste ściany, nieco surowa podłoga? Czas, żeby wnieść do pomieszczenia powiew świeżości. Nie liczmy jednak na to, że idealnym sposobem na nowe wnętrze będzie szafka lub droga kanapa. Najlepszy efekt uzyskamy za pomocą nietypowych dodatków DIY.

własnoręcznie wykonany obrazDekoracje wykonane przez nas samych to nie tylko piękny dodatek, ale przede wszystkim satysfakcja z wysiłku włożonego w odmianę wnętrza. W salonie spędzamy większość naszego domowego czasu. Nic zatem dziwnego, że wszelkiego rodzaju prace włożone w jego samodzielną aranżację sprawią nam dwukrotnie większą radość.

Zacznijmy od ścian.

Van Gogh namalowany naszą ręką

Dlaczego nie? Prawdopodobnie każdy z nas potrafi stworzyć dzieło sztuki. Warunkiem jest bogata wyobraźnia i kilka inspiracji odnalezionych np. w Internecie. Prawdziwa impresja przypasuje naszemu szalonemu salonowi, urządzonemu w nurcie nowoczesnym. W klasycznym przyda się jakiś portret. Najlepiej akcentują wnętrze obrazy duże, oprawione w piękne ramy. Dobrym pomysłem na nietypowy obraz będzie także jakieś pamiątkowe zdjęcie albo grafika.

Tego typu rozwiązanie prawdopodobnie nie przypasuje do gustu wyłącznie zwolennikom sztuki, dla których selekcjonowanie i kolekcjonowanie dzieł jest czymś więcej niż hobby.

Garść staroci

Dodatki z duszą. Tak często bywają nazywane te elementy dekoracji, które zostały wyszperane gdzieś na pchlich targach. Często wyrzucamy je, nie mając pomysłu jak je wykorzystać, a tymczasem, lampa bez klosza, porcelanowy czajniczek oraz haftowana serweta zupełnie inaczej przedstawią nasze wnętrze. Bardzo dobrze widać to w mieszkaniach, gdzie panuje styl angielski. Ich wyposażenie w dużej mierze stanowią przedmioty z tzw. drugiej ręki.

Stare, nieco podniszczone dodatki możemy oczywiście odnowić. Dzięki temu jeszcze lepiej wkomponujemy je w nasze cztery ściany. Dzięki materiałom dostępnym w sklepach z wyposażeniem dla malarzy, dekoratorów będziemy mogli odnowić każdy rodzaj materiału.

Kwiaty w nietypowych donicach

Doniczka, nie zawsze musi być donicą. Brzmi dziwnie? W bardzo oryginalnych i nietuzinkowych aranżacjach tego rodzaju przedmioty może zastępować dzban metalowy lub porcelanowy, jak również drewniane skrzyneczki. Na pewno bardzo ciekawa formą dekoracji będzie również doniczka zawieszona do góry nogami, która ostatnio święci triumfy w zakresie nowoczesnych dodatków.

Świeczniki i pachnące świeczki

Czy wiesz, że pięknie pachnącą świeczkę możesz wykonać samodzielnie? Już opowiadamy jak. Potrzebny nam będzie: knot, dowolne szklane pojemniki, masa żelowa, barwniki do świec, olejki zapachowe, a także dowolne dekoracje, które zatopimy w masie.

Najpierw mocujemy knot do szklanego kubeczka, najlepiej taśmą klejącą. Ważne, aby nasz knot znajdował się dokładnie na środku.

Następnie do pustego naczynia wrzucamy ozdoby. Mogą to być szklane serca, morskie muszelki. Ważne, aby znajdowały się możliwie najbliżej ścianek.dekoracje DIY

W rondelki zagotowujemy masę żelową i w miarę potrzeby dodajemy do niej barwnik oraz zapach. Chwilę gotujemy. Ciepłą masę przelewamy do przygotowanego naczynia i gotowe. Wszystkie produkty niezbędne do wykonania świecznika kupimy w sklepach budowlanych oraz w Internecie.

Pomysłowe oświetlenie

Lampa, zarówno ta główna, jak i ta, dająca tylko dodatkowe światło jest bardzo istotnym elementem dekoracyjnym naszego pomieszczenia. Zapewne nie raz podziwialiśmy lampki choinkowe, które pięknie połyskiwały w niektórych wnętrzach. Z pewnością nietypowym oświetleniem będą zatem ping-pongowe lampki choinkowe. Jak je wykonać? Przygotuj paczkę piłek, a następnie w każdej z nich wykonaj małą dziurkę. Na każdą lampkę nabij piłeczkę. Efekt końcowy będzie rewelacyjny.

Takie oświetlenie wzbogaci nasz parapet, kominek, szklane naczynie postawione na stole.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd
Jeśli nie chcemy wzywać fachowca do każdej drobnej usterki w domu, powinniśmy zaopatrzyć się w podstawowy komplet narzędzi ręcznych. Stosując je, z ła...
Czytaj więcej

Rodzaje i zastosowanie wkrętaków

Rodzaje i zastosowanie wkrętaków
Wkrętaki, zwane potocznie śrubokrętami, stanowią narzędzia bardzo powszechne, używane niemal w każdym gospodarstwie domowym i warsztacie. Zwykle przyd...
Czytaj więcej

Rodzaje i wybór wkrętarek

Rodzaje i wybór wkrętarek
Wkrętarki należą do elektronarzędzi przydatnych zarówno podczas domowego majsterkowania, jak i użytku profesjonalnego. Jakie są funkcje i rodzaje wkrę...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
06.01.2016
Lubię bardzo te inspiracje, które u Was można znaleźć i chętnie wykonuję jakieś domowe dekoracje, bo są najlepsze. chciałabym mieć więcej czasu

Ocena i komentarz dla:

5 przedmiotów DIY, które szybko odmienią wygląd Twojego salonu