Produkty

6 pomysłów na obrazy z tkaniny

6 pomysłów na obrazy z tkaniny

Obrazy pełnią w domu wiele funkcji. Przede wszystkim upiększają wnętrze, urozmaicając gładkie i jednokolorowe powierzchnie ścienne. Pomysłów na wykonanie spersonalizowanych obrazów jest wiele, a w tym artykule spróbujemy skorzystać z tkanin. Za ich pomocą można stworzyć naprawdę oryginalne obrazki.

Obraz Glasspik Tiger 70 x 100 cm Obrazy malowane to standardowa dekoracja ścienna, podobnie zresztą jak wszelkiego rodzaju zdjęcia – czarno-białe lub kolorowe. A może by choć raz skorzystać z innego wypełnienia domowych ram? W tym artykule znajdziemy inspiracje na obrazy wykonane z różnego rodzaju tkanin.

1. Metki

Jeśli moda towarzyszy nam w codziennym życiu, bawimy się nią i z zapartym tchem śledzimy każde nowości ze światowych wybiegów, stwórzmy obraz ścienny złożony z najróżniejszych metek projektantów mody.

Nasz obraz może ewoluować podczas kolejnych zakupów. Doklejane do obrazka metki, będą ciekawą dekoracją dla wnętrza garderoby lub sypialni, w której jednym z elementów wyposażenia będzie stojący wieszak.

2. Kolorowe sowy i koty

Sowa to nieodparte skojarzenie z mądrością, koty to domowi ulubieńcy, proponujemy zatem wykonanie ciekawej kompozycji ściennej właśnie z naszywką utrzymaną w tym tonie. Kolorowa sowa upiększy pokój dziecka, gdzie zastosowaliśmy np. pastelowy kolor ścian, a kot urozmaici przedpokój, szczególnie, jeśli obraz będzie sporych rozmiarów.

3. Marokańskie wzory dywanów

Są piękne, a my szczególnie polecamy te, które będą się mieniły mnóstwem kolorów. Taką barwną tęczę odwzorowującą dywan, można udekorować wnętrze urządzone w czarno-białych kolorach. Barwna makatka ociepli wnętrze i urozmaici ścienną monotonię.

4. Wyszywanki

Wyszywanie w płóciennym materiale uspakaja i jest ciekawym hobby rozwijającym wyobraźnię. Jeśli zatem posiadamy umiejętność tworzenia w materiale, czyli wyszywania, to i ta forma dekoracji, będzie dla nas odpowiednia. Takie wyszywanki świetnie zaakcentują wnętrze, gdzie nie brakuje ludowych dodatków.

pomysły na obraz5. Mapy

Będą nieodzowną dekoracją ścienną w domach podróżników i obieżyświatów. Po każdej podróży możemy dokładać do mapy kolejną chorągiewkę z datą wycieczki, przypominając sobie wspaniałe przygody.

6. Paski, kratki, wzory marynarskie

Motyw niezwykle łatwy do wykonania, wystarczą nam małe fragmenty materiałów w kolorze błękitnym, żółtym, czerwonym. Wytnijmy z nich wzór statku, kotwicę lub morskich fal. Takie autorskie obrazki warto wprowadzić do wnętrza urządzonego w nadmorskim klimacie.

Do autorskiego przygotowania obrazu z materiału mogą się również przydać naszywki na ubrania, miłe w dotyku plusze oraz wzory lamparcie. W niemal każdą stylizację wkomponuje się wreszcie także odrobina stylistyki ludowej. Życzymy powodzenia w tworzeniu.

Data publikacji: 09.02.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej

Salon z jadalnią – metamorfoza oraz niespodzianka od Doroty Szelągowskiej
Aranżacja salonu z jadalnią w trzy dni to nie lada wyzwanie. Jak odnowić salon, by służył wszystkim domownikom i był jednocześnie idealnym miejscem do...
Czytaj więcej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej

Funkcjonalny pokój dziecięcy – metamorfoza Doroty Szelągowskiej
Trójka dzieci, 11 metrów i nieskończona ilość pasji oraz zainteresowań – jak to wszystko połączyć, by powstała funkcjonalna, a zar...
Czytaj więcej

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach

Sprytne pomysły na zawieszenie obrazów i uchwytów bez wiercenia w ścianach
Kiedy mieszkanie jest nowe lub wynajmowane, możemy nie chcieć wiercić w ścianie, by zawiesić obraz bądź dekorację. Jak zatem ozdobić pokój lub ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

6 pomysłów na obrazy z tkaniny