Produkty

Akcesoria do myjek – w co warto się wyposażyć?

Akcesoria do myjek – w co warto się wyposażyć?

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które pozwalają na więcej swobody komfortu w trakcie prac gospodarskich. Ich użycie przynosi szybkie efekty, dając także więcej czasu na odpoczynek. Myjki to także więcej możliwości, szczególnie jeśli wyposażymy je w dostępne na rynku akcesoria. Przyjrzyjmy się im bliżej.

lanca do myjkiWęże

Bez niego praca z użyciem myjki nie byłaby możliwa. Specjalny wąż ciśnieniowy pozwala na otwarcie odpowiedniego strumienia wody na powierzchnię, którą chcemy oczyścić. Stanowi on więc podstawowe wyposażenie każdej myjki. Na jego osobny zakup musimy decydować się wyłącznie wtedy, gdy oryginalny element ulegnie awarii bądź zużyciu. Przy zakupie węża ciśnieniowego należy zwrócić szczególną uwagę na jego długość, niezbędną do wykonywania przez nas obowiązków porządkowych, odpowiednią elastyczność, trwałe wykonanie i kompatybilność z myjką, jaką posiadamy.

Lance

To akcesorium, które możemy podłączyć do węża ciśnieniowego i tym samym – wydłużyć jego zasięg. Lance to jednak nie tylko urządzenia przedłużające, ale także zwiększające efektywność działania wypuszczanego strumienia. Lance wyposażone w dysze rotacyjną umożliwią usuwanie wszelkich uporczywych zabrudzeń, których nie jesteśmy w stanie pozbyć się za pomocą zwykłego strumienia. Lanca może być unowocześniona poprzez specjalny element wytwarzający aktywną pianę, pozwalający łatwo czyścić gładkie powierzchnie bez zacieków.

Pistolety

Ich działanie znacząco usprawnia korzystanie z myjki. Przydają się szczególnie wtedy, gdy konieczne jest usunięcie niewielkich zabrudzeń z małych powierzchni. Podobnie jak lance świetnie sprawdzają się również w przypadku nieczystości powstałych na gładkich podłożach, takich jak na przykład szkło. Wykorzystanie pistoletów sprawia, że nawet wyjątkowo długa praca z myjką ciśnieniową jest przyjemnością.

Szczotki

To elementy, które sprawiają, że prace porządkowe przy użyciu myjki ciśnieniowej są możliwe nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynku, np. do mycia podłóg czy elementów armatury sanitarnej. Szczotka jest miękka, pozwala doczyścić uciążliwe plamy oraz, co bardzo ważne – dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej szerokość roboczą.

Pistolet zamienny do myjek KarcherFiltry

Bez nich nie byłoby tak zadowalających rezultatów, jakie osiągamy po zastosowaniu myjek ciśnieniowych. Specjalne filtry odpowiadają głównie za pożądany poziom czystości wody, która jest generowana przez urządzenie. Dzięki nim do wody nie dostaje się kurz oraz inne, nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia.

Adaptery

Co prawda większość akcesoriów jest przeznaczonych do użycia z myjkami ciśnieniowymi konkretnego producenta, ale możemy je dowolnie zestawiać właśnie dzięki adapterom. To specjalne przejściówki, które umożliwiają nam podłączenie węże, szczotki, dyszy czy innego rodzaju osprzętu. Dają więc nam możliwość tworzenia urządzeń idealnie dopasowanych do naszych wymagań.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking

Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking
Nie ma drugich tak uniwersalnych narzędzi czyszczących jak myjki ciśnieniowe. Ranking ułatwi Ci wybranie najlepszego modelu spośród dziesiątek ...
Czytaj więcej

Macallister 2100 W w akcji – recenzja myjki ciśnieniowej

Macallister 2100 W w akcji – recenzja myjki ciśnieniowej
Myjka ciśnieniowa MACALLISTER 2100W to potężny sprzymierzeniec podczas wiosennych porządków. Kompaktowy korpus i komplet końcówek pomaga...
Czytaj więcej

Top 3 sposoby na czyszczenie elewacji

Top 3 sposoby na czyszczenie elewacji
Elewacja domu jest jednym z pierwszych jego elementów, który widzą Twoi goście i domownicy. Pełni funkcję ochronną, izoluje i zabezpiecz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
04.05.2016
No... chciałoby się mieć taką myjkę. Nie tylko do auta, ale jak sobie pomyślę, jak szybko bym tym wyczyściła całe obejście...

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria do myjek – w co warto się wyposażyć?