Produkty

Alternatywa dla gotowych dekoracji ściennych – domowe DIY

Alternatywa dla gotowych dekoracji ściennych – domowe DIY

Ścienne dekoracje mogą wyglądać bardzo efektownie i co ważne, pasują do niemal każdego wnętrza. Możemy je kupić w formie gotowych projektów lub jako inspirujące DIY. Zobacz, jakie pomysły przygotowaliśmy w tym artykule.

wykończenie ścianyBiała rama i złote wypełnienie

Tego rodzaju dekoracje ścienne wykonamy za pomocą kilku produktów do malowania. Potrzebna nam będzie dowolnej wielkości rama z drewna, z której należy zdrapać lakier, a następnie dokładnie wyszlifować jej powierzchnię za pomocą papieru ściernego. Oczyszczoną w ten sposób ramę pokryjmy białą farbą do drewna i delikatnie przetrzyjmy ponownie papierem. Ramka będzie dzięki temu wyglądała na nieco podstarzałą.

Do środka możemy włożyć wycięty z papieru kształt liścia – pokryty złotym sprayem. Taka dekoracja spełni oczekiwania fanów stylu schabby chic oraz industrialnego.

Efektywne dekoracje 3D

Dekoracje ścienne wcale nie muszą mieć postaci graficznej lub malarskiej. Pięknie będą wyglądały również wycinanki oraz wzory 3D. Możemy je stworzyć z kolorowego papieru. Okazale zaprezentują się wycinanki origami, falujące motyle oraz bardziej rozbudowane formy florystyczne.

Odrobinę wzorów i ludowe freski

Piękne dekoracje ścienne mogą także powstać poprzez nałożenie na płótno wzorów przygotowanych z innych materiałów. Miejsca z wyciętymi kształtami można przemalować farbą. Im więcej kolorów, tym ciekawszy wzór otrzymamy. Ludowe obrazki stworzone właśnie taką metodą ubarwią oryginalne wnętrza, gdzie nie brakuje mebli wykonanych z surowego drewna oraz gdzie ściany najczęściej przybierają biały kolor.

Szablon Colours XXL floral 10Czy lubisz wycinanki?

Kolorowe oraz czarno białe gazety to jedna z najczęściej wykorzystywanych inspiracji umożliwiających tworzenie oryginalnych dzieł. Kreując takie, bardzo nowoczesne w formie, obrazki, możemy skupić się na wycięciu liter i ułożeniu barwnych cytatów lub stworzyć obrazkowy misz-masz. W trakcie tworzenia takich ciekawych ilustracji zainspiruj się dziełami współczesnymi. Z pewnością odnajdziesz coś, co zwróci Twoją uwagę.

Wykorzystaj to, co masz pod ręką i łącz materiały!

Jeśli szukasz inspiracji oraz pomysłów do wykonania ciekawych dekoracji ściennych, zacznij od tego, by przyjrzeć się tradycyjnemu, domowemu wyposażeniu. Jeśli masz gdzieś obok sznurek, kolorowe piórka czy też wysuszone liście oraz płatki kwiatów to wiedz, że posiadasz już całkiem spory bagaż produktów do wykonania naprawdę atrakcyjnego dzieła.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Szablony malarskie – co nimi ozdobić i jakich farb użyć?

Szablony malarskie – co nimi ozdobić i jakich farb użyć?
Korzystając z szablonów malarskich, możemy w oryginalny i łatwy sposób przyozdobić nasze wnętrza. Chociaż najczęściej wykorzystujemy je do malowania ś...
Czytaj więcej

Tanie materiały ścienne pomysłem na ciekawą aranżację

Tanie materiały ścienne pomysłem na ciekawą aranżację
Po wejściu do określonego wnętrza, szczególną uwagę zwracamy nie tylko na zebrane w nim wyposażenie, ale także na wykończenie ścian oraz podłóg. Piono...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Alternatywa dla gotowych dekoracji ściennych – domowe DIY