Produkty

Aranżacja kawalerki dla mężczyzny

Aranżacja kawalerki dla mężczyzny

Kawalerka – kilkadziesiąt metrów kwadratowych, z reguły około 30, na których trzeba zmieścić wszystko, co jest niezbędne do codziennego życia. Musi być praktycznie i ładnie, a w przypadku mieszkania dla mężczyzny, także męsko. Jak urządzić kawalerkę, by mężczyzna mógł poczuć się w niej naprawdę dobrze? O tym poniżej.

mała łazienkaKawalerka to określenie mieszkania o niewielkim metrażu. Z reguły wielkość takiego mieszkania nie przekracza ok. 30 metrów kwadratowych. Natomiast jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń to wymieniany jest tutaj salon z kuchnią, ewentualnie sypialnia oraz ubikacja. I to właściwie tyle. Niewiele, patrząc przez pryzmat wszystkich rzeczy, które zwykliśmy magazynować w naszym życiu.

A jednak sztuka aranżacji tak małego mieszkania udaje się niekiedy całkiem dobrze. Wystarczy dobrze wszystko rozplanować.

Jak urządzić kawalerkę dla mężczyzny?

Przede wszystkim schludnie i praktycznie. Mężczyzna lubi mieć wszystko na swoim miejscu. Nie lubi też sprzątać, dlatego większość wyposażenia powinna przybrać bardzo prostą i nowoczesną formę.

Na pewno warto zainwestować w kuchnię zabudowaną, z systemem szuflad i szafek, które posiadają liczne przegrody – mniejsze i większe. W takich szafkach zdecydowanie łatwiej będzie utrzymać porządek i posegregować wszystkie niezbędne w kuchni sprzęty.

Wybierając fronty szafek skupmy się na takich materiałach, na których nie będą widoczne ślady rąk, kurzu oraz innych zabrudzeń.

W praktycznej kuchni konieczność przecierania frontów szafek powinna pojawiać się tylko raz na jakiś czas.

Jeśli w naszej kawalerce planujemy stworzyć zabudowę salonu z kuchnią, koniecznie pamiętajmy o wykończeniu części podłogi płytkami. Wówczas strefę przy szafkach kuchennych bardzo łatwo będzie nam utrzymać w czystości bez jednoczesnego niszczenia drewnianej podłogi.mała kuchnia

Co w salonie? Najlepiej jak najmniej mebli. Zresztą niemal każdy mężczyzna od komody i stołu woli sprzęt RTV. Duży telewizor z pewnością zawiśnie na ścianie, co rozwiąże problem zakupu szafki pod TV.

Na podłodze koniecznie rozłóżmy dywan najlepiej ciemnego koloru. Nie będzie na nim widać kurzu i okruchów.

Jaka łazienka? Mężczyźnie na pewno wystarczy prysznic. Szybki i tani sposób na świeży wygląd. Do tego koniecznie duża umywalka z zamontowaną baterią bezdotykową. Dzięki niej rzadziej będzie trzeba czyścić różne elementy armatury sanitarnej.

Czego nie lubi mężczyzna?

W aranżacji jego mieszkania spokojnie możemy sobie odpuścić mnóstwa dekoracji i bibelotów. Marne szanse, że ten będzie miał ochotę na ich częste przecieranie ściereczką. Zamiast drobnych dekoracji zainwestujmy w kilka większych, bardziej charakternych o nowoczesnej linii.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

5 najczęściej popełnianych błędów podczas oklejania mebli

5 najczęściej popełnianych błędów podczas oklejania mebli
Zmiana wystroju wnętrza nie zawsze idzie w parze z wymianą wszystkich mebli na nowe, idealne modele z katalogu. Przyczyna jest umotywowana albo małym ...
Czytaj więcej

Naprawa mebli – uszkodzona okleina lub konstrukcja

Naprawa mebli – uszkodzona okleina lub konstrukcja
Stare meble to przedmioty pożądania każdego wybitnego kolekcjonera. Są dobre, bo stare, piękne i przede wszystkim drewniane. Nie mają nic wspólnego z ...
Czytaj więcej

Witraże - co trzeba wiedzieć przed zamontowaniem?

Witraże - co trzeba wiedzieć przed zamontowaniem?
Kiedyś widziane jedynie w kościołach i wielkich posiadłościach, dzisiaj kolorowe szkło może stać się ozdobą każdego domostwa. Jednak zanim wpuścimy do...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
25.11.2016
ej, ja swojemu bratu urządzałam kawalerkę, więc to ma wielki sens :D przede wszystkim nie ma sensu robić wielkich szaf - nie sprawdzają się, true story :P
23.06.2016
Czyli to są porady na temat aranżacji kawalerki dla mężczyzny skierowane do kobiety? :D no wiadomo, że facet sobie sam nic nie zrobi

Ocena i komentarz dla:

Aranżacja kawalerki dla mężczyzny