Produkty

Aranżacja łazienki inspirowana plażą

Aranżacja łazienki inspirowana plażą

Łazienka, która swoim wyposażeniem przywołuje w wyobraźni obraz plaży? Tak, to możliwe. Wystarczy dobrać do niej piaskowe akcesoria, marmurowe misy oraz płytki i rolety, a wokół wanny rozłożyć muszle oraz rozgwiazdy. Łazienka inspirowana plażą będzie lekka, jasna i bardzo wakacyjna.

Im łazienka sprawia wrażenie cieplejszej i przyjemniejszej w odbiorze, tym chętniej z niej korzystamy. Kąpiel w otoczeniu jasnych i nieco świetlistych dodatków, przy okazji utrzymanych w barwach przywołujących otoczenie kurortowe, to gratka dla każdego, kto w łazience lubi spędzać swój wolny czas, relaksując się.

Aby wnętrze sprawiało wrażenie ciepłego i nieco piaskowego, warto:

Zrezygnować z akcesoriów w mocnych kolorach na rzecz tych o nieco stonowanej barwie, np. piaskowej lub białej (w szerokiej tonacji beżu). Takie drobne wyposażenie będzie wbrew pozorom mocno wpływało na estetykę pomieszczenia.

adriska

Zastosować ręczniki z bawełny w kolorze piasku. To kolejny z elementów wyposażenia, o którym nie powinniśmy zapominać. Ręcznik otula nas po kąpieli swoim lekkim materiałem i trudno się bez niego obejść. Zawieszamy go również na stojaku lub grzejnik – nie stanowi centrum zainteresowania, ale z pewnością należy go uznać za wyposażenie widoczne.

Wybrać dywanik niczym złota plaża – to kolejny, bardzo ważny akcent naszego pomieszczenia. Stąpanie po jasnym dywanie z miękkim włosiem będzie wzbudzało w nas pozytywne uczucia i, co więcej, sprawi, że nasze stopy nie będą musiały dotykać zimnych płytek.

Zastosować na ścianach mozaikę połączoną z większymi płytkami lub szklane bordery, czyli paski dekoracyjne. Mogą mieć one np. morski motyw, który uatrakcyjni każde wnętrze.

Zamontować nad wanną szklany panel z wybranym motywem, np. piasku, zachodzącego słońca lub fal morskich. Można też taki sam wzór umieścić na kabinie prysznicowej. Takie dekoracyjne panele ożywią i urozmaicą naszą piaskową łazienkę.

Dlaczego panel szklany zamiast tradycyjnych płytek? Jest to rozwiązanie dobre nie tylko dla tych osób, którym znudziły się już kafelki oraz płytki z zabrudzonymi fugami. To propozycja przede wszystkim dla tych użytkowników, którym zależy na materiale odpornym na zarysowania oraz łatwym w czyszczeniu.

lismore

Wybrać prostotę – łazienka inspirowana plażą to przede wszystkim proste rozwiązania. Spójna kolorystyka i stonowane dodatki mogą dać ujście nieco bardziej szalonej podłodze lub jednej ze ścian, którą wykończymy kamieniami. Na podłodze i ścianie w prysznicu połóżmy zamiast tradycyjnych płytek kamienną mozaikę wykonaną z otoczaków zatapianych bezpośrednio w fudze. Sprawiają wrażenie bardzo naturalnego wykończenia, nawiązującego bezpośrednio do wakacyjnej scenerii.

Zdecydować się na wannę wolnostojącą – w łazience inspirowanej plażą, to bardzo ważny element wyposażenia. Wanna tego typu przenosi nas na rajskie tarasy wypoczynkowe, gdzie możemy zatopić się w nieckach wypełnionych ciepłą wodą. Wannę wolnostojącą możemy – tak samo jak podłoże – wysadzić kamieniami lub mozaiką wypełnioną bursztynami bądź muszlami. Efekt będzie zaskakująco piękny.

Data publikacji: 16.02.2016
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Idealna aranżacja łazienki – kubki i szklanki do zamocowania

Idealna aranżacja łazienki – kubki i szklanki do zamocowania
Aranżacja łazienki może być świetną zabawą, ale i wielkim wyzwaniem. Jeśli nie mamy do dyspozycji zbyt wiele miejsca, musimy szukać sposobów na...
Czytaj więcej

Nowoczesna łazienka – przegląd szczotek do WC

Nowoczesna łazienka – przegląd szczotek do WC
Łazienka to pomieszczenie, w którym dokonujemy codziennej higieny, ważne jest więc aby sama również była utrzymywana w najwyższej czysto...
Czytaj więcej

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?
W aranżacji łazienki najwięcej uwagi poświęcamy wykończeniu oraz niezbędnym elementom wyposażenia – armaturze sanitarnej i meblom. O dodatkach myślimy...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Aranżacja łazienki inspirowana plażą