Produkty

Bidet w łazience – tak czy nie?

Bidet w łazience – tak czy nie?

Bidet, jako europejski standard, jest coraz częściej rozważanym elementem łazienki w polskich domach. Ze względu na swoje znakomite właściwości, sprawdzi się w każdej łazience.

komplet bidet wcPraktyczność

Mówiąc o bidecie, warto rozpocząć od tego, że jest on komponentem łazienki, który jest niezwykle pomocny przy codziennym dbaniu o higienę intymną. Służy on przede wszystkim obmywaniu się po skorzystaniu z wc, a dodatkowo daje możliwość szybkiego i efektywnego odświeżenia w ciągu dnia. W ten sposób, usuwa i zapobiega rozprzestrzenianiu się niekorzystnych dla naszego organizmu bakterii. Co istotne, jego obsługa jest bardzo prosta – bidet składa się z miski oraz wygodnej w operowaniu baterii bidetowej, którą dobierzemy według własnych preferencji. Baterie te mają głównie postać baterii umywalkowych, z tym, że zakończone są ruchomą końcówką pozwalającą na sterowanie strumieniem wody. Warto tu zauważyć, że bidet bardzo dobrze sprawdza się w przypadku osób starszych bądź mających problemy ze sprawnością ruchową, znacznie ułatwiając im wykonywanie codziennych czynności w toalecie. Pomoże również dzieciom.

Wymiary i miejsce bidetu

Bidet w swoich wymiarach jest podobny do wymiarów miski ustępowej. Również, podobnie jak ona, może być wiszący bądź stojący. Przy projektowaniu łazienki i planowaniu umieszczenia bidetu warto wziąć pod uwagę trzy istotne odległości. Z racji korzystania z niego zarówno przodem, jak i tyłem, z obu stron bidetu powinno zostać najmniej 20 cm wolnego miejsca. Dzięki temu, będziemy mogli wygodnie ułożyć nogi i komfortowo skorzystać z urządzenia. Ważne jest też zostawienie ok 60 cm wolnego miejsca przed bidetem, co również na celu zapewnienie wygody i swobodnego użytkowania. Jeśli dobrze zaaranżujemy łazienkę, bez problemu znajdziemy dla bidetu doskonałe miejsce. Warto tu jednak zauważyć, że najczęściej umieszczany jest obok wc – to najbardziej intuicyjne rozwiązanie.

Wpasowanie i dopełnienie łazienkimiska wc bidet castorama

Bidety znajdziemy w większości ofert ceramiki łazienkowej. Kompletuje się je z miskami wc, dzięki czemu w łazience tworzą stylową i praktyczną całość. Co istotne, coraz częściej spotkamy ceramikę w kolorach innych niż biel. Pozwala to na wpasowanie jej w każdą aranżację pomieszczenia sanitarnego i wykreowanie wnętrza o niestandardowym wyglądzie.

Do tej pory, bidet określany był przede wszystkim jako namiastka luksusu. Teraz jednak, z racji wielu zalet, staje się coraz częściej standardem, który zdecydowanie warto mieć w swojej łazience.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak wybrać baterię bidetową?

Jak wybrać baterię bidetową?
Decydując się na zamontowanie bidetu w łazience, powinniśmy również dopasować do niego odpowiednią armaturę – tylko wtedy będzie spełniać swoją fu...
Czytaj więcej

Bidet czy rączka bidetowa – co wybrać?

Bidet czy rączka bidetowa – co wybrać?
Jeśli kwestia higieny jest dla nas kluczowa, w naszej łazience zdecydowanie powinien znaleźć się bidet. Co jednak w sytuacji, gdy niewielki metraż nie...
Czytaj więcej

Bidet w małej łazience – jak to zorganizować?

Bidet w małej łazience – jak to zorganizować?
Bidet to funkcjonalne urządzenie łazienkowe, dzięki któremu szybko odświeżymy się w ciągu dnia, nie musząc brać prysznica. Nie zajmuje wiele mi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
09.10.2015
Osobiście zamiast bidetu o wiele lepszym wynalazkiem jest pisuar, zwłaszcza jak w domu jest więcej niż jeden mężczyzna

Ocena i komentarz dla:

Bidet w łazience – tak czy nie?