Produkty

Brzeszczoty do pił oscylacyjnych

Brzeszczoty do pił oscylacyjnych

Piła oscylacyjna to praktyczne urządzenie, które dzięki odpowiednio dobranym końcówkom przyda się do wielu zadań warsztatowych i budowlanych. Do wyboru mamy różne typy brzeszczotów różniące się od siebie rodzajem uzębienia i zastosowaniem. Oto najważniejsze rodzaje brzeszczotów do pił oscylacyjnych.

brzeczoty do pił oscylacyjnychOscylacyjne narzędzia wielofunkcyjne służą do wykonywania cięć prostych, wykrojów i docinania niewielkich elementów w takich materiałach jak listwy, panele czy płyty gipsowo-kartonowe. Niektóre sprawdzają się również do cięcia wgłębnego, np. gwoździ łączących płyty meblowe, czy wycinania kołków. Brzeszczoty powlekane węglikiem spiekanym HM poradzą sobie z obróbką ceramiki, kabli i spoin w murze.

Brzeszczoty okrągłe

Brzeszczoty okrągłe są cenione ze względu na uniwersalność – nadają się do cięcia niemal każdego materiału. Producenci oferują również tarcze ze specjalnym uzębieniem do cięcia metali nieżelaznych. Brzeszczotów powlekanych granulatem stopów twardych możemy używać do ceramiki i tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem. Zaletą tego typu końcówek jest dobre prowadzenie przy długich cięciach sięgających ok. 80 cm. Do dłuższych cięć wygodniej jest skorzystać z wyrzynarki, piły szablastej lub pilarki tarczowej.

Brzeszczoty proste

Ten rodzaj osprzętu świetnie nadaje się do wykonywania wykrojów, na przykład w płytach meblowych czy parkietach. Wąskie brzeszczoty sprawdzą się przy małych wykrojach. Szersze analogicznie wykorzystujemy przy wykrojach większych.

Brzeszczoty wygięte

Wygiętymi brzeszczotami możemy ciąć bezpośrednio przy ścianie, na przykład równo z sufitem czy podłogą, ponieważ ich mocowanie jest schowane w korpusie piły. Ścisłe przyłożenie elementu tnącego pozwala również na wykonywanie wykrojów w stykających się płytach meblowych i wielu innych materiałach.

Brzeszczot Yato do drewna mokrego 760 mmNoże tnące

Noże różnią się od brzeszczotów krawędzią tnącą. W przypadku brzeszczotów są to ostre zęby, a w przypadku noży – równy, naostrzony brzeg. Te drugie są bardzo przydatne podczas usuwania środków uszczelniających i klejących. Znajdują zastosowanie również przy rozdzielaniu elastomerów.

Inne końcówki do pił oscylacyjnych

Wśród końcówek do narzędzi oscylacyjnych wymienia się również ostrza skrobakowe, które przydają się do rozdzielania tworzyw sztucznych lub usuwania pozostałości po spoiwach. Takie ostrza możemy wykorzystać na przykład do oczyszczania fug między płytkami czy podczas renowacji parkietu.

Piła oscylacyjna to praktyczne narzędzie o wielu zastosowaniach – przyda się przy pracach parkieciarskich, wykonywaniu zabudowy z płyt, naprawie urządzeń i wielu innych działaniach, np. serwisowych, remontowych czy budowlanych. Jej zaletą jest to, że cięcia można przeprowadzić dokładnie na uprzednio wyznaczonej linii. Szeroki wybór końcówek z różnym ustawieniem względem uchwytu urządzenia ułatwi nam dopasowanie brzeszczotu do wykonywanego zadania.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Mikronarzędzia – kiedy po nie sięgnąć?

Mikronarzędzia – kiedy po nie sięgnąć?
Mikronarzędzia pozwalają na wygodne wykonanie wielu prac wymagających szczególnej precyzji. Do czego możemy je wykorzystać i kiedy warto po nie sięgną...
Czytaj więcej

Brzeszczot do piły kabłąkowej – jak go wybrać

Brzeszczot do piły kabłąkowej – jak go wybrać
Piła kabłąkowa to narzędzie, które przydaje się w każdym ogrodzie oraz warsztacie. Służy w głównej mierze do piłowania drewna, ale za jej pomocą przet...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Brzeszczoty do pił oscylacyjnych