Produkty

Ciekawe pomysły na własnoręczne dekoracje salonu

Ciekawe pomysły na własnoręczne dekoracje salonu

Nic nie cieszy bardziej, niż dekoracje dla domu wykonane własnoręcznie. Są one bowiem nie tylko sposobem na oszczędność, ale przede wszystkim na oryginalne wnętrze pełne niespotykanych bibelotów. Dekoracje salonu wykonane przez nas – oto kilka ciekawych pomysłów.

dekoracja salonuSalon oryginalny, piękny i elegancki. Jednym słowem taki, który subtelnie podkreśla nasze zainteresowania i nijakie wnętrze. Własnoręcznie możemy wykonać wszystko, o czym tylko zamarzymy. Bez obawy o to, że nasze dzieło sztuki znajdziemy także w innych domach.

Piękne i pachnące

Czyli wszystkie te dekoracje, które swoim cudownym zapachem wypełniają nasze domowe wnętrze. Zimą i jesienią cudownie sprawdzą się w tym zakresie pomarańcze z goździkami, tace z rozrzuconym laseczkami cynamonu. Latem ciekawe zapachowe kompozycje stworzymy przy pomocy ciętych kwiatów. Te powinny stanowić główny element dekoracyjny naszego stołu, parapetu oraz ławy.

Wygodnie i przytulnie

Ciekawym sposobem na domową dekorację salonu są własnoręcznie wykonane poduszki, a dokładniej mówiąc, poszewki. Mogą mieć one naszyte ornamenty nawiązujące do stylu, w jakim urządzona jest reszta pokoju.

Sentymentalnie i romantycznie

Ciekawym pomysłem na własnoręczne dekoracje będą także kolorowe ramki do zdjęć przyozdobione według naszej bogatej wyobraźni. Ramę możemy okleić cekinami, muszelkami, kawałkami materiałów lub kamieni. Wszystko zależy od tego, jakie drobiazgi mamy pod ręką. Takie przyozdobione własnoręcznie ramki ze zdjęciem członków rodziny to wspaniały wystrój parapetu lub komody.

dekoracja salonuNowocześnie i ekstrawagancko

Współczesne dekoracje to w dużej mierze nawiązanie do nowoczesnych motywów na tapetach i fototapetach. Te drugie po części także wykonane są przez nas. Dlaczego? Fototapeta może powstać jako powiększenie zdjęcia wykonanego przez nas na wakacjach. Formę dużego obrazu naklejonego na ścianę może przybrać praktycznie wszystko: kot, pies, nasz maluch, my sami.

Dlaczego ekstrawagancko? Dlatego, że na samej tapecie możemy umieścić elementy, które wzbudzą uczucia u osób wchodzących do naszego domu.

Naturalnie i ekologicznie

Mówiąc najprościej, dekoracje z niczego. Wazon przerobiony z pustej butelki po winie, lampa z żarówki, ramka do zdjęcia z kartonu. Takich ekologicznych półproduktów, z których można wykonać piękne drobiazgi, jest oczywiście znacznie więcej.

Data publikacji: 08.01.2015
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jaka tapeta do kuchni - Najmodniejsze tapety od GoodHome

Jaka tapeta do kuchni - Najmodniejsze tapety od GoodHome
Chcesz odświeżyć kuchnię lub podkreślić jej niepowtarzalny wystrój? Odpowiednia tapeta pozwoli Ci elegancko wykończyć ścianę, a także zamaskowa...
Czytaj więcej

Jaką tapetę wybrać? Nowoczesne inspiracje od GoodHome

Jaką tapetę wybrać? Nowoczesne inspiracje od GoodHome
Dzięki tapecie łatwo i szybko stworzysz sobie piękne wnętrze na czasie. I to w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience. Sprawdź na co zwrócić uw...
Czytaj więcej

Jak urządzić małe mieszkanie? Poznaj kilka złotych zasad

Jak urządzić małe mieszkanie? Poznaj kilka złotych zasad
Małe mieszkanie to wcale niemałe wyzwanie dla jego właścicieli. Jak bowiem zaaranżować je tak, by na niewielkim metrażu pomieściło się wszystko, co ni...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Ciekawe pomysły na własnoręczne dekoracje salonu