Produkty

Ciekawe pomysły na własnoręczne dekoracje salonu

Ciekawe pomysły na własnoręczne dekoracje salonu

Nic nie cieszy bardziej, niż dekoracje dla domu wykonane własnoręcznie. Są one bowiem nie tylko sposobem na oszczędność, ale przede wszystkim na oryginalne wnętrze pełne niespotykanych bibelotów. Dekoracje salonu wykonane przez nas – oto kilka ciekawych pomysłów.

dekoracja salonuSalon oryginalny, piękny i elegancki. Jednym słowem taki, który subtelnie podkreśla nasze zainteresowania i nijakie wnętrze. Własnoręcznie możemy wykonać wszystko, o czym tylko zamarzymy. Bez obawy o to, że nasze dzieło sztuki znajdziemy także w innych domach.

Piękne i pachnące

Czyli wszystkie te dekoracje, które swoim cudownym zapachem wypełniają nasze domowe wnętrze. Zimą i jesienią cudownie sprawdzą się w tym zakresie pomarańcze z goździkami, tace z rozrzuconym laseczkami cynamonu. Latem ciekawe zapachowe kompozycje stworzymy przy pomocy ciętych kwiatów. Te powinny stanowić główny element dekoracyjny naszego stołu, parapetu oraz ławy.

Wygodnie i przytulnie

Ciekawym sposobem na domową dekorację salonu są własnoręcznie wykonane poduszki, a dokładniej mówiąc, poszewki. Mogą mieć one naszyte ornamenty nawiązujące do stylu, w jakim urządzona jest reszta pokoju.

Sentymentalnie i romantycznie

Ciekawym pomysłem na własnoręczne dekoracje będą także kolorowe ramki do zdjęć przyozdobione według naszej bogatej wyobraźni. Ramę możemy okleić cekinami, muszelkami, kawałkami materiałów lub kamieni. Wszystko zależy od tego, jakie drobiazgi mamy pod ręką. Takie przyozdobione własnoręcznie ramki ze zdjęciem członków rodziny to wspaniały wystrój parapetu lub komody.

dekoracja salonuNowocześnie i ekstrawagancko

Współczesne dekoracje to w dużej mierze nawiązanie do nowoczesnych motywów na tapetach i fototapetach. Te drugie po części także wykonane są przez nas. Dlaczego? Fototapeta może powstać jako powiększenie zdjęcia wykonanego przez nas na wakacjach. Formę dużego obrazu naklejonego na ścianę może przybrać praktycznie wszystko: kot, pies, nasz maluch, my sami.

Dlaczego ekstrawagancko? Dlatego, że na samej tapecie możemy umieścić elementy, które wzbudzą uczucia u osób wchodzących do naszego domu.

Naturalnie i ekologicznie

Mówiąc najprościej, dekoracje z niczego. Wazon przerobiony z pustej butelki po winie, lampa z żarówki, ramka do zdjęcia z kartonu. Takich ekologicznych półproduktów, z których można wykonać piękne drobiazgi, jest oczywiście znacznie więcej.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Grudzień w ogrodzie

Grudzień w ogrodzie
Okres świąteczny trwa w najlepsze. Ubieranie choinki i świąteczne imprezy sprawią, że ogród może być ostatnią rzeczą, o której pomyślisz...
Czytaj więcej

Betonowe donice – zrób to sam

Betonowe donice – zrób to sam
Lubisz własnoręcznie wykonane przedmioty, a w swoim mieszkaniu stawiasz na oryginalny, niepowtarzalny wystrój? W tym artykule pokażemy Ci, jak ...
Czytaj więcej

Najlepsze sposoby na zdrowe rośliny doniczkowe

Najlepsze sposoby na zdrowe rośliny doniczkowe
Hodowane w domu rośliny najczęściej rosną w różnego rodzaju doniczkach. Mimo iż sadzi się je w ziemi, nie jest to nich naturalne środowisko &nd...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
12.06.2015
fajne pomysły, ja kiedyś robiłam ramki z masy solne, bardzo ładnie to wyglądało :) ale niestety jest to nietrwałe, bo szybko pęka. ma ktoś jakieś pomysły na utrwalenie masy solnej?

Ocena i komentarz dla:

Ciekawe pomysły na własnoręczne dekoracje salonu