Produkty

Co zrobić, by nasza aranżacja była spójna?

Co zrobić, by nasza aranżacja była spójna?

Spójna aranżacja to idealny obraz tego, jaki styl wnętrz podoba się nam najbardziej. Każdy z nas chciałby, aby efekt finalny zachwycał i sprawiał wrażenie znakomicie wpasowanego do reszty pomieszczeń. Co zrobić, by nasza aranżacja była spójna? A może czego lepiej nie robić? Tego dowiesz się w artykule.

spójny styl wnętrza, aranżacjaTrzymaj się jednego koloru

Idealne wnętrze nigdy nie jest pomalowane jednymkolorem. Projektanci wnętrz zalecają co prawda, by trzymać się jednego koloru, ale wraz z jego ciemniejszymi lub jaśnejszymi tonacjami. Aby lepiej to zobrazować możemy np. położyć pastelową zieleń na ścianach, żywą zieleń zastosować na obiciach sofy, a dodatki dobrać w ciemnej zieleni. Do tego dobrze będzie dołożyć kolor biały, żółty, brązowyczyli barwy pokrewne. Kontrastowe połączenia, w tym przypadku z czerwienią czy fioletem, pozostawmy profesjonalistom.

Nie mieszajmy styli

Jeśli od zawsze podobał nam się styl angielski, prezentowany przez ciężkie zasłony, kwieciste wzory i tapety, trzymajmy się go. Nie ma potrzeby stosowania modnych, nowoczesnych udziwnień, które wprowadzą we wnętrzu niepotrzebny chaos.Takie wnętrze nie będzie wyglądało modnie, ale po prostu kiczowato.Jeśli podoba nam się konkretny styl, ale nie do końca wiemy, jak połączyć go z innym, zawsze można postawić na klasykę. Proste wzory, tkaniny i faktury będą pasowały do wszystkiego.minimalizm wnętrza, urządzanie, style, aranżacja

Bez przesady z dekoracjami

Mają one tylko dopełnić swoim pięknem wygląd wnętrza, a nie jak uważają niektórzy skupić na sobie uwagę oglądających. Właśnie w tym tkwi ich piękno, że mimo niewielkich rozmiarów potrafią sprawić, że sypialnia lub salon wyglądają czarująco.

Wybierzmy to, co do siebie pasuje, a nie na to, co modne

To co modne, bywa piękne tylko chwilę. W naszym wnętrzu stylizowanym zupełnie inaczej niż w katalogu, może nie wyglądać już tak dobrze. Zamiast zatem trzymać się sztywno trendów, szukajmy perełek, jedynych w swoim rodzaju przedmiotów, których magia tkwi w nieprzemijającym pięknie.

Co za dużo to niezdrowo

Im więcej kolorów, faktur, kształtów, stylów oraz dodatków, tym większy galimatias w głowie osoby, która ogląda nasze wnętrze. Taki niezdrowy bałagan stworzony w danym pomieszczeniu sprawi, że będzie ono widziane jako niespójne i dalekie od piękna.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian

Motywacyjne plakaty jako sposób na ozdobę ścian
Po dodatkach w mieszkaniu poznajemy, co mieszkańcom w duszy gra. Pomysły na przyozdobienie ścian mnożą się. W dekoracji było już niemal wszystko – poc...
Czytaj więcej

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości

W jakim stylu urządzić mieszkanie – przegląd możliwości
Modny od dłuższego czasu styl skandynawski, nowoczesny minimalizm, a może wnętrze industrialne? Jeśli żadna z tych propozycji nam nie odpowiada, ale w...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
10.06.2015
Niestety, gdy nie ma się odpowiednich możliwości finansowych, to efekty bywają różne. Dlatego rzeczywiście wygladają fajnie wnętrza w czerni i bieli lub tylko w bieli, bo łato o takie przedmioty. Taki minimalizm wymuszony ;).

Ocena i komentarz dla:

Co zrobić, by nasza aranżacja była spójna?