Produkty

Czarna lampa − modny dodatek

Czarna lampa − modny dodatek

Lampa – niezbędny, dekoracyjny, ale również funkcjonalny dodatek do każdego wnętrza. Dobrze współgra z wnętrzami białymi, gdzie czarny kolor będzie przełamaniem nazbyt jasnej kompozycji. Kiedy czarna lampa może się stać atrakcyjnym wyposażeniem?

czarna lampa w mieszkaniuCzarne dodatki, podobnie jak miedziane oraz złote i srebrne, dominują w zakresie aranżacji wnętrz nowoczesnych, skandynawskich, ze zdecydowanie oszczędną kolorystyką i formą wykończenia. W jasnych wnętrzach, gdzie prym wiedzie prosta linia oraz gładkie powierzchnie, nie ma miejsca na zbędne akcenty dekoracyjne. Tutaj konieczne jest solidne wyważenie zarówno klasycznych form, jak i nowoczesnej kolorystyki.

Białe wnętrze – czarne akcenty

Wyobraźmy sobie współczesne budownictwo i jego wyposażenie. W takich wnętrzach nie brakuje połyskujących frontów mebli, na podłodze ułożone są wielkoformatowe płytki, a na ścianach umieszczone są grafiki. W spójną kompozycję wnętrza pięknie wpiszą się ciemne elementy oświetlenia, o nieco metalicznej linii wykończenia.

Lampy tego typu nie posiadają skomplikowanych zdobień oraz akcentów. Mają geometryczny lub nieco opływowy kształt, który odwraca uwagę od białej przestrzeni, ale nie wprowadza niepotrzebnego chaosu.

Czarny kolor, morskie akcenty

Czy spotkaliście się kiedyś z wnętrzem urządzonym poprzez połączenie 3 barw: białej, czarnej i niebieskiej? Prawda, że było bardzo przyjemne, nieco nowoczesne i przede wszystkim także bliskie natury? W takiej kompozycji świetnie sprawdza się czerń w formie dodatków, np. oświetlenia wiszącego lub stojącego. Pasują tu również meble wykonane z drzewa dębowego czy płytki w stylu marokańskim.

Lampa wisząca Atos 5 x 60 W E27 czarny / mosiądzCzarna wisząca lampa może być całkiem przyjemnym oświetleniem zamocowanym np. nad stołem. W zależności od wybranego modelu, możemy z jej pomocą uzyskać we wnętrzu miłe światło – rozproszone lub skierowane w określone miejsce.

Dobierając czarną lampę do wnętrza, pamiętajmy, że tak charakterystyczny dodatek będzie dosyć mocno zwracał na siebie uwagę. Dobrze określmy jego zadanie we wnętrzu i rolę dekoracyjną, aby forma lampy nie przysłoniła innych elementów wyposażenia wnętrza.

Uwaga! Do czarnej lampy wiszącej warto także dobrać jedno źródło światła w kolorze miedzianym, najlepiej do postawienia np. na szafce lub biurku. Czerń i bardzo magiczna miedź tworzą niezwykły duet. Jeśli błyskotliwie połączymy je z mięsistą zasłoną okienną oraz przyjemną w dotyku narzutą na łóżko, zyskamy pomieszczenie, w którym miło spędzimy czas.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!
Światło, nie tylko słoneczne, w naturalny w sposób reguluje naszą aktywność oraz nastrój. Nie bez powodu w jasnych, ciepłych wnętrzach czujemy się kom...
Czytaj więcej

Jedno wnętrze, wiele funkcji – jak to osiągnąć?

Jedno wnętrze, wiele funkcji – jak to osiągnąć?
Ograniczony metraż, zbyt mała liczba pokoi, brak funduszy na remont – to wszystko sprawia, że niekiedy musimy zorganizować przestrzeń wielofunkc...
Czytaj więcej

Projekt przedpokoju – o czym warto pamiętać?

Projekt przedpokoju – o czym warto pamiętać?
Przedpokój to pomieszczenie, które robi pierwsze wrażenie, jest wizytówką naszego wnętrza i zaprasza gości do środka. Powinno to być jednak miejsce ni...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Czarna lampa − modny dodatek