Produkty

Dekoracje, którymi ocieplimy wnętrze łazienki

Dekoracje, którymi ocieplimy wnętrze łazienki

Dlaczego łazienka powinna sprawiać wrażenie pomieszczenia ciepłego i przytulnego? Pomieszczenie to jest przecież kojarzone z relaksem. To tutaj kąpiemy się, odpoczywamy, przygotowujemy każdego poranka do wyjścia. W miejscu przyjemnym oraz nastrajającym nas pozytywnie, spędzamy czas z dużo większą radością. Czy przy pomocy dekoracji można stworzyć prawdziwie przytulne wnętrze łazienki? Można, oto nasze propozycje.

ciepłe wnętrze łazienkiKiedy rozpoczynamy planowanie aranżacji wnętrza, pierwsze myśli, które nam towarzyszą, zawsze są związane z kolorami, drobnymi akcesoriami, wyposażeniem – które będzie piękne, delikatne, miłe w odbiorze, ale również, co ważne – dość tanie i szybkie do włączenia w aranżację.

Dekoracje to jedne z tych drobiazgów, które mają ogromny wpływ na odbiór danego pomieszczenia. W łazience tworzą spójną całość ze ścienną glazurą, dopełniają wnętrze i zwiększają komfort przebywania w pomieszczeniu. Jakie elementy spośród całej gamy drobiazgów mamy do wyboru?

Dobór materiałów zgodny z kolorystyką

Konsekwencja w urządzaniu to przede wszystkim stosowanie jednotonowych barw. Wybierajmy zatem te odcienie, w których towarzystwie czujemy się dobrze. Na pewno wpłyną na nas dobrze pastele, barwy ciepłe – nawiązujące do lata.

Możemy np. zestawić kolor żółty oraz delikatne zielenie z bielonymi szafkami. Takie połączenie barw zawsze uznawane jest za bezpieczne.

Kiedy mamy pewność, że panujemy nad kolorystyką?

Możemy dobierać kolejne elementy wyposażenia. Bardzo atrakcyjną i ciepłą dekoracją łazienkowej przestrzeni będzie szafka – a właściwie otwarty regał, na którym położymy kolorowe ręczniki, jeden na drugim. Miękki i na ogół dość puszysty materiał, miły w dotyku, będzie kojarzony z przyjemnymi zabiegami SPA oraz wieczornymi seansami kosmetycznymi wykonywanymi po kąpieli.

Szafka na ręczniki może także posłużyć jako miejsce do przechowywania koszyków z kosmetykami, szczególnie tymi, które intensywnie pachną. Aromatyzowane mydła, balsamy oraz płyny do kąpieli, zawsze mocno działają na nasze zmysły.

Na brzegach umywalki postawmy mydelnicę z transparentnego, delikatnie barwionego szkła oraz atrakcyjną muszlę lub inny drobiazg, który nie zajmie zbyt dużo miejsca, ale jednocześnie nieco uatrakcyjni to na co dzień użytkowane miejsce.dywanik łazienkowy

Jeśli w naszej łazience mamy okno z parapetem, koniecznie zadbajmy, aby znajdowała się na nim jakaś roślina. Zielone liście zawsze ocieplają wnętrze i sprawiają, że czujemy się w nim odprężeni.

Porada dekoratora wnętrz: podłoga stanowi jeden z ważniejszych elementów łazienkowego wnętrza. Przyjemnie byłoby stąpać po ciepłej podłodze, ale nie każdy może pozwolić sobie na montaż ogrzewania podłogowego. Dlatego podczas wyposażania łazienki koniecznie dobierz na podłogę jakiś miły w dotyku dywanik. Upewnij się, że podczas stąpania nie będzie się ślizgał, a w razie jego zabrudzenia szybko wyczyścisz go np. piorąc w pralce.

W ciepłej łazience, nie może zabraknąć świec oraz pachnących olejków. Te aromatyczne dekoracje uprzyjemnią każdą kąpiel. Ponadto warto pamiętać również o rozłożeniu flakonów oraz kosmetyków do pielęgnacji. Na wolnej powierzchni ściennej możesz także przymocować fototapetę. W zależności od zastosowanego wzoru możemy wprowadzić do wnętrza nie tylko głębię, ale również bardzo oryginalne wykończenie.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Dywaniki i maty łazienkowe – co wybrać

Dywaniki i maty łazienkowe – co wybrać
Posadzka w łazience najczęściej wykończona jest płytkami ceramicznymi – jeśli nie zamontowaliśmy pod nimi ogrzewania podłogowego, bije od nich chłód, ...
Czytaj więcej

Łazienka dla dzieci

Łazienka dla dzieci
Przyjazna łazienka dla dziecka to przede wszystkim wnętrze bezpieczne. Pomieszczenie, w którym wyeliminujemy prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku, p...
Czytaj więcej

Nowoczesna łazienka – zbiór dekoracji

Nowoczesna łazienka – zbiór dekoracji
Nowoczesną łazienkę postrzegamy zwykle jako wnętrze surowe, oszczędne w formie oraz w zastosowanych ozdobnikach. A jednak i tutaj możemy dobrać dodatk...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
28.06.2016
Moja łazienka wyszła bardzo nowocześnie i minimalistycznie, przez co jest nieco zimna, dlatego szukam jakichś rozwiązań, żeby ją jednak ocieplić.
01.03.2016
Drewno i pomarańcze, tak jak na zdjęciu. Ciepłe kolory. Ja mam takie płytki

Ocena i komentarz dla:

Dekoracje, którymi ocieplimy wnętrze łazienki