Produkty

Dekoracje w stylu prowansalskim

Dekoracje w stylu prowansalskim

Krajobraz słonecznej Prowansji kojarzy się z wakacjami, a więc i z przyjemnym wypoczynkiem. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że do domowego otoczenia próbujemy wprowadzić akcenty nawiązujące do stylistyki tego regionu. Jakie przyjemne dla oka barwy oraz zdobienia możemy dostrzec w prowansalskich dodatkach?

dekoracje prowansalskie do wnętrzJaki jest styl prowansalski? Delikatny, lekki, orzeźwiający, nieco romantyczny i co ważne bardzo płynnie przechodzący w aranżację skojarzoną z atmosferą wakacyjnych uniesień. Prowansalskie będą wrzosy, fiolety, beże oraz wszelkiego rodzaju pastelowe odcienie, których paletę odnajdziemy przede wszystkim w dodatkach.

W pomieszczeniu zaaranżowanym w tym tonie, dominują meble wykonane z naturalnych materiałów. Pomimo różnorakiej postaci, są one jednak tłem dla wspaniałych dodatków, które upiększają i sprawiają, że wnętrze nabiera szczególnego wyrazu.

Dekoracje istotne dla stylu prowansalskiego to przede wszystkim:

1. Świeżo ścięte lub sztuczne kwiaty, które ubarwiają otoczenie stołu, a także komody. Pięknie zaprezentują się tutaj róże w delikatnych, pastelowych kolorach, których kielichy układają się w barwne kompozycje. Kwiaty możemy dopasować także w otoczenie stolika w salonie, gdzie będziemy wypoczywać podczas popołudniowych seansów filmowych.

2. Porcelana jak ręcznie malowana – szklane dodatki sprawiają, że wystrój nabiera niepowtarzalnej elegancji. Porcelana ukryta za szkłem kredensu nabiera nieco angielskiego wyrazu, który w połączeniu ze stylem prowansalskim daje równie zaskakujące efekty. Szklane wazony czy inne dekoracje o wszechstronnej funkcjonalności mogą stanowić dekorację tymczasową, jak i stałą ekspozycję, zwieńczającą charakter naszego wyposażenia.

3. Miękkie tkaniny, które także ocieplają wnętrze – styl prowansalski lubuje się w delikatnie zwisających, ale także zaciemniających zasłonach, które umożliwiająobraz z lawendą systematyczne dawkowanie ilości wpływającego do wnętrza światła.

Do kompletu z dekoracją okna należy także dopasować miękki pled, który można zarzucić na kanapę, a także dywanik z dłuższym włosiem, po którym po prostu wygodnie się stąpa.

4. Nie zapominajmy o oryginalnych dodatkach, które możemy po części samodzielnie personalizować. Przemalujmy doniczkę, odmalujmy ramę stołowego świecznika. Obszyjmy falbaną nakrycie na siedzisko krzesła. Im coś jest oryginalniejsze, ale z zachowaniem delikatnej formy, tym bardziej wyraziste dla wspomnianego stylu.

Uwaga, do stylu prowansalskiego, możemy przemycić odrobinę marokańskich wzorów. Dobrze dawkujmy tutaj jednak liczbę wybranych kompozycji, aby w finalnym rozrachunku otrzymać wrażenie spójności.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja

 Zabudowa karnisza i montaż szyny sufitowej – prosta instrukcja
Firanka lub zasłonka w delikatnym kwiecistym wzorze to ten element naszej okiennej dekoracji, który zawsze dodaje wnętrzu uroku i klasy. &bdquo...
Czytaj więcej

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój
Nie potrzebujesz generalnego remontu, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulności. Sprawdź, jak za pomocą kilku prostych trików odmienisz s...
Czytaj więcej

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki

Jak ocieplić szary salon? Zobacz nasze wskazówki
Szary kolor w salonie to uniwersalna baza dla stworzenia przytulnego i eleganckiego wnętrza. Szare pomieszczenia zachwycają swoją prostotą, świetnie w...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Dekoracje w stylu prowansalskim