Produkty

DIY – świeczniki ścienne

DIY – świeczniki ścienne

Świecznik ścienny – dekoracja utożsamiana z nieco klasycznym wnętrzem, w którym w dużej mierze liczą się wysokiej jakości dodatki. Świecznik to w tym przypadku bardzo cenna dekoracja ściany, która jednak nie musi stanowić bardzo oczywistych połączeń typu drewno i szkło. Dużo ciekawsze i bardziej wyraziste będą świeczniki wykonane z materiałów, które dawniej służyły nam do innego rodzaju czynności domowych.

 jak wykonać świecznikPomysły na domowe dekoracje często wykraczają poza szablonowe myślenie o wyposażeniu wnętrza. Zwykle pomysłodawcy takich nietypowych świeczników opierają się także na metalu, elementach wyposażenia domowego, które w aktualnej formie nie spełniają już zbyt dobrze swojej funkcji, a które z kolei szkoda wyrzucać.

Po co wykonujemy dekoracje DIY? Przecież moglibyśmy bez żadnego problemu kupić gotowe produkty w wielu sklepach z wyposażeniem do domu?

W takich domowych dekoracjach upatrujemy prawdopodobnie swój indywidualny charakter, dzięki temu prawdopodobieństwo, że nikt inny nie będzie posiadał podobnego wyposażenia, jest bardzo duże.

Oto nasze pomysły na własnoręcznie wykonane świeczniki DIY:

Deska i chochla do zupy

Do przygotowania świecznika będzie nam niezbędny kawałek dłuższej deseczki, dowolnie pomalowanej lub w naturalnym kolorze drewna, oraz kilka różnej wielkości chochli do zupy. Jeśli są już nieco podniszczone, nic nie szkodzi – możemy je później pokryć nową warstwą farby lub lakieru – według uznania.

Do deski mocujemy chochle pionowo od góry do dołu. W środek każdej z chochli będziemy na sam koniec wkładać świeczkę. Zapalone będą dawały piękny efekt migoczącego światła.

Uwaga, rączkę każdej z chochli będzie trzeba prawdopodobnie skrócić, inaczej nie zmieścimy ich na jednym kawałku drewna. 

Brzmi dziwacznie i nieprawdopodobnie – świecznik z deski i chochli, a jednak efekt końcowy potrafi być naprawdę zadziwiający. Zwłaszcza jeśli zadbamy o wysoką estetykę w wykonaniu poszczególnych elementów dekoracji.

Słoiczki na łańcuszku

świecznikKto powiedział, że świeczniki muszą być na stałe przymocowane do ściany? Świetną alternatywą dla nieruchomych świeczników są lekko falujące słoiczki na łańcuszkach. Do wykonania takiej dekoracji potrzebujemy mocnego łańcucha oraz słoików ozdobnych, świecy i materiału, którym przymocujemy łańcuszek do ściany.

Świecznik ten nie wymaga od nas zbyt wiele pracy. Właściwie wystarczy przemalować denka oraz łańcuszki na kolor srebrny lub inny, tak aby całość komponowała się ciekawiej i oryginalniej. Do słoiczka natomiast wkładamy niewielkiej wielkości świecę, którą później będziemy mogli zapalić w dowolnym czasie.

Błyszcząca tarka kuchenna

Przedmiot, który znajdziemy w szufladach kuchennych każdego z nas. Niestety po dłuższym użytkowaniu staje się niepraktyczny. Jego ostrza stają się tępe do tego stopnia, że z trudnością ścieramy na nich nawet niezbyt twardą marchew.

Czy z tarki można wykonać świecznik ścienny? Tak i co więcej, wygląda on bardzo ciekawie. Wystarczy najpierw przymocować do ściany deseczkę na której kładziemy tarkę. Do środka tarki wkładamy świeczkę, która po zapaleniu daje piękne, połyskujące światło.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd
Jeśli nie chcemy wzywać fachowca do każdej drobnej usterki w domu, powinniśmy zaopatrzyć się w podstawowy komplet narzędzi ręcznych. Stosując je, z ła...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak zrobic choinkę z makaronu

Instrukcja wideo - jak zrobic choinkę z makaronu
Święta Bożego Narodzenia to czas, który nie tylko przeznaczamy na to, by spotkać się z rodziną i nieco odpocząć. W tym gorącym okresie szczególną uwag...
Czytaj więcej

Makaronowy obrazek 3D – inspiracje

Makaronowy obrazek 3D – inspiracje
Czasem dzieje się tak, że w poszukiwaniu pomysłów na oryginalne dekoracje udajemy się do specjalistycznych sklepów i wybieramy tam materiały do samodz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

DIY – świeczniki ścienne