Produkty

Dlaczego warto wybrać białe meble

Dlaczego warto wybrać białe meble

Moda na biel w aranżacji wnętrz obejmuje nie tylko ściany czy podłogi. Równie często barwa ta stanowi dominujący kolor mebli i dodatków. Wybór białych elementów wyposażenia możemy jednak umotywować nie tylko panującymi obecnie trendami. Jakie inne cechy przemawiają na ich korzyść?

białe mebleMeble w białym kolorze – poza swoją barwą – nie różnią niczym od innych zestawów w ciemniejszej tonacji. Spełniają te same funkcje, produkowane są z tych samych materiałów. Wbrew pozorom nie grozi im żółknięcie ani częstsze lub łatwiejsze powstawanie uszkodzeń. Jednak dzięki wykończeniu w kolorze białym wyróżniają się wieloma zaletami, które dostrzec i docenić można w miarę upływu czasu.

Przede wszystkim biel sprawdza się w pomieszczeniach niewielkich – nie tylko wpływa na ich wizualny odbiór, czyniąc je optycznie większymi, ale także je rozjaśnia. Co więcej, białe meble nie przytłaczają niewielkich wnętrz, jak może dziać się w przypadku wyposażenia w ciemnym kolorze. Stanowią więc doskonały sposób na zatuszowanie niedoskonałości naszego lokum.

Po drugie, biel jest uniwersalna, co w przypadku mebli wyraża się w kilku aspektach. Z łatwością wkomponują się one w każde wnętrze, bez względu na styl, w jakim jest ono utrzymane – biel pasuje zarówno do stylistyki retro, vintage, jak i nowoczesnej. Kolejną ich zaletą jest fakt, że doskonale łączą się ze wszystkimi innymi kolorami. Możemy więc śmiało zastosować je w kuchni otwartej na salon, gdyż nie zakłócą one jego harmonii. Dzięki temu możemy również bez obaw przeprowadzać w domu drobne remonty związane ze zmianą koloru ścian, podłóg czy poszczególnych dodatków, nie wymieniając przy tym samych mebli. Te doskonale skomponują się bowiem z nowymi ścianami czy posadzką i bez względu na to, czy będą one jaśniejsze, czy ciemniejsze od poprzednich, stworzą zupełnie nowy wizerunek naszego mieszkania. szafkla biała castorama

Białe meble nie oznaczają także nudy. Można wzbogacać je różnorodnymi dodatkami czy wzorami, które nieco je ożywią. Dotyczy to zarówno frontów szafek kuchennych, jak i obić i pokrowców kanap, które można urozmaicić np. wyszukanymi uchwytami, dekorami czy kontrastującymi nadrukami.

Białe meble są również łatwe do utrzymania w czystości, co wynika z faktu, że wszelkie zanieczyszczenia są na nich bardziej widoczne. Możemy więc na bieżąco je usuwać i nie dopuścić do ich gromadzenia się czy przysychania do powierzchni frontów szafek lub obić mebli.

Białe meble nie bez przyczyny są więc wybierane przez sporą grupę klientów sklepów mających je w swojej ofercie. Biel dominuje szczególnie wśród mebli kuchennych czy łazienkowych, jednak z łatwością znajdziemy również białe komplety wypoczynkowe, sofy czy fotele. Wraz z umiejętnie dobranymi dodatkami meble takie wprowadzą do wnętrza elegancję, a także stworzą atmosferę zachęcającą do spędzania w nim czasu.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela
Projektowanie idealnej łazienki bywa żmudnym i wymagającym procesem, gdy chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr pomieszczenia. Warto się do niego od...
Czytaj więcej

Białe meble do łazienki – wady i zalety

Białe meble do łazienki – wady i zalety
Białe meble nie tracą na popularności. Od lat są numerem jeden w rankingach wyborów wnętrzarskich. Bardzo chętnie sięgamy po nie, wyposażając n...
Czytaj więcej

Jak zapanować nad bałaganem w małej łazience?

Jak zapanować nad bałaganem w małej łazience?
Nieduża łazienka będzie miejscem lubianym przez każdego domownika, jeśli zadbamy w niej o maksymalne wykorzystanie przestrzeni, meble mieszczące wszys...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
28.06.2016
Lubię bardzo białe meble, jak i w ogóle jasne wnętrza, czasami się okazuje że nie są takie funkcjonalne, ale i tak warto.
06.11.2015
Mam zupełnego hopla na punkcie bieli w domu. biel i drewno plus może jakieś dodatki kolorystyczne, no bo wtedy można poszaleć. Fajnie wygląda do bieli granat i czerwień. Hilfiger wnętrza!

Ocena i komentarz dla:

Dlaczego warto wybrać białe meble