Produkty

Do czego wykorzystać stare skrzynie?

Do czego wykorzystać stare skrzynie?

Drewniane skrzynie, które leżą bezużyteczne w naszej piwnicy czy na strychu, to bardzo dobry materiał do powtórnego wykorzystania. Wystarczy włożyć nieco wysiłku w ich renowację, by nabrały zupełnie nowego blasku i stały się funkcjonalnym dodatkiem do wyposażenia naszego mieszkania czy ogrodu. W jaki sposób możemy je wykorzystać?

stara drewniana skrzynia

Stolik – skrzynia (lub kilka skrzyń połączonych ze sobą) idealnie nadaje się na stolik. Jeśli dysponujemy jedną, możemy wykorzystać ją w sypialni, gdzie ustawiona przy łóżku sprawdzi się jako nocna szafka. Dużych rozmiarów skrzynia albo kilka mniejszych mogą natomiast stanowić oryginalny stolik kawowy, który stanie w naszym salonie. W zależności od tego, w jaki sposób ustawimy pojemniki, uzyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania licznych drobiazgów.

Gazetownik – zarówno skrzynia ustawiona w pionie, jak i w poziomie doskonale spełni funkcję gazetownika, w którym przechowywać będziemy nasze czasopisma czy katalogi. W takiej roli może stanąć np. w salonie czy w pokoju młodzieżowym.

Regał – drewniane skrzynie połączone ze sobą na planie kwadratu lub prostokąta dadzą w efekcie oryginalny i bardzo pojemny regał, który będzie stanowił praktyczną dekorację pustej do tej pory ściany.

Półki – jedna skrzynia, dwie lub trzy ustawione na sobie lub przymocowane do ściany utworzą ciekawą kompozycję – półkę, która pomieści książki, świece, rośliny doniczkowe czy dekoracyjne drobiazgi. Tego typu mebel sprawdzi się w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym czy dużym przedpokoju.

Legowisko – w zależności od rozmiaru naszej skrzyni możemy przeznaczyć ją na legowisko dla naszego domowego pupila. Wystarczy wyłożyć ją poduszkami lub kocem, by nasz kot lub pies uznał je za własne posłanie.

kuferek z wiekiem, sosna, castorama

Siedzisko – każda skrzynia może posłużyć za wygodne siedzisko. Wystarczy ustawić ją do góry dnem i przymocować na wierzchu miękkie poduszki. Jeśli nasza skrzynia posiada wieko, poduchy mocujemy na nim. We wnętrzu możemy natomiast przechowywać niepotrzebne na co dzień przedmioty, sprzęty czy odzież sezonową.

Pudło do przechowywania – każda skrzynia nada się idealnie do przechowywania różnorodnych przedmiotów. Jeśli dodatkowo posiada wieko, tym lepiej – ochroni nasze skarby przed zakurzeniem i zniszczeniem. Sprawdzi się jako miejsce do przechowywania dziecięcych zabawek, parasoli, obuwia sezonowego, narzędzi i wielu innych akcesoriów.

W większości pomieszczeń naszego domu drewniana skrzynia może spełniać funkcjonalną, ale i ozdobną rolę. Ta druga zależy w głównej mierze od sposobu i dokładności wykończenia drewnianej powierzchni. Z kolei to, jakie praktyczne zastosowanie znajdziemy dla skrzyń, zależy od naszej pomysłowości. Jeżeli natomiast nie znajdujemy miejsca lub pomysłu na ulokowanie ich w domu, zawsze możemy wykorzystać je na tarasie lub w ogrodzie. Tutaj także sprawdzą się jako siedziska czy pojemne schowki, jednak przede wszystkim spełnią rolę oryginalnych, dużych donic. Pamiętajmy także, że do skrzyń możemy łatwo dorobić kółka. Nadamy im w ten sposób mobilności i ułatwimy sobie korzystanie z nich.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzamy schowek na sprzęty domowe

Urządzamy schowek na sprzęty domowe
Dodatkowa przestrzeń w domu i mieszkaniu – taka, którą możemy wykorzystać do przechowywania – zawsze jest w cenie. Gdy mamy do dyspozycji schowek lub ...
Czytaj więcej

Pojemniki techniczne – do czego i gdzie je wykorzystać?

Pojemniki techniczne – do czego i gdzie je wykorzystać?
Pojemniki, pudła czy skrzynie to elementy uzupełniające wyposażenie naszych wnętrz. Wśród nich znajdziemy także grupę produktów określanych jako pojem...
Czytaj więcej

Jak urządzić bardzo niskie poddasze

Jak urządzić bardzo niskie poddasze
Podczas aranżacji bardzo niskiego poddasza zwykle popełniamy ten sam błąd. Staramy się wypełnić wnętrze meblami o standardowych, zbyt wysokich wymiara...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
17.11.2016
pomysł z książkami kapitalny! do mnie do domu takie rozwiązanie pasuje, bo mam salon w takim starym stylu, biorę się do roboty :D

Ocena i komentarz dla:

Do czego wykorzystać stare skrzynie?