Produkty

Dodatkowe szafy – czyli dlaczego warto zabudować kąty

Dodatkowe szafy – czyli dlaczego warto zabudować kąty

Przestrzeń do przechowywania ubrań i szpargałów jest niezwykle ważna, aby móc w łatwy sposób utrzymać porządek w domu. Są takie miejsca w każdym mieszkaniu, gdzie trudno jest ustawić jakiś mebel czy sprzęt. Kąty, bo o nich mowa, nadają się za to doskonale do zabudowania ich szafami!

półki w kącieW każdym chyba mieszkaniu dodatkowa przestrzeń do przechowywania okazuje się być w pewnym momencie na wagę złota. Gdy trudno jest nam rozstać się ze starymi dżinsami lub nie możemy zdobyć się na wyrzucenie ukochanej bluzki, musimy coraz bardziej upychać te stare i nowe ubrania w szafach. A gdy już zabraknie w nich miejsca, możemy cisnąć je w kąt. Pod warunkiem, że w tym kącie jest szafa!

Rzut rożny

Jeśli w naszym domu czy mieszkaniu nie możemy pozwolić sobie na garderobę, musimy zdać się na szafy. Z czasem, gdy miejsca w nich ubywa, musimy rozglądać się za nowymi przestrzeniami, które można zagospodarować na schowki. Kąty i narożniki są takimi miejscami, w których zazwyczaj trudno ulokować inne meble. Te newralgiczne punkty idealnie nadają się na usytuowanie tam szaf narożnych będących doskonałym pomysłem na funkcjonalne i użytkowe urządzenie lokum. Wybierając miejsce, w którym ma stanąć nasza szafa wnękowa, musimy pamiętać, żeby dostęp do niej był możliwie najlepszy. Nie powinna znajdować się w sąsiedztwie mebli, które mogłyby utrudniać do niej dostęp lub blokować otwieranie drzwi.

Co w szafie piszczy?

Dobrze zaprojektowana i wykonana szafa narożna może być bardzo pojemnym i funkcjonalnym meblem, który pomieści nie tylko ubrania, ale również wiele szpargałów. Obok drobnych rzeczy i ubrań przestronna szafa narożna może pomieścić nawet koce, dodatkową pościel oraz buty. Wystarczy dobrze zaplanować rozmieszczenie półek i wieszaków, tak aby na wszystko znalazło się odpowiednie miejsce. Dodatkowo, dzięki szafom zaopatrzonym w kosze podzielone na moduły i wysuwane na prowadnicach, będziemy mogli łatwo utrzymać porządek w takich częściach garderoby, jak bielizna czy skarpetki.

Rozważając wykonanie w naszym domu szafy narożnej, musimy dobrze przemyśleć sposób, w jaki będzie się ona otwierać. Wszak nikomu nie uśmiecha siędrzwiczki ażurowe do zabudowanego modułu niewygodne nurkowanie do jej wnętrza przez wąskie, uchylane drzwi. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi przesuwanych na prowadnicach.

Zabudowanie niezagospodarowanych dotychczas kątów szafami jest prostym sposobem na powiększenie powierzchni do przechowywania oraz na utrzymanie porządku w domu. Dobrze zaprojektowana i wykonana szafa nie będzie ograniczać i przytłaczać przestrzeni. Dzięki dodatkowym szafom, nasze ukochane sprane dżinsy będą mogły zostać z nami kilka lat dłużej.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak zamontować drzwi ażurowe do ściany? Montaż drzwi ażurowych krok po kroku

Jak zamontować drzwi ażurowe do ściany? Montaż drzwi ażurowych krok po kroku
Drzwi ażurowe służą jako fronty garderoby lub szafek kuchennych, są też wykorzystywane do zabudowy wnęk. Mogą służyć jako drzwi, dodatek aranżacyjny, ...
Czytaj więcej

Garderoba w sypialni – jak stworzyć funkcjonalne pomieszczenie?

Garderoba w sypialni – jak stworzyć funkcjonalne pomieszczenie?
Garderoba w sypialni to coraz częściej stosowane rozwiązanie, wzorowane na amerykańskim wnętrzarstwie. Pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale też...
Czytaj więcej

Jak urządzić wygodny i praktyczny przedpokój

Jak urządzić wygodny i praktyczny przedpokój
Przedpokój to wizytówka naszego domu, ale także przestrzeń, która powinna łączyć estetykę z funkcjonalnością. Urządzanie przedpokoju to mały sprawdzia...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Dodatkowe szafy – czyli dlaczego warto zabudować kąty