Produkty

Dom jak marzenie - Łazienka

Dom jak marzenie - Łazienka

Gdyby podczas aranżacji łazienki puścić wodze fantazji, z pewnością w finalnym rozrachunku pomieszczenie to byłoby prawdziwie luksusowym salonem kąpielowym. W takim wnętrzu nie zabrakłoby nowoczesnych i szalonych inspiracji egzotyką, kontrastowych dodatków czy faktur, które zaskakują swoją formą.

piękna łazienkaŁazienka będąca odzwierciedleniem naszych marzeń to z pewnością pomieszczenie urządzone nietuzinkowo, często nieco ekstrawagancko. Wszystko ma tutaj znamiona pięknych i niespotykanych dekoracji. W takiej łazience po prostu chce się przebywać.

Odrobina marmuru

W łazienkach luksusowych wykończenia ścienne oraz podłogowe opierają się w całości lub w części na marmurowej podstawie. Kamień ten jest nie tylko niezwykle eleganckim, ale także mocnym materiałem wykończeniowym. Do pięknego zestawu z marmurem z pewnością dopasuje się szeroka kabina, złożona właściwie wyłącznie z przesuwnych szyb. Ta duża, przeszklona przestrzeń pięknie odbija światło dzienne, które wpada do wnętrza.

Nieco ekskluzywnego glamour

W urządzeniu baśniowej łazienki z pewnością pomogą nam dodatki utrzymane w tonie stylu glamour. Do klasycznego wyposażenia dobierzmy duże klosze lamp wiszących, z których będą odchodziły delikatne wstęgi kryształów. Takie oświetlenie ma pełnić rolę dekoracyjną – umieszczenie go w centralnej części łazienki będzie zatem bardzo dobrą okazją do wyeksponowania go. Glamour będzie także pikowane siedzisko, na którym będziemy mogli wypocząć przed lub po kąpieli.

Kamień i drewno

Tworząc spójną kompozycję, potrafią prezentować się w naszym wnętrzu wyjątkowo. Najczęściej komponujemy je w następującym zestawie: drewno umieszczamy na podłodze, a pod prysznicem płytki imitujące ten materiał. Kamieniem wypełniamy z kolei ściany dookoła prysznica, tworząc w ten sposób elegancką okładzinę ścienną.

Kamień oraz drewno warto zestawić z zielonym kolorem liści roślin, ale również z gustownymi dodatkami różnego rodzaju – drewnianymi oraz kamiennymi.

panel ścienny PCVDomowy luksus niekontrolowany

Jeśli podczas urządzenia łazienki nie ogranicza nas budżet, chcemy stworzyć funkcjonalne i jednocześnie piękne wnętrze łazienkowe, które będzie dla nas miejscem niezwykle reprezentatywnym, warto:

- zastanowić się nad wyborem drewnianej podłogi: możemy ją wykonać np. z drewna egzotycznego, czyli teku, które dodatkowo będzie jeszcze zaimpregnowane olejem: takie podłoże jest przyjazne w dotyku i ciepłe, ale również prezentuje się niebywale,

- zamiast tradycyjnych mebli wybrać te wykonane z droższych odmian drewna. Blaty wykonajmy natomiast z marmuru lub granitu,

- zastąpić tradycyjne lustro modelem podświetlanym z różnych stron (szczególnie od dołu i góry) kolorowymi ledami. Podobne w kolorystyce oprawy świetlne umieśćmy także na ścianach.

Przy dużych budżetach planuje się przede wszystkim zestawienie naturalnych materiałów połączonych w kontrastowe kompozycje. Łazienka wykonana z kamienia, betonu oraz z dodatkami drewna jest oszczędna w formie, ale jednocześnie bardzo nowoczesna.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma
Meble łazienkowe powinny być funkcjonalne i dawać komfort codziennego użytkowania. Tradycyjne kształty, sprawdzone rozwiązania – klasyczne meble...
Czytaj więcej

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela
Projektowanie idealnej łazienki bywa żmudnym i wymagającym procesem, gdy chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr pomieszczenia. Warto się do niego od...
Czytaj więcej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej
Dorota Szelągowska, jako specjalistka od pomysłów na pomieszczenia „bez pomysłu”, bierze na tapetę łazienkę Agaty i Kacpra. Para ci...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
28.08.2016
Kamień i drewno - o tak! Właśnie wykańczam moją wymarzoną łazienkę, będzie prima sort!
24.06.2016
A ja będę mieć taką łazienkę! nie spocznę, jak nie zdobędę wymarzonego domu...

Ocena i komentarz dla:

Dom jak marzenie - Łazienka