Produkty

Dom wykończony drewnem

Dom wykończony drewnem

Kubatura, rodzaj dachu, kształt elewacji czy rozplanowanie przestrzeni w zasadniczy sposob wpływa na wygląd domu, jednak istotnym dopełnieniem całości, które nadaje mu charakteru i klimatu jest odpowiednie wykończenie. Klasycznym rozwiązaniem jest użycie drewna, które ładnie się prezentuje i może zmienić nasz dom – zarówno w środku, jak i na zewnątrz – w wyjątkowe miejsce. Drewniane wykończenia należy jednak dobierać umiejętnie, by stanowiły prawdziwą ozdobę.

dom wykończony w drewnie castoramaNa zewnątrz

Chcąc efektownie dobrać zewnętrzne wykończenia, możemy zdecydować się na drewnianą elewację, która obecnie przeżywa swój renesans. Prezentuje się okazale, a przy okazji izoluje zarówno przed niską, jak i wysoką temperaturą. Świetnie w tego typu zastosowaniach sprawdza się modrzew syberyjski i świerk skandynawski.

Gdy nasz dom ma inną elewację, drewna z powodzeniem możemy użyć jako materiału do wykonania balkonu lub balustrady. To, jaką grubość, kształt i kolor drewna wybierzemy będzie wpływało na wygląd zewnętrzny domu. Dobrze, gdy dopasujemy je do gabarytów budynku. W dużych domach lepiej prezentują się konstrukcje większe i masywniejsze, w domach parterowych natomiast dobrane przez nas wykończenie dobrze, gdy ma formę mniejszą i nie jest zbytnio rozbudowane.

W przypadku, gdy nasz dach jest nieco wysunięty możemy sobie również pozwolić na drewnianą dekorację pod jego zwieńczeniami. Innym pomysłem, jaki możemy wykorzystać, są drewniane okiennice, które wpisują się w styl rustykalny i nadają naszemu domowi nieco wiejskiego charakteru.

Wnętrze

Dużo więcej możliwości daje oczywiście wnętrze domu, w którym drewno może być zastosowane na wiele sposobów. Oprócz balustrady marzeniem wielu osób jest drewniana podłoga, którą wykonamy zarówno z prostych desek, jak i parkietu o różnych kształtach. Dużym atutem jest to, że możemy wybrać podłogę każdego koloru – od przyjemnych, ciepłych barw, po podłogi w stylu skandynawskim, jasne i wprowadzające dużo światła. Jeżeli chcemy, aby podkreślała naturalny charakter drewna, dostępne są deski o widocznych sękach lub nieco postarzałe. Podłogę należy jednak odpowiednio zabezpieczyć lakierem lub olejem. Wtedy będzie odporna na zarysowania, a także łatwa w utrzymaniu.

Drewniana stolarka ładnie wygląda również w przypadku schodów. Rodzaj i kształt stopni nie stanowią żadnym ograniczeń, bowiem można nadać im każdą formę. Warto dodać, że schody wykonane z tego materiału to w zasadzie klasyka gatunku i niemal w każdym domu świetnie się prezentują.

Nie tylko konstrukcje

Drewniane wykończenia z równie dobrym skutkiem możemy zastosować w przypadku pokrycia ścian, bądź tylko ich części. Natomiast w przypadku okien, gdy nie przystrajamy ich długimi firanami, coraz częstszym rozwiązaniem są drewniane parapety dobrane do koloru stolarki okiennej, które bardziej wyróżniają się od parapetów plastikowych lub marmurowych i wprowadzają do mieszkania więcej ciepła. drewniane podłogi castorama

W żadnym domu nie obejdzie się oczywiście bez mebli, które dobieramy do całości wnętrza. Drewniane szafy, garderoby i półki są z reguły dopełnieniem całości, a materiał z jakiego są wykonane jest ponadto miły dla oka.

Korzyści

Sposobów na drewniane wykończenia jest wiele i zależą od pomysłowości mieszkańców. Odpowiednio dobrane pozwolą nam uzyskać luksusowe wnętrza, które wyeksponują piękno naszego domu i wprowadzą przyjazny, ciepły klimat. Warto zauważyć, że takie wykończenia na powrót przechodzą dzisiaj swoją popularność.

Oprócz walorów wizualnych atutem drewna jest to, że jest materiałem nam przyjaznym, odnawialnym i w pełni ekologicznym. O jego popularności świadczy również trwałość, ale tylko w przypadku, gdy o zastosowane w naszym domu drewno będziemy odpowiednio się troszczyli. Wtedy będziemy mieli pewność, że wykończenie będą nie tylko świetnie wyglądały i stanowiły o wyglądzie i charakterze naszego domu, ale także będą służyły przez wiele lat.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Gdzie ułożyć parkiet przemysłowy?

Gdzie ułożyć parkiet przemysłowy?
Parkiet przemysłowy z racji przystępnej ceny, niezwykłej trwałości i ciekawego wyglądu trafia na salony, ale nie tylko tutaj możemy go zastosować. Cho...
Czytaj więcej

Jak wykończyć podłogę

Jak wykończyć podłogę
Będąc na etapie wykańczania lub gruntownego remontu domu, nierzadko stoimy przed koniecznością podjęcia decyzji dotyczącej sposobu wykończenia podłóg....
Czytaj więcej

Jak wykończyć drewnianą podłogę?

Jak wykończyć drewnianą podłogę?
Decyzja o wyłożeniu podłogi surowymi deskami wiąże się z koniecznością wykończenia ich we własnym zakresie. Jest to niezbędne, by nadać surowcowi odpo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Dom wykończony drewnem