Produkty

Domowe centrum spa

Domowe centrum spa

Nie każdy ma czas i pieniądze, by wyjeżdżać na kilka dni do odległego uzdrowiska w celu  relaksu i regeneracji ciała oraz sił. Na szczęście w urokliwy zakątek da się przedzierzgnąć także naszą łazienkę, co sprawi, że zabiegi spa będziemy mogli wykonać, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Przejdź do następnych akapitów:

Kąpiel

Nasz relaks powinniśmy zacząć od eterycznej kąpieli. Najpierw jednak musimy upewnić się, że w naszej łazience są warunki do relaksu, czyli musi być tam ciepło i czysto. Jeśli będziemy niedogrzani, z trudem będziemy w stanie odpocząć, podobnie jeśli w rogu czai się stos brudnych ubrań. Bezpieczna i przyjazna atmosfera powinna roznosić się po całym pomieszczeniu, dlatego najlepiej, jeśli nasza łazienka jest utrzymana w cieplejszych barwach. Jeśli nie mamy ochoty ani możliwości na nagłą zmianę kafelków, wnętrze ociepli kilka ręczników lub dywanik w pomarańczowym lub żółtym kolorze. Pomieszczenie warto rozświetlić za pomocą aromatycznych świeczek w kolorowych osłonkach, które nadadzą mu atmosfery i uroku.

Wanna konglomeratowa Faris

Najlepiej, jeśli w wannie będziemy mogli swobodnie się wyciągnąć, ale jeżeli nie jest to możliwe, podłóżmy ręcznik przy jednym z jej krańców, tak by mieć gdzie oprzeć nogi. Wokół wanny nie powinno zabraknąć miejsca na świeczki, gąbki i kosmetyki, których będziemy używać w trakcie kąpieli. Nie zaszkodzi także odrobina relaksującej muzyki, dlatego zadbajmy o miejsce na odtwarzacz z głośnikami. Przed wskoczeniem do gorącej wody zadbajmy jeszcze, żeby w łazience nie panoszyły się niepotrzebne sprzęty, a naszego spokoju nie mącili inni domownicy.

seria lismore

Masaż

Jednym z najważniejszych elementów zabiegów spa jest masaż, korzystnie wpływający na skórę i mięśnie. Niestety, póki co roboty masujące są poza naszym zasięgiem, ale godnie zastąpi je hydromasaż. Dysze, z których wydobywać się będą silne strumienie wody, znajdziemy zarówno w wannach, jak i kabinach prysznicowych, a za sprawą ciągle spadających cen są one znacznie dostępniejsze. Wiele z nich ma zaprogramowane w kontrolującym komputerze ustawienia spa, które automatycznie dobiorą zestaw masaży. Oprócz tego droższe modele wanien posiadają także systemy jacuzzi i podgrzewania wody, co również pomoże nam zażyć odpoczynku.

Kabina prysznicowa półokrągła GoodHome Beloya 90 cm czarna z hydromasażem

Jeśli nie mamy dostępu do tych funkcji, możemy zastąpić je, w rosnącej kolejności cenowej, masującymi matami, materacami i fotelami. Efekty zależne są od zainwestowanych środków, różne modele posiadają odmienne sposoby ugniatania naszego ciała, od zwykłych nierówności na ich powierzchni, przez napędzane silniczkami wibracje, na poruszających się wertykalnie siłownikach skończywszy. Niektóre fotele są multimedialnymi centrami, które w trakcie masażu puszczą nam muzykę i wyświetlą film, kojąc nasze zmysły w trakcie swojej pracy.

Relaks

Wypoczętą skórę należy poddać dalszym zabiegom, a także nasmarować kolejnymi kosmetykami, które muszą mieć czas na wchłonięcie się. Dlatego warto zadbać o kąt, w którym możemy spokojnie i w ciszy poleżeć. Do takich celów świetnie nada się leżak lub leżanka. Jeśli zmieszczą się one na balkonie, możemy połączyć ten czas z kąpielą słoneczną. Ważne, żeby i tu odtworzyć warunki spa, czyli by koiła nas muzyka i miłe zapachy.

Dywanik łazienkowy Davaar

Jeśli dysponujemy odpowiednim miejscem i środkami, jesteśmy w stanie do zestawu zabiegów włączyć pobyt w saunie. Gotowe sprzęty mogą być instalowane w ogrodach lub na werandach, a nawet krótka w niej wizyta nie tylko poprawi samopoczucie, ale także zadziała oczyszczająco na skórę.

Data publikacji: 07.11.2014
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Hydromasaż – w wannie czy w kabinie?

Hydromasaż – w wannie czy w kabinie?
Domowe spa to marzenie każdego z nas – błogi relaks po całym dniu pracy będzie działał doskonale na nasz umysł i ciało. Dlatego też warto wyposa...
Czytaj więcej

Łazienka z kabiną prysznicową – inspiracje

Łazienka z kabiną prysznicową – inspiracje
Zastosowanie kabiny prysznicowej to dobry sposób zarówno na aranżację łazienki w bloku, jak i w domu jednorodzinnym. Dzięki różnym modelom kabin możem...
Czytaj więcej

Wybieramy i instalujemy kabinę prysznicową

Wybieramy i instalujemy kabinę prysznicową
Kabina prysznicowa to rozwiązanie wygodne i oszczędne. Przynajmniej w teorii, bo żeby spełnić jej założenia, powinniśmy mieć na uwadze zarówno właściw...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Domowe centrum spa