Produkty

Domowe porządki przed nadejściem jesieni

Domowe porządki przed nadejściem jesieni

Niedługo przyjdzie do nas jesień, a wraz z nią czas, kiedy trzeba pomyśleć o powakacyjnych porządkach. Czas zdmuchnąć złocisty piasek, który zalega jeszcze w wakacyjnym obuwiu i przygotować się do długich wieczorów z kubkiem gorącej herbaty.

szafa Domowe porządki posezonowe różnią się od tych, które przeprowadzamy co jakiś czas w domu, od tak, bo zwyczajnie przeszkadza nam bałagan. Każda pora roku wymaga od nas przeprowadzenia innych zabiegów.

Po lecie pracy jest dużo. Trzeba odświeżyć garderobę, znieść cieplejszą pościel, koce i wreszcie uprać to, co konieczne. W końcu lata po raz ostatni możemy się cieszyć zapachem świeżo upranej bielizny, która została wysuszona na złociście promieniującym słońcu.

Zacznijmy od porządków w swojej garderobie

Wszystkie ubrania letnio-wiosenne spokojnie możemy schować do jednego pudła lub głęboko w szafie. Do tej grupy rzeczy na pewno należą krótkie spodenki, letnie sukienki i spódnice. Zostawiamy bluzki z krótkim rękawem, te przydadzą się o każdej porze roku.

Zwróćmy uwagę, czy sezonowe ubrania, które chowamy na spód szafy, są czyste i czy przypadkiem nie są wilgotne, niedosuszone. Będą bowiem zamknięte szczelnie w kartonie przez kilka miesięcy, nie będzie do nich dochodziło świeże powietrze i mogą zapleśnieć.

Dlaczego zwracamy uwagę na zabrudzenia? Plamy, które powstały niedawno, znacznie łatwiej i szybciej wyczyścimy niż te, które zaschną na dobre.

Zwróćmy także uwagę na obuwie. Czy aby na pewno jest w dobrym stanie? Może powstała na nim jakaś wada niezależna od nas? Lepiej, jeśli od razu zareklamujemy obuwie niż będziemy czekać ze zgłoszeniem zniszczeń kolejnych kilka miesięcy. Powodów jest kilka. Po pierwsze może minąć termin reklamacji. Po drugie, może uda nam się wymienić letnie obuwie na jesienne i tym samym zaoszczędzić na nowych zakupach.

Skoro nadchodzi jesień, to koniecznie pamiętaj o tym, by znieść do szafy ubrania cieplejsze. Niektóre osoby wynoszą je bowiem na strych, gdzie oczekują spokojnie kilka miesięcy, aż na nowo będzie można je założyć. wkład od szuflady castorama

Co w domu?

Po pierwsze sypialnia i łóżko. Latem z reguły przykrywamy się lekkimi narzutami, rezygnując z zimowych kołder. Jesienią z pewnością na nowo sobie o nich przypomnimy. Odświeżając bieliźniarkę, zwróćmy uwagę na stan pościeli, kołder i poduszek. Może okaże się, że trzeba wymienić stary koc na nowy?

Jesienią warto też skorzystać z ostatnich chwil pogody i porządnie umyć okna. Zimą, gdy przyjdą przymrozki, a temperatura spadnie znacznie poniżej zera, będzie to utrudnione. Płyn będzie zamarzał na zimnych szybach.

W domowych dekoracjach pamiętajmy o kilku zapachowych świecach, może jakimś słodkim aromacie do powietrza? Sprawmy, by w naszym domu panowała prawdziwie rodzinna i ciepła atmosfera, bo przecież pogoda panująca za oknem będzie nam skutecznie utrudniała relaks i odpoczynek.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak segregować śmieci? Te produkty Ci się przydadzą!

Jak segregować śmieci? Te produkty Ci się przydadzą!
Kwestia zanieczyszczenia środowiska jest obecnie jednym z czołowych światowych problemów. Dotyczy ona każdego z nas i będzie mieć decydujący wp...
Czytaj więcej

Nowelizacja ustawy śmieciowej - co się zmieni i jak się przygotować?

Nowelizacja ustawy śmieciowej - co się zmieni i jak się przygotować?
Ustawa o segregacji odpadów doczekała się zmian. Od lipca 2017 roku ujednolicona zostanie w całej Polsce barwa pojemników na odpady i worków do ich zb...
Czytaj więcej

Kosz na śmieci – nie tylko w kuchni

Kosz na śmieci – nie tylko w kuchni
Kosze na śmieci, które stanowią część wyposażenia każdej kuchni, najczęściej pozostają niewidoczne. Umieszczone w głębi zamykanych szafek pozawalają n...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
28.08.2016
przed każdą nową porą roku robię wielkie porządki. Na jesień chcę pomyć okna, przeorganizować nieco kuchnię, wyprać dywany...

Ocena i komentarz dla:

Domowe porządki przed nadejściem jesieni