Produkty

Drewno i szkło w wykończeniu i wyposażeniu

Drewno i szkło w wykończeniu i wyposażeniu

Drewno i szkło to udany duet – świadczą o tym niezliczone aranżacje wnętrz, w których materiały te zostały ze sobą zestawione. Jak się okazuje, możemy robić to na wiele różnych sposobów.

szkło w mieszkaniuDomy z drewna i szkła

Nowoczesne domy jednorodzinne to nierzadko projekty, które swoim wyglądem odbiegają od większości budowli, w jakich zazwyczaj przebywamy lub które oglądamy. To konstrukcje, w których ogromną role spełnia szkło – to właśnie ono jako pierwsze rzuca nam się w oczy. Występuje pod postacią ogromnych okien, a czasem nawet całych ścian, przez które zainteresowani przechodnie mogą podziwiać równie nowatorskie wnętrze. W tym z kolei przeważnie rządzi drewno – nie tylko na podłodze, ale i na ścianach oraz sufitach. Takie zestawienie – surowość i chłód szkła oraz ciepło drewna – prezentuje się fenomenalnie, co udowodniły już liczne projekty.

Drewno i szkło w wykończeniu wnętrz

Drewno w formie desek podłogowych, tradycyjnej boazerii montowanej na ścianach czy innych modnych drewnianych okładzin to dziś elementy występujące w wielu domach i mieszkaniach, którym daleko do najbardziej nowatorskich konstrukcji, o których wspomnieliśmy powyżej. Tymczasem skomponowanie ich ze szkłem, choć na mniejsza skalę, przynosi równie dobry efekt.

Wśród elementów konstrukcyjnych, w których drewno i szkło pojawiają się w swoim towarzystwie, znajdziemy schody. Drewniane stopnie nierzadko uzupełniane są szklanym barierkami, osadzonymi pomiędzy drewnianymi tralkami i zwieńczonymi również drewnianą poręczą.

Jeśli mowa o wykończeniu, drewno i szkło stosowane są też powszechnie w drzwiach pokojowych, których skrzydła zdobią różnorodne przeszklenia. Warto też zwrócić uwagę na kuchnię, w której omawiany duet pojawia się bardzo często. Szkło, jako materiał idealny do wykończenia kuchennej ściany pomiędzy szafkami wiszącymi a stojącymi, jest tu zestawiane z drewnianym blatem. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim funkcjonalne, ale także modne – trudno o znalezienie jego wad.

Butelka szklana CastoramaDrewno i szkło w wyposażeniu wnętrz

Bardzo często spotkamy się także z elementami wyposażenia, do wykonania których wykorzystano drewno i szkło. Mowa chociażby o nowoczesnych stołach i stolikach, w których szklany blat zwieńcza drewnianą podstawę – ta z kolei może przybierać rozmaite formy, od tradycyjnych nóg, przez duży korzeń, pień, po w ciekawy sposób zestawione deski.

Warto wspomnieć także o pozostałych meblach, w których drewniane fronty urozmaicane są efektownymi przeszkleniami, często przedzielonymi szprosami. Znajdziemy je zarówno w meblach pokojowych – regałach czy komodach – jak i w meblach kuchennych. Zaletą takich konstrukcji jest, że ich efektowny wygląd możemy jeszcze dodatkowo zaakcentować, co najlepiej udaje się poprzez umiejętne podświetlenie zawartości szafek ukrytej za szklanymi taflami.

Gamę wyposażenia drewniano-szklanego uzupełniają też liczne dodatki i dekoracje, jak np. świeczniki, lampiony, zawieszki czy figurki.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Ścianka prysznicowa z luksferów – wady i zalety

Ścianka prysznicowa z luksferów – wady i zalety
Luksfery, zwane także szklanymi pustakami, jeszcze kilkanaście lat temu można było spotkać w niemalże każdym domu. Teraz, po krótkiej przerwie,...
Czytaj więcej

Z czego zbudować i jak wykończyć barek?

Z czego zbudować i jak wykończyć barek?
Barek w kuchni to modne i funkcjonalne rozwiązanie, szczególnie jeśli pomieszczenie to graniczy z jadalnią bądź salonem. Taką konstrukcję możemy zapro...
Czytaj więcej

Jak w czasie wakacyjnego remontu zmienić wnętrze domu?

Jak w czasie wakacyjnego remontu zmienić wnętrze domu?
Wakacyjny remont nie musi ograniczać się jedynie do malowania ścian i wymiany podłóg. Nasze wnętrza mogą zmienić się nie do poznania za sprawą wyburzo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Drewno i szkło w wykończeniu i wyposażeniu