Produkty

Drewno i szkło w wykończeniu i wyposażeniu

Drewno i szkło w wykończeniu i wyposażeniu

Drewno i szkło to udany duet – świadczą o tym niezliczone aranżacje wnętrz, w których materiały te zostały ze sobą zestawione. Jak się okazuje, możemy robić to na wiele różnych sposobów.

szkło w mieszkaniuDomy z drewna i szkła

Nowoczesne domy jednorodzinne to nierzadko projekty, które swoim wyglądem odbiegają od większości budowli, w jakich zazwyczaj przebywamy lub które oglądamy. To konstrukcje, w których ogromną role spełnia szkło – to właśnie ono jako pierwsze rzuca nam się w oczy. Występuje pod postacią ogromnych okien, a czasem nawet całych ścian, przez które zainteresowani przechodnie mogą podziwiać równie nowatorskie wnętrze. W tym z kolei przeważnie rządzi drewno – nie tylko na podłodze, ale i na ścianach oraz sufitach. Takie zestawienie – surowość i chłód szkła oraz ciepło drewna – prezentuje się fenomenalnie, co udowodniły już liczne projekty.

Drewno i szkło w wykończeniu wnętrz

Drewno w formie desek podłogowych, tradycyjnej boazerii montowanej na ścianach czy innych modnych drewnianych okładzin to dziś elementy występujące w wielu domach i mieszkaniach, którym daleko do najbardziej nowatorskich konstrukcji, o których wspomnieliśmy powyżej. Tymczasem skomponowanie ich ze szkłem, choć na mniejsza skalę, przynosi równie dobry efekt.

Wśród elementów konstrukcyjnych, w których drewno i szkło pojawiają się w swoim towarzystwie, znajdziemy schody. Drewniane stopnie nierzadko uzupełniane są szklanym barierkami, osadzonymi pomiędzy drewnianymi tralkami i zwieńczonymi również drewnianą poręczą.

Jeśli mowa o wykończeniu, drewno i szkło stosowane są też powszechnie w drzwiach pokojowych, których skrzydła zdobią różnorodne przeszklenia. Warto też zwrócić uwagę na kuchnię, w której omawiany duet pojawia się bardzo często. Szkło, jako materiał idealny do wykończenia kuchennej ściany pomiędzy szafkami wiszącymi a stojącymi, jest tu zestawiane z drewnianym blatem. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim funkcjonalne, ale także modne – trudno o znalezienie jego wad.

Butelka szklana CastoramaDrewno i szkło w wyposażeniu wnętrz

Bardzo często spotkamy się także z elementami wyposażenia, do wykonania których wykorzystano drewno i szkło. Mowa chociażby o nowoczesnych stołach i stolikach, w których szklany blat zwieńcza drewnianą podstawę – ta z kolei może przybierać rozmaite formy, od tradycyjnych nóg, przez duży korzeń, pień, po w ciekawy sposób zestawione deski.

Warto wspomnieć także o pozostałych meblach, w których drewniane fronty urozmaicane są efektownymi przeszkleniami, często przedzielonymi szprosami. Znajdziemy je zarówno w meblach pokojowych – regałach czy komodach – jak i w meblach kuchennych. Zaletą takich konstrukcji jest, że ich efektowny wygląd możemy jeszcze dodatkowo zaakcentować, co najlepiej udaje się poprzez umiejętne podświetlenie zawartości szafek ukrytej za szklanymi taflami.

Gamę wyposażenia drewniano-szklanego uzupełniają też liczne dodatki i dekoracje, jak np. świeczniki, lampiony, zawieszki czy figurki.

Data publikacji: 29.12.2016
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Montaż boazerii za pomocą klamer montażowych

Montaż boazerii za pomocą klamer montażowych
Boazeria, kojarząca się nieco z czasami PRL-u, ma również zastosowanie współcześnie – wcale nie musi być nieestetyczna. Dodaje ciepła i przytulnoś...
Czytaj więcej

Powrót do przeszłości – wykończenia ścian, które wciąż inspirują

Powrót do przeszłości – wykończenia ścian, które wciąż inspirują
Każda moda ma tendencję do powracania – również ta, która dotyczy wystroju wnętrz. Pomimo coraz nowszych sposobów na wykończenie ścian, które są nieko...
Czytaj więcej

Demontaż boazerii czy odświeżenie?

Demontaż boazerii czy odświeżenie?
Boazeria to materiał, bardzo często utożsamiany z niezbyt atrakcyjnym, PRL-owskim wnętrzem. Nie ma w tym nic dziwnego. Drewniana okładzina, położona n...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Drewno i szkło w wykończeniu i wyposażeniu