Produkty

Dywan w łazience?

Dywan w łazience?

Przekopując się przez stertę czasopism aranżacyjnych, dowiemy się między innymi tego, że łazienka powinna być wnętrzem spójnym kolorystycznie oraz sprawiającym wrażenie ciepłego. O tym drugim aspekcie decyduje nie tylko zastosowanie odpowiednich kolorów oraz określonej armatury sanitarnej, ale przede wszystkim wyposażenia. Dywan jako główny jego przedstawiciel sprawia, że łazienka nabiera charakteru i stylu.

dywan w łazience CastoramaCzas pięknych, ale surowych łazienek już minął. Obecnie do pomieszczeń łazienkowych staramy się wprowadzić odrobinę ciepła i melancholii. Zadowalający efekt możemy uzyskać przy pomocy różnych sztuczek. Liczy się pomysł, kreatywność oraz umiejętność doboru poszczególnych elementów wyposażenia.

Aby dobrać odpowiedni dywan, konieczna jest wiedza o tym, który z nich sprawdzi się w tym specyficznym mikroklimacie i będzie miał szansę posłużyć nam na długi czas.

Sposób na ciepłą podłogę

Ciepła kąpiel może być przyjemna tylko wówczas, gdy po wyjściu z wanny mamy możliwość stąpania po równie przyjemnym podłożu. Nie w każdym mieszkaniu i nie z każdym budżetem możemy od razu zastosować ogrzewanie podłogowe. W niektórych przypadkach równie skutecznym rozwiązaniem, a jednocześnie znacznie tańszym, będzie położenie na podłożu dywanu.

Dzięki niemu nie tylko uzyskamy przyjemność chodzenia po ciepłej podłodze, ale również ciekawie zaaranżujemy pomieszczenie. Kolor wykładziny możemy dobrać do płytek oraz koloru ścian, lub zupełnie odwrotnie, zaprojektować wnętrze kontrastowo – zestawiając ze sobą przeciwstawne kolory.

Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się dywany perskie, które dzięki swoim nietypowym wzorom wprowadzają do wnętrza elementy zupełnie innej kultury.

Kilka ważnych informacji

O ile kształt, kolor oraz wzór dywanu do łazienki możemy wybrać dowolnie, o tyle już rodzaj materiału warto ograniczyć tylko do takich, które się do tego nadają.

Najważniejsze, aby dywan był od spodu wyłożony gumą, dzięki czemu nie będzie się ślizgał po podłożu. Jeśli chodzi o rodzaj materiału – wybór jest tutaj naprawdę spory. Równie dobrze możemy wybrać dywan z wełny, jak i z poliestru.

W łazience dywan spełnia jeszcze jedną funkcję, a mianowicie poprawia akustykę. Dzięki niemu nie ma w niej charakterystycznego pogłosu.

Gdzie położyć?Komplet łazienkowy Cooke&Lewis

Dywan możemy położyć w różnych miejscach łazienki. Dobrze będzie prezentował się w jej centralnym miejscu, zwracając na siebie uwagę, ale z praktycznego punktu widzenia dobrze położyć go przy wannie. Tak czy owak, jeśli jego kolorystyka jest rzeczywiście ciekawa, warto go w jakiś sposób wyeksponować.

Jaki dywan wybrać? Do łazienek inspirowanych orientem warto dobrać dywan perski, do nowoczesnych sprawdzi się model z graficznym akcentem. Zwykłe, nieco nudne wnętrza ożywi dywan w mocnym kolorze.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Dywaniki i maty łazienkowe – co wybrać

Dywaniki i maty łazienkowe – co wybrać
Posadzka w łazience najczęściej wykończona jest płytkami ceramicznymi – jeśli nie zamontowaliśmy pod nimi ogrzewania podłogowego, bije od nich chłód, ...
Czytaj więcej

Łazienka dla dzieci

Łazienka dla dzieci
Przyjazna łazienka dla dziecka to przede wszystkim wnętrze bezpieczne. Pomieszczenie, w którym wyeliminujemy prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku, p...
Czytaj więcej

Nowoczesna łazienka – zbiór dekoracji

Nowoczesna łazienka – zbiór dekoracji
Nowoczesną łazienkę postrzegamy zwykle jako wnętrze surowe, oszczędne w formie oraz w zastosowanych ozdobnikach. A jednak i tutaj możemy dobrać dodatk...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
06.11.2015
Dywan w całej łazience to jakaś pomyłka. kiedyś byłam u kolegi w Anglii i tam miał. w sumie u niego jeszcze nic nie zgniło...:) ale chyba bym się bała. Za to mały mięciutki dywanik pod nogi koniecznie musi być!

Ocena i komentarz dla:

Dywan w łazience?