Produkty

Eco Halogeny

Eco Halogeny

Dobranie odpowiedniego oświetlenia do charakteru wnętrza jest jednym z głównych powodów, dla których aranżacja jest udana i stanowi całość, na którą składają się wykończenie, meble i wszelkie dodatki. Do dekorowania światłem wnętrza całego domu warto użyć takich produktów, które wiernie oddadzą oryginalne kolory i będą na tyle ekonomiczne i niezawodne w działaniu, by z powodzeniem zastąpiły wysłużone, tradycyjne żarówki.

halogeny w przedpokojuOświetlenie halogenowe, czyli jakie?

Żarówki halogenowe to nowa, udoskonalona generacja tradycyjnych produktów służących do oświetlania wnętrz. Ponieważ ich konstrukcja została zmodyfikowana przy zachowaniu znanego każdemu kształtu, wyglądem niewiele różnią się od tradycyjnych żarówek, ale wystarczy popatrzeć na emitowane przez Eco halogen światło, by zauważyć różnicę w jego jakości. Mają inną tonację barwną, zbliżoną do dziennego, naturalnego oświetlenia. Wierniej oddają rzeczywisty wygląd oryginalnych kolorów, ponieważ cechują się wysokim wskaźnikiem oddawania barw. Co spowodowało taką zmianę?

Dzięki temu że we wnętrzu żarówki oprócz gazów obojętnych znajduje się halogen, jego dodatek oddziałuje na wolframowy żarnik, który w jego obecności świecąc jaśniej, zużywa się w mniejszym stopniu. Poprawiły się w ten sposób parametry jego pracy. Eco halogeny znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie dotychczas niepodzielnie panowały tradycyjne żarówki – nie tylko mają podobne kształty, ale również typy gwintów, przez co wystarczy je wkręcić do oprawy, by ta zaświeciła nowym blaskiem.

Co konkretnie oznacza Eco w nazwie halogenów?

Wraz z poprawą jakości samego snopa światła wydłużeniu uległ czas pracy – dwukrotnie – oraz zmniejszyło się zapotrzebowanie na energię elektryczną. To ważna zaleta, ponieważ żarówki tradycyjne były wyjątkowo nieekonomicznym rozwiązaniem na oświetlenie domu, o czym przekonali się ci wszyscy, którzy zdecydowali się je wymienić. Eco halogeny zużywają o jedną trzecią prądu mniej, a ponieważ pracują dwukrotnie dłużej, wybór ich zamiast żarówek wydaje się naturalny.

Wybierając urządzenia ekologiczne, przyczyniamy się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię elektryczną. W obliczu ograniczonych ilości zapasów służących do jej wytworzenia, jest to jedyne rozsądne rozwiązanie i choć świadomość tego nie jest powszechna, moda na ekologię pomaga w robieniu rozsądnych i przemyślanych zakupów.

Zarowka halogenowa ANS Lighting 25 W GU10Eco halogeny w każdym wnętrzu

Rodzina produktów Eco halogenów obejmuje źródła światła, których możemy użyć w zdecydowanej większości domowych opraw świetlnych – od żyrandoli, przez kinkiety i stojące lampy, aż do elementów tworzących subtelne, punktowe światło. Służy ono do celów dekoracyjnych, podkreślając główne ozdoby zastosowanej aranżacji lub akcentując przedmioty i wizerunki, które mają dla nas wartość sentymentalną. Zbliżona do białej barwa emitowanego światła szczególnie dobrze komponuje się z nowoczesnymi trendami aranżacyjnymi, gdzie współtworzy stalową, szarą lub metaliczną dominantę kolorystyczną. Światło z Eco halogenów znalazło swoje zastosowanie również w aranżacjach minimalistycznych – tam, gdzie liczy się ograniczona do niezbędnego minimum kompozycyjnego liczba przedmiotów, pojawia się konieczność świetlnego wyeksponowania nielicznych dekoracji i designerskich mebli. Barwa żarówek halogenowych jest tu odpowiednia i dopełnia zdecydowane połączenia odważnych kolorów, a kiedy jest taka potrzeba – oświetleniem cieniuje granice sąsiadujących ze sobą farb na tej samej płaszczyźnie ściany.

Data publikacji: 31.08.2012
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Tradycyjne żarówki – gdzie możemy je wykorzystać?

Tradycyjne żarówki – gdzie możemy je wykorzystać?
Standardowe żarówki, które w niedalekiej przeszłości oświetlały wnętrza naszych mieszkań, zastąpione zostały przez ich mniej energochłonne odpowiednik...
Czytaj więcej

Coraz krótsze dni – oświetlamy mieszkanie

Coraz krótsze dni – oświetlamy mieszkanie
Zbliża się jesień, a potem zima… Natura nieubłaganie zmierza ku spoczynkowi. My jednak nie możemy ciągle spać, a mające wkrótce nadejść ciemności, pot...
Czytaj więcej

Gwinty w żarówkach – jakie wybrać? Rodzaje, rozmiary i zastosowanie

Gwinty w żarówkach – jakie wybrać? Rodzaje, rozmiary i zastosowanie
Spaliła Ci się żarówka. Wybierasz się do sklepu, żeby kupić nową. Stajesz przed półką z żarówkami… i nie masz pojęcia, jak...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Eco Halogeny