Produkty

Funkcjonalna torba narzędziowa - jak wybrać

Funkcjonalna torba narzędziowa - jak wybrać

Są przydatne zarówno fachowcom, jak i domowym majsterkowiczom. Pomagają utrzymać porządek, który pozwala na łatwe i szybkie znalezienie niezbędnego do danej pracy narzędzia. Dzięki nim większość z nich możemy wygodnie zabrać w dowolne miejsce. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze torby narzędziowej, aby była dla nas możliwie najbardziej funkcjonalna?

skrzynka narzędziowaTorba narzędziowa jest bardzo przydatna nie tylko dla budowlańców i osób wykonujących wiele prac naprawczych podczas budowy czy remontu – mowa tutaj chociażby o elektrykach czy hydraulikach. Świetnie nadają się także np. dla informatyków, do których zadań należy niejednokrotnie ingerowanie we wnętrze komputera, przez co potrzebują w jednym miejscu schować wszystkie niezbędne narzędzia. Torba narzędziowa jest idealnym miejscem dla śrubokrętów, młotków, kluczy, szpicaków, kombinerek, testerów kabli i wielu innych narzędzi oraz drobnych akcesoriów.

Odpowiedni wybór

Przy wyborze funkcjonalnej torby narzędziowej liczą się przede wszystkim nasze potrzeby. Aby dobrze wybrać, powinniśmy odpowiednio je zdefiniować i pod ich kątem dobrać przede wszystkim rozmiar, pojemność, wykonanie torby oraz elementy zapewniające nam komfort pracy. Powinniśmy pamiętać o tym, że to właśnie od nich będzie zależała cena danego produktu.

Rozmiar i pojemność

Jeśli jesteśmy fachowcami i potrzebujemy przechowywać w jednym miejscu sporo narzędzi, czasami mamy też potrzebę schować do naszej torby kilka dokumentów, to powinna być ona bardziej rozbudowa, pojemna i trwała, aby utrzymać większą ilość przedmiotów. Bardzo istotne będą liczne przegródki, które pozwolą nam utrzymać pełny porządek. Analogicznie, torba dla majsterkowiczów może być pod względem rozmiaru i pojemności mniej wymagająca. Tutaj nie mamy potrzeby przepłacania za bardziej rozbudowaną torbę. Niewielki rozmiar i waga ułatwi nam przenoszenie torby, większy rozmiar da nam z kolei więcej możliwości, jeśli chodzi o ilość przechowywanych przedmiotów.

Wykonanie torba narzędziowa z wózkiem Castorama

Za trwałość naszej torby narzędziowej odpowiadają materiały, z jakich została ona wykonana. Szczególnie ważna jest wzmacniana podstawa oraz ściany boczne, co zwiększa jej trwałość, szczególnie przy przenoszeniu cięższych przedmiotów. Konstrukcję torby są w stanie skutecznie podtrzymać sztywne narożniki, na które również warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego produktu.

Komfort pracy

Dbając o pełny komfort pracy, należy zwrócić uwagę na wygodne uchwyty do przenoszenia torby oraz jej ogólną budowę, a także fakt, czy podczas noszenia nie będzie nam obijać się o nasze nogi. Aby przenoszenie torby z narzędziami było maksymalnie ergonomiczne, warto wyposażyć się w torbę nie tylko z wygodną rączką, ale również paskiem. Przydatne mogą się okazać ścianki wewnętrzne, mocowane na rzep, które z łatwością można odpiąć i wówczas w inny sposób przegrupować przetrzymywane w środku akcesoria. 

Data publikacji: 24.10.2014
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak wykonać przybornik na narzędzia

Jak wykonać przybornik na narzędzia
Sercem domowego warsztatu jest blat roboczy, obok którego piętrzą się narzędzia przydatne do wykonywanej w danym momencie pracy. Kiedy jednak jesteśmy...
Czytaj więcej

Miejsce dla mężczyzny – własny składzik

Miejsce dla mężczyzny – własny składzik
Składzik na narzędzia i meble ogrodowe może okazać się zbawienny dla każdego, kto posiada domek jednorodzinny. Dzięki niemu w wygodny i szybki sposób ...
Czytaj więcej

Niezbędnik majsterkowicza - skrzynka na narzędzia

Niezbędnik majsterkowicza - skrzynka na narzędzia
Ilość podstawowych narzędzi wykorzystywanych przy majsterkowaniu będzie różna w każdym warsztacie czy wygospodarowanym w mieszkaniu kąciku. Zależy ona...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Funkcjonalna torba narzędziowa - jak wybrać