Produkty

Galerie do obrazów – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się w roli elementu dekoracyjnego?

Galerie do obrazów – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się w roli elementu dekoracyjnego?

Galerie do obrazów to grupa lamp przeznaczonych do montażu na ścianie. Te eleganckie i nowoczesne oprawy znajdują różne zastosowania i poza funkcją praktyczną spełniają także rolę dekoracyjną. W jakich pomieszczeniach warto je stosować?

oświetlenie do galeriiGalerie do obrazów – nietypowe lampy ścienne

Czym charakteryzują się grupa nietypowych lamp, które można zaliczyć do grupy kinkietów? Przede wszystkim oryginalną budową – na niewielkiej podstawie montowanej do ściany osadzona jest podłużna i wąska oprawa wyposażona w nowoczesnej wersji w kilkadziesiąt diod LED.

Oprawa może być umieszczona na jednym wygiętym ramieniu, na dwóch ramionach albo na krótkich elementach łączących ją z podstawą. Tak prezentuje się znaczna większość galerii do obrazów, choć można wskazać również inne modele. Należy do nich np. oświetlenie obrazów wyposażone w podstawę i osobne źródła światła, najczęściej dwa.

Porada eksperta

Wybierając galerię do obrazów warto zwróć uwagę na kilka aspektów. Pierwszym jest rodzaj zastosowanego wysięgnika – jeśli jest on regulowany, będziemy mogli łatwo zmieniać położenie głowicy, a tym samym kierować strumień światła w dowolną stronę. Drugą kwestią jest obecność zintegrowanego przełącznika, który w wielu modelach umieszczony jest w podstawie lampy – umożliwi jej łatwe włączanie i wyłączanie. W końcu praktycznym rozwiązaniem może okazać się wbudowany w lampę ściemniacz, dzięki któremu wyregulujemy jasność emitowanego światła.

Oświetlenie obrazów w dobrym styluoświetlenie obrazów

Kinkiety do oświetlania obrazów są dostępne w wielu wersjach. Stylistyczne zróżnicowanie sprawia, że nie będziemy mieli problemu z doborem modelu odpowiedniego do wnętrza nowoczesnego, klasycznego czy nawet stylizowanego na antyczne. Za ostateczny wygląd galeryjek odpowiada ich kolor, wykończenie powierzchni, a także obecność zdobień, które mogą pojawiać się na elemencie przytwierdzonym do ściany, wysięgniku lub kloszu.

Tego rodzaju lampy ścienne najczęściej powstają z metalu lub stali nierdzewnej. Przybierają kolory od błyszczącego lub matowego chromu, przez antyczny mosiądz i nikiel satynowany, aż po metaliczne odcienie wpadające w brąz i złoto, miedź czy patynę. Elegancki charakter lamp ściennych sprawia, że sprawdzą się dekoracji wielu wnętrz.

oświetlenie zdjęćGalerie do obrazów – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Galerie do obrazów, jak sama nazwa wskazuje, są najczęściej stosowane jako oświetlenie obrazów. Możemy więc z powodzeniem zamontować je w każdym wnętrzu, w którym ściany zdobią stylowe malowidła oprawione w ramy – doskonale wypadną w salonie, sypialni i przedpokoju, a także w pomieszczeniach biurowych, firmowych, hotelach czy restauracjach. Pięknie wyeksponują dzieła sztuki, a jednocześnie uzupełnią wystrój przestrzeni o elegancki detal.

Pamiętajmy jednak, że galeryjki sprawdzą się nie tylko jako podświetlenie obrazów. W domu wykorzystamy je także do wyeksponowania prywatnych fotografii, plakatów lub grafik zawieszonych na ścianach. Doskonale spełnią swoją rolę także jako podświetlenie innych dekoracji zdobiących nasze wnętrza oraz luster. Najważniejsze, by dopasować je stylistycznie do aranżacji wnętrza bądź też rodzaju i stylu dzieła, które mają oświetlać.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Salon klasyczny – inspiracje, które odmienią Twój pokój!

Salon klasyczny – inspiracje, które odmienią Twój pokój!
Często posługujemy się terminem „styl klasyczny”, by opisać elementy aranżacji o wyjątkowej estetyce, elegancji i stonowaniu. Jednak styl ...
Czytaj więcej

Jak wyeksponować obrazy – galeria w Twoim domu

Jak wyeksponować obrazy – galeria w Twoim domu
Posiadanie galerii w domu nie jest jedynie przywilejem kolekcjonerów sztuki. Równie dobrze możemy zrobić wystawę w mieszkaniu, w kt&oacu...
Czytaj więcej

Jak oświetlać obrazy i inne dekoracje?

Jak oświetlać obrazy i inne dekoracje?
Dekoracje wnętrz w postaci obrazów oprawionych w ramki zdjęć czy pamiątek z podróży w dużej mierze decydują o aranżacji wybranego pokoju czy nawet cał...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Galerie do obrazów – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się w roli elementu dekoracyjnego?