Produkty

Gdzie umieścić dodatkowe schowki w mieszkaniu?

Gdzie umieścić dodatkowe schowki w mieszkaniu?

Schowki i szafki, w których chowamy najróżniejsze rzeczy, są nieodłącznym elementem każdego domu i mieszkania. Jednak przestrzeń przeznaczona do przechowywania drobiazgów, szpargałów, a nawet ubrań, ma to do siebie, że szybko się kurczy. Jak zatem pomieścić wciąż przybywające sprzęty i gadżety?

schowki pod skosemWygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na schowki możliwe jest nawet w niewielkich mieszkaniach. Planując je w przemyślany i odpowiedni sposób, zapewnimy sobie dodatkowe miejsca na sprzęty domowe i drobiazgi, nie zagracając przestrzeni.

Powrót do przeszłości

Pawlacze to schowki, które były niezwykle popularne w latach PRL-u. Były nieodłącznym elementem wystroju mieszkań w blokach z wielkiej płyty. W poszukiwaniu dodatkowej przestrzeni do przechowywania możemy dziś wykorzystać pomysł szafek przy sufitach. Naturalnie ich wykonanie i wygląd dzięki współczesnemu designowi są znacznie bardziej estetyczne niż lata temu. Te ulokowane pod sufitem szafki są doskonałym miejscem do przechowywania rzeczy, do których sięgamy rzadziej. Jeśli posiadamy mniejsze mieszkanie, warto zdecydować się na niezabudowane półki, które zapełnimy ozdobnymi pudłami – dzięki temu zabiegowi unikniemy wrażenia przytłoczenia przestrzeni.

Pod łóżkiem

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w niewielkim mieszkaniu i mieć miejsce na przechowywanie różnych mniej potrzebnych rzeczy, warto zdecydować się na zakup łóżka z wbudowanymi szufladami. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie nie tylko pościeli, ale również wielu innych elementów wyposażenia domu. Jeśli jednak nasze łóżko nie posiada takich szuflad, a nie chcemy inwestować w wymianę mebla, możemy po prostu wykorzystać przestrzeń pod nim. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzają się specjalne pojemniki przystosowane do przechowywania właśnie pod łóżkiem.

Sekretne skrytkiwnęka z półką i biurkiem

Współcześnie projektowane meble są naszymi sprzymierzeńcami w ciągłych poszukiwaniach dodatkowych schowków i półek. Coraz częściej spotykamy przecież np. kanapy, które w boczne oparcia wbudowane mają półki na drobiazgi, a które możemy również zapełnić książkami. Sofy są także zaopatrzone w pojemniki na pościel, które możemy wykorzystać do przechowywania najróżniejszych rzeczy. Podobnie jest z pufami i podnóżkami, które mogą okazać się doskonałym miejscem na schowanie drobiazgów.

Poszukując dodatkowej przestrzeni do przechowywania, nie musimy narażać się na kosztowny remont. Wystarczy rozejrzeć się po mieszkaniu i spróbować w funkcjonalny sposób wykorzystać meble i sprzęty, którymi już dysponujemy. Może się okazać, że w naszym mieszkaniu jest jeszcze dużo przestrzeni, która pomieści wszystkie nasze skarby.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak urządzić mieszkanie w bloku? 5 sprytnych sposobów

Jak urządzić mieszkanie w bloku? 5 sprytnych sposobów
Mimo że małe mieszkania uznaje się za trudniejsze w aranżacji, stosunkowo łatwo możesz stworzyć w nich funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Przyda Ci...
Czytaj więcej

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń
Pudełka do przechowywania, ozdobne i oryginalne opakowania to praktyczny trend w urządzaniu mieszkań. Możesz wybierać w różnorodnej kolorystyce...
Czytaj więcej

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Gdzie umieścić dodatkowe schowki w mieszkaniu?