Produkty

Geek chic we wnętrzu. Jak go stworzyć?

Geek chic we wnętrzu. Jak go stworzyć?

Osobom zajmującym się grami komputerowymi, informatyką i miłośnikom nowinek technologicznych przyklejano etykietkę geeka, a specyficznie urządzone wnętrza ich mieszkań określono jako geek chic, czyli „kujoński szyk”. Współcześnie geek nie kojarzy się z nudą czy stereotypem okularnika, a wnętrze urządzone w takim stylu nabrało cech kultowych. Oto jak stworzyć w pomieszczeniu styl „kujoński”.

Geek chic we wnętrzuStyl ekspertów komputerowych, moli książkowych oraz „kujonów” został doceniony po emisji amerykańskiego serialu „The Big Bang Theory”, który opowiada o życiowych perypetiach geniuszy fizyki eksperymentalnej, zainteresowanych skomplikowanymi algorytmami i zdobywaniem kolejnych tytułów naukowych. Po wielkim sukcesie filmu, obok wnętrz dla podróżnika, melomana czy też fana piłki nożnej, pojawiły się propozycje aranżacji w stylu geek chic. Jakich elementów nie powinno w nim zabraknąć?

Sterty książek, czasopism naukowych i komiksów

Geek to człowiek o ponadprzeciętnej inteligencji, dlatego miejsce, w którym spędza cały swój czas, jest wypełnione książkami. Podręczniki kryjące mnóstwo zawiłych teorii oraz czasopisma naukowe rozłóżmy na półkach, tworząc pozornie efekt chaosu. W rzeczywistości każdy geek wie, gdzie co odłożył. Całość uzupełnijmy komiksami z legendarnymi superbohaterami. Niektóre z nich, zwłaszcza wydania unikalne, zdobią ściany i oprawione są w antyramy. We wnętrzu lokum prawdziwego geeka nie może zabraknąć również plakatów, szczególnie z kultowych filmów: „Star Wars”, „Godzilli” czy „Simpsonów”. Czasem dopełnieniem są figurki bohaterów, chociażby „X-Mena”.

Komputer, łańcuch DNA i model układu słonecznego Zestaw 3 szuflad Castorama

Pokój pasjonata nauki nie może być przeciętny, gdyż w pełni pokazuje jego zainteresowania. Łóżko ozdobimy wiszącymi modelami planet Układu Słonecznego lub mapą nieba umiejscowioną na suficie. Bardzo ważne jest miejsce pracy, na którym stoi komputer, tutaj także rozkładamy konsolę do gier, pady i joysticki.

W pomieszczeniu typowego geeka elementem obowiązkowym są przedmioty związane z nauką – plastikowy łańcuch DNA czy też wycelowanych w niebo teleskop. Na haczyku powieśmy biały fartuch i profesjonalne gogle wykorzystywane podczas prac laboratoryjnych. Na stoliku widoczne są zwoje kabli i przewodów, skomplikowane urządzenia do pomiaru prądu lub szkło laboratoryjne. „Kujoński szyk” to również wszechobecne tablice – korkowe, ścieralne lub magnetyczne, które zaprezentują obliczenia i wzory. Do nich obowiązkowo dobierzmy markery, kredę lub ołówki. Wszystko razem tworzy atmosferę radosnej nauki, a zarazem chaosu znanego z pracowni Alberta Einsteina.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak urządzić małe mieszkanie? Poznaj kilka złotych zasad

Jak urządzić małe mieszkanie? Poznaj kilka złotych zasad
Małe mieszkanie to wcale niemałe wyzwanie dla jego właścicieli. Jak bowiem zaaranżować je tak, by na niewielkim metrażu pomieściło się wszystko, co ni...
Czytaj więcej

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?
Urządzanie dziecięcego pokoju to wymagające zadanie – należy wziąć pod uwagę potrzeby naszej pociechy, aby dobrze się czuło w przygotowanym prze...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo – jak przykleić fototapetę

Instrukcja wideo – jak przykleić fototapetę
Za pomocą fototapety możemy znacznie odmienić wygląd i odświeżyć dane pomieszczenie. Przy odrobinie wiedzy, za pomocą odpowiednich narzędzi i dzięki p...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Geek chic we wnętrzu. Jak go stworzyć?