Produkty

Geometria w aranżacji łazienki

Geometria w aranżacji łazienki

Płynne, idealnie zaplanowane i nieco kubistyczne kształty wyposażenia łazienkowego dodają wnętrzu geometrii i uporządkowania. Półokrągła umywalka, kwadratowy bidet czy prostokątna wanna to podstawowe elementy, które obecnie tworzą przestrzeń nowoczesnej łazienki.

geometria w aranżacji łazienkiGeometria to jeden z popularniejszych akcentów obecnych w łazience nowoczesnej. Trójkąty, koła, kwadraty to najmodniejsze obecnie kształty, które mogą się powtarzać zarówno w wyposażeniu, jak i kompozycji kolorystycznej. Duże i bardzo wyraźne kształty sprawiają, że przestrzeń od razu przybiera wrażenie uporządkowanej i przestronnej. Mocna i dodatkowo bardzo wyraźna linia wykończenia osiągająca kształty geometryczne to także bardzo prosta elegancja oraz artystyczna fantazja.

Geometryczne znaczy lekkie i harmonijne

Takie właśnie są kompozycje opierające się na szablonowych kształtach, w których wszystko jest jakby z góry zaplanowane. Formy geometryczne wyglądają dobrze w różnych kompozycjach. Ciekawie zaprezentują się różnej wielkości okręgi czy trójkąty – nie tylko na powierzchniach ściennych, ale także na podłodze czy w odniesieniu do dekoracji.

Jak na geometrię przystało, ułatwia ona uporządkowanie przestrzeni. Jest idealnym motywem przewodnim w pomieszczeniach urządzanych przez osoby niedoświadczone w projektowaniu wnętrz.

Geometria, czyli łączenie kształtów

W geometrii można dowolnie zestawiać kształty. Na ścianie koła będą się dobrze komponować z kwadratami. Wyraźne i dość drapieżne, ostre kształty wyposażenia możemy zestawiać z nieco łagodniej zarysowaną armaturą.

Geometria, poprzez funkcję uporządkowywania przestrzeni, będzie się bardzo dobrze prezentowała w małej łazience. Geometryczne kształty dobrze dopełnią białe ściany i sprawdzą się jako element zabudowy wanny.

Uwaga: jeśli na całej przestrzeni ściennej położymy płytki, które w dodatku będą utrzymane w białej kolorystyce i przypominały kształtem małe kwadraciki, to uzyskamy efekt delikatnej iluzji.

Geometryczność możemy także podkreślić, zestawiając ze sobą kontrastowe kolory. Dobrym przykładem będzie biała ściana oraz ciemniejsza podłoga. Barwy będą uzupełniać wnętrze, sprawiając, że nie będzie ono ani zbyt jasne, ani zbyt ciemne.

Czy geometria to nowoczesny minimalizm?geometryczne wzory w łazience

Nie do końca. Geometria uporządkowuje przestrzeń, harmonizuje wyposażenie i ułatwia dobór barw i kształtów. Pamiętajmy jednak, że ma nieco kubistyczne korzenie. Mocny, bardzo wyrazisty akcent geometrii będzie skupiał na sobie uwagę, a źle zastosowany może zbyt mocno skontrastować nowoczesny minimalizm z kształtem. Bezpieczniej jest zatem stawiać na geometryczne uporządkowanie całej ściany, np. za pomocą drobnych płytek w określonym kształcie, niż wieszać na niej grafikę w dużym formacie.

Jeśli nie mamy pewności, że wprowadzony przez nas motyw geometryczny posiada odpowiednie proporcje, zastosujmy go w odniesieniu do dekoracji. Możemy np. wprowadzić do wnętrza barwne zasłony, parawan wannowy lub rolety rzymskie ze wzorem w szachownicę lub trójkąty.

Pamiętajmy, że przesycenie wnętrz motywem geometrycznym może wprowadzić chaos. Dlatego, by zachować umiar, wzór ten zastosujmy na wybranych dodatkach, a wówczas z pewnością przełamiemy rutynę i zyskamy interesujący wystrój mieszkania.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak naprawić wannę akrylową? Instrukcja krok po kroku

Jak naprawić wannę akrylową? Instrukcja krok po kroku
Zwolennicy wanien akrylowych nadal stanowią sporą grupę. Dlaczego? Wanny akrylowe dają możliwość odpoczynku w czasie kąpieli, w przeciwieństwie do kab...
Czytaj więcej

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco
Art deco to wyjątkowo elegancki i wyróżniający się styl w architekturze. Jest synonimem wyważonej klasy i wysmakowanego piękna. To idealne rozw...
Czytaj więcej

Duża łazienka – jak urządzić, by dobrze wykorzystać przestrzeń?

Duża łazienka – jak urządzić, by dobrze wykorzystać przestrzeń?
Duża łazienka to rozwiązanie architektoniczne, na które zwykle decydują się albo duże rodziny wielodzietne, albo szczęśliwi posiadacze domów wolnostoj...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
03.10.2016
Planuję wykonac łazienkę, dokładnie taką jak tutaj opisaliście!
12.05.2016
Lubię takie dekory z geometrycznymi wzorami i w ogóle takie detale w wyposażeniu i aranżacji wnętrz, ale reszta musi być utrzymana w minimalizmie.
22.02.2016
Geometria najlepsza wszędzie, ja już mam projekt, moja łazienka będzie szałowa

Ocena i komentarz dla:

Geometria w aranżacji łazienki