Produkty

Grochy w wystroju wnętrz

Grochy w wystroju wnętrz

Grochy, kropki i kropeczki to jeden z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych w aranżacji wnętrz. Razem z nieśmiertelnym wzorem pasów wciąż chętnie wykorzystywany jest w wykańczaniu mieszkań i domów i trzeba przyznać, prezentuje się znakomicie.

czerwony kubek w białe grochyDuże grochy i niewielkie groszki goszczą na wszystkich elementach wykończenia i wystroju wnętrza. Poza klasycznym, czarno-białym zestawieniem barw, spotkamy się z wielokolorowymi wzorami – radosnymi, energetycznymi, ożywiającymi wnętrze. Wielkość kropek, ich odcień i ułożenie względem siebie (symetryczne lub zupełnie chaotyczne) pozostawiają wiele możliwości stworzenia wnętrza o indywidualnym charakterze, nietypowego i niespotykanego nigdzie indziej.

Grochy na ścianach

Płaska ściana to niezwykle wdzięczna powierzchnia, którą chętnie wykorzystujemy jako obszar do twórczej dekoracji. Możemy pokryć ją tapetą w grochy, odmalować kropki za pomocą szablonu lub nakleić pojedyncze groszki, tworząc z nich dowolną kompozycję. Kropki mogą pokrywać wszystkie cztery ścinany wybranego pokoju albo zdobić np. wybrany narożnik. Można zaakcentować nimi przestrzeń pomiędzy kuchennymi szafkami, za łóżkiem lub nad biurkiem.

Grochy na tkaninach

Również w tym przypadku mamy ogromny wybór. Materiał z odpowiednim wzorem to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na to, by odmienić wnętrze i wykorzystać motyw kropek. Zasłony, firany, obrusy, koce, ręczniki, pościel – wzór grochów może zagościć w każdym pomieszczeniu, a jeśli tylko nam się opatrzy, łatwo zmienimy go na inny. Nietrudnym zadaniem będzie także znalezienie odpowiedniego dywanu czy wykładziny, jeśli mamy ochotę ożywić naszą podłogę. Na rynku znajdziemy wiele tego typu produktów, które zdobione są wzorem w kropki.

Meblelampka biurkowa zielona w kropki castorama

Osoby odważnie podchodzące do tematu aranżacji wnętrz ucieszy fakt, że grochy mogą ozdabiać również meble. Mowa nie tylko o tapicerce foteli, siedzisk, krzeseł czy kanap, które usiane drobnym wzorem będą odgrywały we wnętrzu rolę głównej dekoracji. Na rynku znajdziemy także szafy, komody czy sekretarzyki udekorowane tym ponadczasowym wzorem. Tak wykończone meble z pewnością będą zwracały uwagę swoją oryginalnością, którą nie może poszczycić się wiele tradycyjnych projektów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by nadać odpowiedni wzór naszym stonowanym i jednolitym, a także starym meblom. Naklejki, szablony do malowania i farba wystarczą, by w mgnieniu oka całkowicie odmienić ich dotychczasowy wizerunek.

Dodatki

Grochy bardzo chętnie wykorzystywane są także jako element dekoracyjny wielu innych, drobnych elementów wystroju wnętrz. Jeżeli zastanawiamy się, w jaki sposób wprowadzić do naszych pomieszczeń nieco energii, ruchu i radości, jednocześnie nie ryzykując, że zapanuje w nich chaos, warto zdecydować się na niewielkie, ozdobione grochami dodatki. Mogą to być rolety, abażury, pudła do przechowywania, podkładki na stół, wazony czy świeczniki.

Porcelana

Warto także poświęcić uwagę nietypowej porcelanie. Zastawy stołowe, które oferują producenci porcelany, bardzo chętnie dekorowane są kropkami i grochami. Ozdobiony jednolitym lub wielobarwnym wzorem serwis to nie tylko dekoracja wnętrza, którą podziwiać można zza szklanej witryny regału, ale także niezwykła oprawa dla posiłków. Nie trzeba jednak gustować w tradycyjnej porcelanie, by cieszyć się efektownymi naczyniami. Czasem wystarczy dzbanek, kubek czy para filiżanek, by ożywić zwykłą, codzienną zastawę stołową.

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Jaki wzór tapety do małego pokoju wybrać?

Jaki wzór tapety do małego pokoju wybrać?
W małym pokoju nie musimy rezygnować z tapety. Odpowiednio dopasowany wzór, nie tylko nie przytłoczy wnętrza, ale może go dodatkowo powiększyć....
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak zerwać tapetę krok po kroku?

Instrukcja wideo - jak zerwać tapetę krok po kroku?
Jeżeli znudził nam się już wygląd naszej ściany z tapetą w roli głównej, możemy łatwo pozbyć się tej okładziny i to bez korzystania z pomocy fa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Grochy w wystroju wnętrz