Produkty

Hydromasaż – w wannie czy w kabinie?

Hydromasaż – w wannie czy w kabinie?

Domowe spa to marzenie każdego z nas – błogi relaks po całym dniu pracy będzie działał doskonale na nasz umysł i ciało. Dlatego też warto wyposażyć swoją łazienkę w hydromasaż. Taka terapia wodna znakomicie wpłynie na rozluźnienie mięśni, poprawi krążenie, a także ujędrni ciało. Nie wspominając już o wypoczynku, który takie udogodnienie z pewnością nam zapewni. Na rynku dostępna jest szeroka oferta zarówno wanien z hydromasażem, jak i kabin prysznicowych z odpowiednimi panelami. Co wybrać?

hydromasażWanna czy kabina – pomyślmy praktycznie

Byłoby idealnie, gdyby decyzja o wyborze kabiny lub wanny z hydromasażem zależała jedynie od naszych preferencji. Niestety często to realia determinują zakup konkretnego urządzenia. Wanna z hydromasażem będzie zajmowała sporo miejsca w łazience – szczególnie, jeśli chcemy zaopatrzyć się w wymarzony model oferujący maksymalną wygodę, dużą liczbę dysz i pełen komfort użytkowania.

Kabina prysznicowa to natomiast inwestycja w wolną przestrzeń łazienki – wybór idealny do małych pomieszczeń, choć i kabiny potrafią zaskoczyć swoimi gabarytami.

hydromasażNie zmienia to jednak faktu, że nawet duża kabina prysznicowa lepiej wypełni miejsce we wnętrzu niż mała wanna. Inną kwestią jest to, czy zamierzamy przeprowadzić gruntowny remont, aby wstawić urządzenia masujące, czy jedynie nieco przerobić łazienkę. W tym pierwszym przypadku z powodzeniem możemy podjąć się wstawienia wanny – druga okoliczność przemawia natomiast za kabiną prysznicową.

Dla wanny z hydromasażem istotna będzie także idealnie wypoziomowana posadzka i dobra wentylacja łazienki.

Porada eksperta

Jeśli szukamy jak najmniej inwazyjnej metody wprowadzenia do łazienki hydromasażu, możemy to zrobić również w inny sposób. Pod prysznicem wystarczy wbudować specjalny panel z hydromasażem, pozostawiając starą kabinę. W wannie natomiast wystarczy ułożyć specjalną matę do hydromasażu. Oba sposoby są jednak mniej efektywne, niż specjalnie zaprojektowane konstrukcje do masażu, ale w przypadku braku funduszy lub czasu na remont mogą dać namiastkę domowego spa.

PANEL PRYSZNICOWY COOKE&LEWIS HALOLA 120 X 15 CM 3 DYSZE SATYNAWygoda w wannie i kabinie – kwestia gustu

Co jest wygodniejsze? Ile głosów tyle opinii. Niewątpliwie wszystko zależy od charakteru danej osoby – jednym większą przyjemność sprawi długie wylegiwanie się w wannie z gorącą wodą w otoczeniu bąbelków, inni więcej zyskają na szybkim, energetyzującym prysznicu z biczami wodnymi. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, powinniśmy dobrze poznać funkcje oferowanego hydromasażu. Istotna będzie tutaj liczba dysz – im jest ich więcej, tym bardziej relaksująca będzie kąpiel. Warto też zwrócić uwagę na ich rodzaj – na przykład dysze obrotowe możemy jeszcze lepiej dopasować do własnych potrzeb lub wysokości w przypadku kabin prysznicowych. Aby hydromasaż działał jak najlepiej przez długi czas, zadbajmy o jego prawidłowe czyszczenie – nie będzie wtedy pokrywał się kamieniem. Bardziej odporne na kamień będą dysze o większej średnicy wylotu oraz te posiadające gumowe nakładki na końcówkach.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Łazienka z kabiną prysznicową – inspiracje

Łazienka z kabiną prysznicową – inspiracje
Zastosowanie kabiny prysznicowej to dobry sposób zarówno na aranżację łazienki w bloku, jak i w domu jednorodzinnym. Dzięki różnym modelom kabin możem...
Czytaj więcej

Wybieramy i instalujemy kabinę prysznicową

Wybieramy i instalujemy kabinę prysznicową
Kabina prysznicowa to rozwiązanie wygodne i oszczędne. Przynajmniej w teorii, bo żeby spełnić jej założenia, powinniśmy mieć na uwadze zarówno właściw...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - montaż kabiny prysznicowej

Instrukcja wideo - montaż kabiny prysznicowej
Zajmują niewiele miejsca w łazience, zapewniają komfortową i szybką kąpiel, a przy tym pozwalają zaoszczędzić na zużyciu wody, kabiny prysznicowe to ś...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Hydromasaż – w wannie czy w kabinie?