Produkty

Inspiracje: półeczki, regały w pokoju dziecka – jak i z czego je wykonać

Inspiracje: półeczki, regały w pokoju dziecka – jak i z czego je wykonać

Urządzenie pokoju dziecka to duże wyzwanie. Gust naszego malucha bywa bowiem niezwykle kapryśny. Z tego chociażby powodu nie zawsze będzie szczęśliwe na widok pierwszego zaproponowanego projektu. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup wszystkich elementów wyposażenia jego pokoju, koniecznie porozmawiajmy z nim o jego potrzebach – zwłaszcza w zakresie półek, regałów, szafek.

półeczkiMeble będące istotnym wyposażeniem pokoju dziecka nie mogą stanowić przypadkowych przedmiotów. Jeśli dziecko ma czuć się dobrze w swoim pokoju, konieczne jest wspólne uzgodnienie jego umeblowania. W końcowym rozrachunku rodzic musi być pewien, że całe wyposażenie jest dla niego (malucha) bezpieczne, a dziecko mieć radość z możliwości samodzielnego umeblowania wnętrza, w którym bądź co bądź będzie przecież spało, bawiło się oraz uczyło.

W pokoju naszego dziecka zwykle głównym meble jest łóżko oraz biurko. Oprócz tego z kunsztem próbujemy zorganizować mnóstwo szafeczek i regałów, na których będzie mogło pomieścić wszystkie swoje zabawki.

Tych, w zależności od wieku malucha, jest oczywiście mniej lub więcej. Z czasem jego dorastania pluszowe misie są bowiem zastępowane książkami, grami komputerowymi i czasopismami młodzieżowymi. W pokoju nastolatek pojawiają się też pierwsze kosmetyki i drobna biżuteria. Te wszystkie drobne przedmioty trzeba gdzieś położyć i uporządkować, tak by w pomieszczeniu nie panował chaos.

Z pewnością w zakresie uporządkowania tych drobnych elementów posłużą nam półki, regały i szafeczki. Można oczywiście bez większego wkładu czasu pójść do sklepu i kupić gotowe zestawy. Można też pokusić się o odrobinę własnej inicjatywy i spróbować wykonać takie niewielkie meble samodzielnie. Wystarczy odrobina inspiracji.

Szafki z palet

Bez wątpienia przedmiot najczęściej wykorzystywany w domowych inspiracjach DIY. Z europalety możemy wykonać mniejsze oraz większe półeczki, podstawki pod łóżko oraz stolik. Konstrukcja palety jest o tyle uniwersalna, że dopasuje się do każdego wnętrza, a dzięki swoim wymiarom będą też bardzo pojemne.

Półeczki z szuflad

Wyglądają bardzo ładnie, np. przymocowane do ścian. Aby nie wystawały zbyt mocno na pokój, wystarczy przeciąć je dokładnie w połowie ich szerokości, a następnie – dla uwzględnienia ładnego wykończenia – przemalować na estetyczny, naturalny kolor.

Taka wisząca półeczka może być świetnym miejscem do prezentacji ulubionych książeczek, po które sięgamy praktycznie każdego wieczora, kiedy czytamy dziecku przed snem.

Regał z drewnianych klapek

Jego złożenie nie powinno sprawić nam większych problemów. Gotowe deski kupimy przecież w każdym sklepie budowlanym często nawet z zestawem śrubek oraz wkrętów. Regał to niczym nieograniczone miejsce do przechowywania różnego rodzaju pudeł, drobiazgów, kartonów, książek, lalek, pluszaków itp.

półeczkiRegałem możemy także skutecznie podzielić pokój dziecka na dane strefy: tę do nauki oraz przeznaczoną wyłącznie do spania.

Wykonując wszystkie domowe szafeczki, półeczki i regały pamiętajmy, aby całość powierzchni naszego mebla przeszlifować i przemalować bezpieczną, nietoksyczną farbą, tak aby nie wywołać u naszego dziecka alergii i uczulenia.

 

Data publikacji: 16.01.2015
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Rodzaje i zastosowanie klinów

Rodzaje i zastosowanie klinów
Kliny znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach budownictwa. Stosuje się je na dachach, przy parkietach oraz glazurze. Są to zupełnie różne r...
Czytaj więcej

Montaż drzwi wewnętrznych - instrukcja krok po kroku

Montaż drzwi wewnętrznych - instrukcja krok po kroku
Drzwi wewnętrzne służą przede wszystkim zachowaniu odpowiedniej dozy prywatności i oddzieleniu przestrzeni. Aby drzwi działały bez zarzutu, trzeba dok...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Inspiracje: półeczki, regały w pokoju dziecka – jak i z czego je wykonać