Produkty

Instalacja podłogi i paneli Tarkett

Instalacja podłogi i paneli Tarkett

Firma TARKETT produkuje podłogi trójwarstwowe, które dzięki swojej nowoczesnej linii, spełniają oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Produkty charakteryzują się przede wszystkim użyciem lakierów oraz olejów, które nadają im bardzo ładny połysk i zupełnie nowy wyraz. Firma co roku proponuje nowe kolekcje i wzory podłóg laminowanych oraz winylowych.

panele TarkettCharakterystyczną cechą paneli TARKETT jest ponad 100 różnych wzorów paneli o grubościach: 13 mm oraz 14 mm. Standardowe szerokości desek to 12-20 cm, a długość od 110 do 250 cm.

Wzory i warianty

Podstawowe wzory desek producenta TARKETT to jednolamelowe, dwulamelowe oraz trójlamelowe. Pierwsze dwa sprawiają, że wnętrze nabiera eleganckiego charakteru, trzeci umożliwia jego wykończenie w klasycznym stylu.

Dla zachowania różnorodności wykończeniowej TARKETT produkuje trzy warianty warstwy wierzchniej desek: lakier Proteco Lacquer (połysk), lakier Proteco Natura (półmat) lub olej Proteco Hardwax Oil.

Charakterystycznym elementem paneli tej firmy jest uwydatniona naturalna faktura drewna, uzyskana dzięki szczotkowaniu, które swoją drogą ma także ciekawe funkcje maskowania rys, dzięki czemu podłoga jest dużo bardziej odporna na uszkodzenia.

Zalety podłóg firmy TARKETT

Przede wszystkim potrafią one sprostać surowym warunkom zimy, przez które w domu panuje suche powietrze. Dzięki specjalnej konstrukcji paneli powstawanie pęknięć oraz pęcznienie jest minimalizowane praktycznie do zera.

Panele tego typu są wygodne, ponieważ składają się nawet w 80% z naturalnego drewna, co gwarantuje bardzo wysokie przewodzenie termiczne. Utrzymują też bardzo dobrą izolację akustyczną. Dzięki swojej konstrukcji są mocne oraz praktyczne, łatwe do czyszczenia i montażu. Posiadają dużą gęstość płyty nośnej, dzięki czemu mogą być stosowane w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. W szerokiej gamie produktów z łatwością można odnaleźć coś dla siebie. Nowa oferta paneli TARKETT to 110 dekorów, 14 typów wykończenia powierzchni, 4 różne konstrukcje, 3 typy fazowania.

Podłoga tworzona z udziałem paneli tego typu jest bardzo łatwa do wykonania. Jej ogromnym walorem jest możliwość chodzenia po niej tuż po nałożeniu. 

Montaż paneli podłogowych TARKETT

Zacznijmy od tego, że temperatura powierzchni magazynowania paneli powinna być stale kontrolowana i wynosić nie mniej niż 18 stopni Celsjusza. Wymagana jest 48-godzinna aklimatyzacja paneli w danym pomieszczeniu. Rogi kartonów, w których są przechowywane, koniecznie muszą być zabezpieczone. Podczas prac wilgotność powietrza we wnętrzu nie powinna też przekraczać 45-60%.

Podłogi laminowane TARKETT układamy na stabilnym i mocnym podłożu, które dodatkowo powinno być także czyste, paleta barwwypoziomowane, suche oraz bez defektów.

Zmierzmy wymiary pomieszczenia – w ten sposób obliczymy liczbę niezbędnych paneli i upewnimy się, czy nie będzie wymagane przycięcie zarówno pierwszej, jak i ostatniej warstwy desek.

Montaż paneli rozpoczynamy od określenia kierunku ułożenia desek. Najlepiej układać je równolegle. Prace rozpoczynamy od lewej strony ściany, kierując się w prawo. Wyżłobiona strona deski powinna być skierowana w stronę ściany rozpoczynającej.

Układając pierwsze deski, pamiętajmy o umieszczeniu dystanserów pomiędzy ścianą a krótką oraz długą stroną deski. Kolejne warstwy desek układamy poprzez dociskanie krótszego końca następnej deski pod kątem w stosunku do płyty pierwszej. Stąd nazwa sposobu montażu – na click. Aby zachować odpowiedni ścisk, lekko unieśmy i dopchnijmy panel do poprzedniego rzędu, tak by mocno przylegał do paneli. Ważne, aby panele pozostały w ten sposób w pozycji delikatnie nachylonej pod pewnym kątem. Zwykle ostatnią deskę w każdym kolejnym rzędzie trzeba przyciąć – trudno byłoby w inny sposób dobrze dopasować długość paneli. Gdy ułożyliśmy już wszystkie warstwy, usuwamy rozpórki z obwodu pokoju. Instalujemy listwy przejściowe.

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Podłoga laminowana – jak układać panele?

Podłoga laminowana – jak układać panele?
Panele laminowane na długo uatrakcyjnią i zabezpieczą podłogę w Twoim salonie lub sypialni. Materiał ten jest trwały, łatwy w czyszczeniu, a do tego p...
Czytaj więcej

Ranking paneli podłogowych – sprawdź, jakie są najlepsze

Ranking paneli podłogowych – sprawdź, jakie są najlepsze
Szukasz sposobu na wykończenie podłogi w salonie lub sypialni? Postaw na rozwiązanie, w którym klasyczny styl spotyka się z nowoczesną funkcjon...
Czytaj więcej

3 sposoby na szybki remont podłogi

3 sposoby na szybki remont podłogi
Podłoga to jedna z najbardziej eksploatowanych powierzchni w domu. Codziennie robisz po niej setki kroków, kursując pomiędzy pomieszczeniami. W...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
25.02.2016
Dziękuję za artykuł. Pomógł mi i okazało się, że to była pestka. Podłoga prezentuje się nieźle, a żona dumna ze mnie, że ja sam ją położyłem. He he

Ocena i komentarz dla:

Instalacja podłogi i paneli Tarkett