Produkty

Jak dobrać szkło do ogrodu zimowego

Jak dobrać szkło do ogrodu zimowego

Ogród zimowy to wyjątkowe miejsce, pod warunkiem jednak, że jest prawidłowo wykonany. Może przybierać różne formy i pełnić wiele funkcji. Najczęściej rozpatrywany jest jako miejsce dające wszystkim domownikom ogromną dawkę energii, bardzo ważnej zwłaszcza wtedy, gdy na zewnątrz panuje niespecjalnie zadowalająca temperatura.

Ogród zimowyOgród zimowy to bardzo charakterystyczny element domu, który wyróżnia się spośród innych, biorąc pod uwagę ilość przeszkleń. Aby mógł on być nazywany ogrodem zimowym, powinien mieć przynajmniej jedną szklaną ścianę, najlepiej tę, która zajmuje największą powierzchnię. Przeszklony powinien być również dach.

W pomieszczeniu budowanym na wzór ogrodu zimowego ogromne znaczenie dla temperatury oraz wilgotności panującej we wnętrzu ma to, jaka pogoda występuje akurat na zewnątrz. Przy dużych upałach możemy spodziewać się tego, że nagrzane ściany będą podwyższały temperaturę we wnętrzu. Natomiast przy zimowej pogodzie, w trakcie mrozów, ogród zimowy szybko zacznie się wychładzać.

Największy wpływ na warunki panujące we wnętrzu oranżerii mają zastosowane szyby. Te dobrej jakości powinny spełniać wiele wymagań, między innymi zapewnić odpowiednią izolację cieplną. Przede wszystkim powinny być jednak tak mocne, by wytrzymały obciążenie całej konstrukcji.

Ogród zimowy w rezultacie ma być miejscem wyciszonym, ale też takim, gdzie utrzymanie pomieszczenia w czystości nie będzie sprawiało problemu.

Trzy razy na tak

Dobrej jakości szyby stosowane w ogrodach zimowych cechują się przede wszystkim: wysoką przepuszczalnością światła, znaczną redukcją przepuszczalności energii słonecznej i wysoką izolacyjnością cieplną.

Szkło na wzór idealnego powinno ograniczać przenikanie ciepła w trakcie naprawdę gorących dni. W jaki sposób? W dobrej jakości oknach stosuje się specjalną powłokę, dzięki której duża ilość promieni słonecznych jest odbijana. Nie zmienia się natomiast współczynnik przepuszczalności światła dziennego. W efekcie nie musimy rezygnować z niego w bardzo słoneczne dni, bo nie odczuwamy duszącego gorąca panującego wewnątrz pomieszczenia.

W zimę dzieje się zupełnie odwrotnie. Ciepło, które zwykle jest generowane przez systemy grzewcze, jest zatrzymywane we wnętrzu. W rezultacie ogród zimowy staje się komfortową przestrzenią z przyjemną temperaturą wewnątrz i doskonałym widokiem na krajobraz na zewnątrz.

Przede wszystkim bezpieczeństwoOgród zimowy

W ogrodzie zimowym całość konstrukcji zostaje wykonana ze szkła, także te elementy, które znajdują się nad naszymi głowami. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie doświetloną przestrzenią. Ze względów praktycznych powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby szkło znajdujące się na górze ogrodu było hartowane, czyli odporne na uderzenia.

Współczesne przeszklenia stosowane na dachy ogrodów zimowych składają się z dwóch lub kilku tafli szkła połączonych folią PVB, tak aby w przypadku stłuczenia szkła warstwa folii utrzymała rozbite kawałki szkła w całości. W ten sposób szkło zmniejsza ryzyko zranienia i wypadku spowodowanego przez odpryski.

Wreszcie, dla najwyższego stopnia wyciszenia oraz komfortu, zastosujmy w ogrodzie zimowym szkło, które będzie stanowiło barierę akustyczną. Pomoże odpocząć naszym uszom, wyciszy nas i zrelaksuje.

Użycie tego typu szkła gwarantuje nie tylko izolacyjność dźwiękową, ale i bezpieczeństwo, które zmieniają ogród zimowy usytuowany w hałaśliwym otoczeniu w wyciszoną, „zieloną” oazę spokoju.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Tablice Memoboard – do czego je wykorzystać?

Tablice Memoboard – do czego je wykorzystać?
Szukając pomysłów na dekoracyjne i praktyczne zagospodarowanie ścian w mieszkaniu, z pewnością natkniemy się na tablice Memoboard. Funkcjonalno...
Czytaj więcej

Jak wykorzystać antyramę?

Jak wykorzystać antyramę?
Dekorowanie mieszkania jest zadaniem satysfakcjonującym i pozwalającym na spersonalizowanie każdego pomieszczenia. Dużą rolę w tym procesie mogą odegr...
Czytaj więcej

Jak i czym malować szkło

Jak i czym malować szkło
Malowanie na szkle praktykowane jest od bardzo dawna. Może stanowić rodzaj sztuki lub czynność mającą na celu dekorowanie przedmiotów użytkowych bądź ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
17.12.2015
Chciałoby się taki ogród zimowy, ale się zastanwiam czy rzeczywiście jak się kupi dobre szyby to potem koszty ogrzewania nie są takie wysokie? hmmm

Ocena i komentarz dla:

Jak dobrać szkło do ogrodu zimowego