Produkty

Jak odświeżyć meble w kilka minut?

Jak odświeżyć meble w kilka minut?

Przychodzi dzień, w którym mamy chęć zmienić coś w wystroju naszego mieszkania. I nie mówimy tu o generalnym remoncie czy choćby wymianie wyposażenia. Niekiedy wystarczy zmiana małego elementu, takiego jak wymiana uchwytu czy gałki w naszych meblach, aby tchnąć w nie nowe życie i cieszyć się nimi na nowo.

Producenci oferują szeroką gamę, zarówno kolorystyczną, jak i stylistyczną tychże dodatków.

Gałki ceramiczneszafka lakier koloryzujący castorama

Ze względu na materiał, z którego są wykonane, wyglądają niekiedy jak małe dzieła sztuki. W wyrafinowany sposób podkreślają wygląd naszych mebli, a poprzez delikatny połysk, skupiają na sobie wzrok i odwracają uwagę od nieciekawych mebli. Gałki ceramiczne dają ogromne możliwości zmiany ze względu na ogromny wybór –  zarówno jeśli chodzi o gałki zdobione, wielokolorowe, jak i te jednobarwne. Śmiało można je łączyć i zmieniać, kiedy uznamy, że nasze meble tracą swój blask.

Gałki z tworzywa

Tak jak w wypadku ceramicznych, na rynku można znaleźć bogatą ofertę gałek z tworzywa sztucznego. Mogą one przybierać różne formy i fantazyjne kształty. Dużą popularnością cieszą się gałki transparentne, które nawiązują do mebli wykonanych z tworzyw sztucznych, np. makrolonu, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tak niepozorny element, jakim jest  gałka do mebli, może stworzyć spójny obraz pomieszczenia i idealnie wpasować się w design naszego mieszkania.

Gałki drewniane

Wbrew pozorom nie muszą być nudne. Tutaj również istnieje duży wybór jeśli chodzi o kolorystykę –  od gałek jednokolorowych do bogato zdobionych i ręcznie malowanych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupno surowych gałek i pomalowanie ich własnoręcznie według własnego pomysłu i zapotrzebowania. Dzięki temu w fantastyczny sposób gałki dopasujemy nie tylko do samego mebla, ale także do całego pomieszczenia. To rozwiązanie polecane jest osobom o dużej wrażliwości artystycznej.

Oprócz wyżej wymienionych gałek/uchwytów do mebli skorzystać możemy z wielu innych propozycji, tj. gałek mosiężnych, chromowanych czy zrobionych dzięki wykorzystaniu dwóch różnych materiałów. Cena takiej gałki to koszt od kilku do kilkunastu złotych – zależy to oczywiście od tego, z jakiego materiału zostały wykonane, a także jak bogato są zdobione. Niektórzy decydują się również na wycieczkę po antykwariatach i targach, na których za niską cenę można nabyć cały mebel, z którego następnie wyciągniemy tylko to, co jest nam potrzebne – nawet samą gałkę. Jej późniejszy montaż jest banalnym zadaniem, bowiem wystarczy jedynie śrubokręt, aby od wewnętrznej strony szafki wykręcić śrubkę, do której jest przymocowana gałka.

Data publikacji: 29.08.2014
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Przerabiamy meble łazienkowe – zmieniamy uchwyty i kolory frontów

Przerabiamy meble łazienkowe – zmieniamy uchwyty i kolory frontów
Aby nadać łazience nowy wygląd i uniknąć konieczności wymiany mebli w tym pomieszczeniu na nowe, możemy w łatwy sposób sprawić, by pomieszczenie pre...
Czytaj więcej

W jakich wnętrzach sprawdzą się miedziane dodatki

W jakich wnętrzach sprawdzą się miedziane dodatki
Aby podkreślić urok oraz elegancję danego wnętrza, konieczny jest dobór odpowiednio dystyngowanego wyposażenia. Miedziane dodatki ze względu na swoje ...
Czytaj więcej

Inspiracje z mosiężnymi dodatkami

Inspiracje z mosiężnymi dodatkami
Znany od wieków i ceniony mosiądz jest materiałem, który znajduje zastosowanie w naszych wnętrzach głównie jako dekoracje w starym stylu. Jednak jego ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak odświeżyć meble w kilka minut?