Produkty

Jak odświeżyć meble w kilka minut?

Jak odświeżyć meble w kilka minut?

Przychodzi dzień, w którym mamy chęć zmienić coś w wystroju naszego mieszkania. I nie mówimy tu o generalnym remoncie czy choćby wymianie wyposażenia. Niekiedy wystarczy zmiana małego elementu, takiego jak wymiana uchwytu czy gałki w naszych meblach, aby tchnąć w nie nowe życie i cieszyć się nimi na nowo.

Producenci oferują szeroką gamę, zarówno kolorystyczną, jak i stylistyczną tychże dodatków.

Gałki ceramiczneszafka lakier koloryzujący castorama

Ze względu na materiał, z którego są wykonane, wyglądają niekiedy jak małe dzieła sztuki. W wyrafinowany sposób podkreślają wygląd naszych mebli, a poprzez delikatny połysk, skupiają na sobie wzrok i odwracają uwagę od nieciekawych mebli. Gałki ceramiczne dają ogromne możliwości zmiany ze względu na ogromny wybór –  zarówno jeśli chodzi o gałki zdobione, wielokolorowe, jak i te jednobarwne. Śmiało można je łączyć i zmieniać, kiedy uznamy, że nasze meble tracą swój blask.

Gałki z tworzywa

Tak jak w wypadku ceramicznych, na rynku można znaleźć bogatą ofertę gałek z tworzywa sztucznego. Mogą one przybierać różne formy i fantazyjne kształty. Dużą popularnością cieszą się gałki transparentne, które nawiązują do mebli wykonanych z tworzyw sztucznych, np. makrolonu, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tak niepozorny element, jakim jest  gałka do mebli, może stworzyć spójny obraz pomieszczenia i idealnie wpasować się w design naszego mieszkania.

Gałki drewniane

Wbrew pozorom nie muszą być nudne. Tutaj również istnieje duży wybór jeśli chodzi o kolorystykę –  od gałek jednokolorowych do bogato zdobionych i ręcznie malowanych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupno surowych gałek i pomalowanie ich własnoręcznie według własnego pomysłu i zapotrzebowania. Dzięki temu w fantastyczny sposób gałki dopasujemy nie tylko do samego mebla, ale także do całego pomieszczenia. To rozwiązanie polecane jest osobom o dużej wrażliwości artystycznej.

Oprócz wyżej wymienionych gałek/uchwytów do mebli skorzystać możemy z wielu innych propozycji, tj. gałek mosiężnych, chromowanych czy zrobionych dzięki wykorzystaniu dwóch różnych materiałów. Cena takiej gałki to koszt od kilku do kilkunastu złotych – zależy to oczywiście od tego, z jakiego materiału zostały wykonane, a także jak bogato są zdobione. Niektórzy decydują się również na wycieczkę po antykwariatach i targach, na których za niską cenę można nabyć cały mebel, z którego następnie wyciągniemy tylko to, co jest nam potrzebne – nawet samą gałkę. Jej późniejszy montaż jest banalnym zadaniem, bowiem wystarczy jedynie śrubokręt, aby od wewnętrznej strony szafki wykręcić śrubkę, do której jest przymocowana gałka.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Przerabiamy meble łazienkowe – zmieniamy uchwyty i kolory frontów

Przerabiamy meble łazienkowe – zmieniamy uchwyty i kolory frontów
Aby nadać łazience nowy wygląd i uniknąć konieczności wymiany mebli w tym pomieszczeniu na nowe, możemy w łatwy sposób sprawić, by pomieszczenie pre...
Czytaj więcej

W jakich wnętrzach sprawdzą się miedziane dodatki

W jakich wnętrzach sprawdzą się miedziane dodatki
Aby podkreślić urok oraz elegancję danego wnętrza, konieczny jest dobór odpowiednio dystyngowanego wyposażenia. Miedziane dodatki ze względu na swoje ...
Czytaj więcej

Inspiracje z mosiężnymi dodatkami

Inspiracje z mosiężnymi dodatkami
Znany od wieków i ceniony mosiądz jest materiałem, który znajduje zastosowanie w naszych wnętrzach głównie jako dekoracje w starym stylu. Jednak jego ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak odświeżyć meble w kilka minut?