Produkty

Jak pomysłowo ozdobić ścianę w salonie

Jak pomysłowo ozdobić ścianę w salonie

Co zrobić, aby salon w naszym domu wyglądał wyjątkowo? Wystarczy kilka ciekawych i kreatywnych pomysłów, by to miejsce nabrało całkowicie innego wymiaru. Jednym z nich jest ozdobienie ścian w niebanalny sposób. Jak to zrobić?

 ramka castoramaŚciana w salonie straszy bielą od dłuższego czasu, a my nie wiemy jak ją zaaranżować? Czas to zmienić! Wystarczy kilka godzin i duży zapał, by w tym miejscu powstało coś niebanalnego, co zaskoczy nie tylko domowników, ale także gości, którzy będą nas odwiedzać. Tanie i kreatywne sposoby aranżacji ścian w salonie są w zasięgu naszych rąk.

Duży wydruk

W dobie smartfonów z aparatami fotograficznymi zdjęcia możemy robić praktycznie wszędzie. Czy nie jest jednak tak, że najczęściej na wieki zostają one w pamięci telefonu bądź na dysku komputera? Koniec z tym! Wybierzmy zdjęcie o dobrej jakości, które potem wydrukujemy w dużym formacie na płótnie i powiesimy na ścianie. Taką czynność można zlecić praktycznie każdej drukarni. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniego zdjęcia z prywatnej galerii, całkiem ciekawe grafiki można znaleźć także oczywiście w internecie.

Własnoręczny poliptyk

Wieloczęściowe obrazy – tak zwane poliptyki – są w ostatnich czasach bardzo modne. Jeśli zależy nam na takiej ozdobie, a nie chcemy wydać na nią sporej gotówki, możemy zrobić ją sami. Wystarczą nam do tego cienkie deseczki o jednakowej wielkości i grubości oraz dwie farby w sprayu. Po odnalezieniu odpowiedniej grafiki w internecie należy ją wydrukować w dużym formacie, wyciąć, a potem odrysować na folii samoprzylepnej. Tak przygotowany wzór nakładamy na równo ułożone deski (wcześniej pomalowane na przykład na kolor biały), a następnie całość jeszcze raz malujemy – tym razem na inny kolor. Po wyschnięciu farby i ściągnięciu wzoru poliptyk powinien być gotowy.

Galeria zdjęć farba tablicowa

Do takiej ozdoby przydadzą nam się: długa i gruba tasiemka, drewniane klamerki oraz kilkadziesiąt wydrukowanych wcześniej zdjęć w takim samym formacie. Tasiemkę mocujemy u góry ściany (na przykład za pomocą pinezki), tak by swobodnie zwisała w dół. Do tak przygotowanej konstrukcji za pomocą klamerek nieregularnie przypinamy zdjęcia, które chcemy wyeksponować. Przy zachowaniu odpowiedniej estetyki, całość powinna robić naprawdę dobre wrażenie.

Niebanalne ramki

W tym przypadku już po zakupie kilku ciekawych ramek oraz antyram o różnych wielkościach możemy brać się do roboty. Wystarczy bowiem jeszcze tylko znaleźć w internecie kilkanaście ciekawych deseni oraz grafik, które będą pasować do salonu, a następnie wydrukować je i włożyć do ramek. Po rozwieszeniu tak przygotowanych obrazów w nieregularny, ale harmonijny sposób, całość powinna tworzyć całkiem zgrabną kompozycję. Efekt murowany!

Farba tablicowa

Po pomalowaniu jakiejkolwiek powierzchni farbą tablicową możemy po niej pisać dokładnie tak, jak po szkolnej tablicy. Dlaczego nie zrobić z tego ozdoby w naszym salonie? Zaraz po tym możemy poprosić, aby na tak przygotowanej ścianie wszyscy domownicy napisali bądź narysowali coś od siebie. O podobną przysługę możemy poprosić także znajomych. Po kilku tygodniach zbierania podpisów ściana powinna wyglądać imponująco i być wizytówką całego domu.

Sposobów, aby ozdobić ścianę w salonie, jest naprawdę dużo. Wystarczy odrobinę wyobraźni i wolnego czasu, by w łatwy i tani sposób stworzyć coś, co będzie stanowiło o nowoczesnym wyglądzie tego miejsca. Na pewno warto się nad tym zastanowić.

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach

Wiosna w Twoim mieszkaniu - pomysł na zieleń we wnętrzach
Zieleń to symbol równowagi. Nie od dziś wiadomo, że zieleń we wnętrzach uspokaja i dodaje sił. Jak wkomponować ten kolor do swojego mieszkania?...
Czytaj więcej

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?
Urządzanie dziecięcego pokoju to wymagające zadanie – należy wziąć pod uwagę potrzeby naszej pociechy, aby dobrze się czuło w przygotowanym prze...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
25.06.2015
Ściana nie ,,straszy bielą", bo jest kolorowa:P. Ale zawieszenie rodzinnych fotografii to zawsze dobry pomysł. Oczywiście dobrze wybranych, a nie jakiś obciachowych:P.

Ocena i komentarz dla:

Jak pomysłowo ozdobić ścianę w salonie