Produkty

Jak skutecznie zabezpieczyć dom z kamerami Ezviz

Jak skutecznie zabezpieczyć dom z kamerami Ezviz

Dom jest centralnym miejscem w życiu wielu z nas. To zrozumiałe, że pragniemy czuć się w nim bezpiecznie, jak również nie chcemy musieć się martwić o rzeczy, które w nim pozostawiamy. Na szczęście z pomocą przychodzą nowe technologie, które umożliwiają nam kontrolowanie w czasie rzeczywistym, tego, co dzieje się w naszych mieszkaniach, nawet kiedy jesteśmy od nich oddaleni o tysiące kilometrów. Zobaczmy, jakie rozwiązanie ma w swojej ofercie firma Ezviz.

Przejdź do następnych akapitów:

Kamery wewnętrzne - ochrona od środka

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że warto zadbać o zabezpieczenie swoich przysłowiowych “czterech ścian”. Mimo to, monitoring najczęściej kojarzymy z domami jednorodzinnymi. Tymczasem Ezviz ma w swojej ofercie rozwiązania zarówno dla posiadaczy domów z wielką posesją, jak i osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych. To właśnie z myślą o nich zaprojektował kamery wewnętrzne z rozległym polem widzenia (360°), które obejmuje całą przestrzeń.

Co daje kamera wewnętrzna?

 • natychmiastowe ostrzeżenia w razie podejrzanego ruchu wysyłane na telefon

 • całodobową kontrolę całego pomieszczenia

 • możliwość rozmowy z domownikami z każdego miejsca na świecie

 • opcję udostępnienia wybranego fragmentu nagrania wideo w mediach społecznościowych np. pierwsze kroki dziecka

Zastosowanie kamer wewnętrznych

Monitoring wewnętrzny może być rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa, ale nie tylko. Inteligentne kamery sprawdzą się również:

 • do monitorowania biura/lokalu usługowego

 • w roli elektronicznej niani

 • do monitorowaniu stanu starszych członków rodziny

 • do pilnowania zwierzaków

Kamera obrotowa wewnętrzna Ezviz TY1

Kamera wewnętrzna Ezviz WiFi TY1

Ten model posiada wszystkie potrzebne parametry do satysfakcjonującej obserwacji domu tj.:

 • rozdzielczość Full HD 1080P do 15kl/s

 • obrotowa głowica w pionie i poziomie

 • detekcja ruchu z powiadomieniem na smartfon

 • inteligentne śledzenie poruszających się obiektów

 • tryb nocny do 10 m

 • dwustronna komunikacja audio

Świetnie sprawdzi się jako elektroniczna niania albo do monitorowania zachowania pupila, który zostaje w domu pod naszą nieobecność.

Kamera obrotowa wewnętrzna Ezviz C6CN Pro

Urządzenie odpowie na oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Tym, co wyróżnia model C6CN Pro, jest przede wszystkim zaawansowana inteligentna detekcja osób, która ogranicza niepotrzebne powiadomienia np. wywołane poruszającą się pod wpływem przeciągu firanką, co ma miejsce w przypadku tradycyjnej detekcji ruchu. Drugim wyróżnikiem tej kamery jest szeroki zakres dynamiki (z ang.True WDR). To funkcja, która zapobiega nadmiernemu oraz niedostatecznemu oświetleniu. Możemy więc być pewni, że niezależnie od zastanych warunków, otrzymamy obraz o wyrównanym poziomie naświetlenia. W praktyce oznacza to na przykład możliwość czytelnego zarejestrowania osób wchodzących do sklepu na tle bardzo jasnego światła dziennego latem.

Niemniej istotne jest zastosowanie w kamerze najnowszej technologii kompresji wideo - H.265, która znacząco obniża zajętość pasma sieciowego oraz wymaganą pojemność pamięci na zapis wideo przy zachowaniu tej samej jakości obrazu. Urządzenie posiada również funkcję śledzenia poruszających się obiektów i dwustronną komunikację audio. Różnica między przedstawionymi modelami przejawia się także w płynności nagrywanego obrazu. Jest on całkowicie płynny w C6CN Pro, ponieważ model ten generuje aż do 25kl/s.

Kamera wewnętrzna Ezviz WiFi C6CN Pro

Kamery zewnętrzne

Aby równie skutecznie strzec podjazd, garaż czy dom, warto zainwestować w monitoring zewnętrzny. Wybierając takie urządzenie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na tryb nocny, jakość obrazu, łatwy dostęp do nagrań z poziomu smartfona, zakres temperatury pracy oraz IP, które mówi o stopniu szczelności kamery.

Co daje kamera zewnętrzna?

 1. Powiadomienia w razie podejrzanych zachowań w obszarze nagrywania

 2. Całodobową kontrolę posesji

 3. Skuteczne odstraszanie włamywaczy

 4. Nadzór nad zabawą dzieci w ogrodzie

 5. Może stanowić materiał dla firmy ubezpieczającej lub posłużyć jako dowód

 6. Możliwość oświetlania posesji dzięki wbudowanym światłom punktowym

Kamera zewnętrzna Ezviz C3N

Kamera zewnętrzna Ezviz WiFi C3N

Model posiada wszystkie funkcje, które skutecznie ochronią monitorowaną posesję tj.:

 • rozdzielczość Full HD 1080P do 25kl/s

 • wykrywanie ludzi oparte na sztucznej inteligencji

 • trzy tryby nocne (tryb kolorowy, tryb czarno-biały, tryb inteligentny - przełączenie się na monitoring kolorowy po wykryciu ruchu człowieka)

 • wbudowany mikrofon o zasięgu do 5 m

 • aktywna ochrona z oświetlaczem punktowym

 • kąt widzenia 104°

 • temperatura pracy -30°C - 60°C

 • wodo- i pyłoszczelność potwierdzona klasą IP67

Kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz C8C

Kamera zewnętrzna Ezviz WiFi C8C

Kolejny model od marki Ezviz zachwyca płynnością nagranego wideo dzięki 30 klatkom na sekundę. Kluczową przewagą modelu C8C w stosunku do C3N jest jednak funkcja obrotu w zakresie 352°, dzięki której można obserwować bardzo szeroki obszar wokół domu dzięki tylko tej jednej kamerze.

Inteligentne kamery - poznaj aplikację Ezviz

Tym, co łączy wszystkie urządzenia tej marki, jest darmowa aplikacja, która umożliwia prawdziwie inteligentne korzystanie z kamer. W aplikacji Ezviz znajdziemy dostęp do wszystkich urządzeń, które zamontujemy w domu lub w biurze.

Co oferuje aplikacja Ezviz?

 • podgląd wideo w czasie rzeczywistym

 • natychmiastowe powiadomienia po wykryciu niepożądanego ruchu

 • funkcję rozmowy w przypadku modeli z dwukierunkowym audio

 • programowanie strefy detekcji i czułość detekcji

 • przyznawanie dostępu do urządzeń innym osobom

 • dostęp do historii nagrań

 • przechowywanie nagrań w chmurze Ezviz CloudPlay z 30-dniowym darmowym okresem próbnym

 • możliwość udostępniania wybranych nagrań i zdjęć w mediach społecznościowych np. z przyjęć okolicznościowych

aplikacja ezviz

Warto zwrócić uwagę, że całościowa funkcjonalność wybranych kamer w połączeniu z funkcjami aplikacji wykracza już poza aspekty bezpieczeństwa. Rozwiązania Ezviz mogą stanowić wsparcie dla osób często podróżujących chcących pozostać w kontakcie z bliskimi lub współpracownikami. Monitorować możemy także stan starszych członków rodziny, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować w sytuacjach, które tego wymagają, co w przypadku seniorów jest szczególnie ważne. A gdy już mamy kamerę zapewniającą bezpieczeństwo, warto jednocześnie wykorzystać ją do rejestracji tych najważniejszych momentów. Na przykład uwiecznić przyjęcie urodzinowe dziecka i umieścić materiał w mediach społecznościowych lub przesłać znajomym przez komunikator. To wszystko jest możliwe dzięki Ezviz.

Wybór odpowiedniej kamery nie musi być trudny. Wystarczy przeanalizować wszystkie parametry, uwzględniając konkretne potrzeby i oczekiwania. Jesteśmy pewni, że po przejrzeniu dostępnych w tym katalogu kamer, znajdziesz coś dla siebie.

Przeczytaj także: Jak zabezpieczyć posesję?

Data publikacji 30-11-2021
Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Instalacja alarmowa w domu

Instalacja alarmowa w domu
Aby podnieść bezpieczeństwo w domu, oprócz antywłamaniowych drzwi i dobrego ogrodzenia, warto zainwestować w alarm. Instalacja alarmowa skutecznie ods...
Czytaj więcej

Kamery monitorujące – wady i zalety

Kamery monitorujące – wady i zalety
Ochrona mienia i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa sobie i swoim bliskim powinno być dla nas jednym z priorytetów. Pomóc w tym nam mogą kamery ...
Czytaj więcej

Jak stworzyć domowy monitoring

Jak stworzyć domowy monitoring
Korzystanie z usług ochroniarskich to chyba najbardziej powszechny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym. W przypadku domów j...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak skutecznie zabezpieczyć dom z kamerami Ezviz