Produkty

Jak sobie poradzić z ciasnym garażem

Jak sobie poradzić z ciasnym garażem

Współczesna zabudowa domów szeregowych oraz wolnostojących uwzględnia posiadanie wygodnego garażu. Rola tego miejsca nie ogranicza się wyłącznie do parkowania auta, ale również przechowywania tych przedmiotów, dla których nie ma miejsca w innych segmentach domu. Jak urządzić garaż, który ze względu na konstrukcję budynku jest stosunkowo ciasny?

ciasny garażGaraż dawno przestał być miejscem przeznaczonym tylko do przechowywania auta. Często jest także schowkiem na meble ogrodowe, warsztatem majsterkowicza oraz skrytką na przedmioty, które mają różne gabaryty.

Nawet mały garaż można tak urządzić, by poruszanie się po nim było jak najbardziej wygodne. Pomocne będą w tym zakresie regały oraz nowoczesne wyposażenie warsztatowe.

Uwaga: w polskim prawie budowlanym istnieją zapisy o minimalnych wymiarach garażu. Zgodnie z nimi pomieszczenie tego typu powinno mieć szerokość co najmniej 2,3 m i długość 5 m, a odległość od boku samochodu do ściany należy zaplanować tak, by wynosiła przynajmniej 0,5 m.

Co przechowujemy w garażu?

W pierwszych latach po przeprowadzce do nowego domu w garażu znajdzie się auto i drobne akcesoria do jego naprawy. Z czasem dojdzie dodatkowe wyposażenia. Być może przybędzie tam także sprzęt rowerowy, który w zależności od tego, jak liczna jest rodzina, może zajmować sporo miejsca.

W garażu z łatwością przechowamy akcesoria malarskie, których po kolejnych remontach będzie przybywało. A jeśli będziemy właścicielami małego ogrodu, warto przygotować się także na konieczność wydzielenia miejsca dla narzędzi ogrodowych.

W małym garażu bez dobrej organizacji przestrzeni trudno będzie zachować porządek.

Pamiętajmy, że garaż to odpowiednie miejsce dla przechowywania kosiarki, piły oraz innych narzędzi, które dla sprawnego działania powinny być przechowywane w suchym pomieszczeniu.

Regał metalowy Form 100 x 40 x 185 cm szaryPraktyczne wyposażenie ciasnego garażu

W ciasnym garażu warto pamiętać o podstawowej zasadzie – to, co możemy, umieśćmy na ścianach. Nowoczesne i przede wszystkim solidne organizery ścienne pozwalają nie tylko utrzymać wszystkie narzędzia, ale również tak je wyeksponować, by wszystkie miały swoje ustalone miejsce.

Praca z tak zorganizowaną powierzchnią ścienną jest przede wszystkim łatwa i dostarcza majsterkowiczowi lub zaawansowanemu hobbyście wiele satysfakcji.

Jeśli szukasz mocnych organizerów oraz regałów, wybierz te, które są wykonane z karbowanej blachy. Szafki mogą mieć także kółka, dzięki wykorzystaniu których przemieszczanie ich z miejsca na miejsce będzie wygodne.

Garaż jest pomieszczeniem, w którym oprócz pojazdu przechowujemy wszelkiego rodzaju narzędzia. Warto, aby były ono odpowiednio uporządkowane i posegregowane. Pomocne będą tu systemy półek, uchwytów i organizerów, które nie zajmują dodatkowej powierzchni. Dzięki ich zastosowaniu parkowanie autem wciąż będzie wygodne.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - jak złożyć regał metalowy?

Instrukcja wideo - jak złożyć regał metalowy?
Wyposażenie przydomowego warsztatu nie może ograniczać się jedynie do samych narzędzi. Potrzebne jest nam również miejsce do ich przechowywania...
Czytaj więcej

Nowoczesne regały magazynowe – przykłady innowacyjnych systemów do przechowywania

Nowoczesne regały magazynowe – przykłady innowacyjnych systemów do przechowywania
Wydawałoby się, że w systemach do przechowywania niewiele może się już zmienić, a przynajmniej nie w tych dotyczących pomieszczeń mniej reprezentatywn...
Czytaj więcej

Jak stworzyć spiżarnię?

Jak stworzyć spiżarnię?
Spiżarnia to zdecydowanie najlepsze miejsce do przechowywania produktów spożywczych, domowych przetworów i nalewek, zebranych warzyw i owoców, wypiekó...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak sobie poradzić z ciasnym garażem