Produkty

Jak sterować roletami?

Jak sterować roletami?

Rolety czy markizy, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne, dają nam poczucie bezpieczeństwa i intymności. Podnoszą komfort użytkowania domu, tłumiąc hałasy, chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w lecie i stratami ciepła w czasie zimy. Dzięki temu że możemy nimi sterować, jesteśmy w stanie dostosować własne mieszkanie do panującej za oknem aury. A jak dokładnie możemy to robić? Oto odpowiedź.

sterowanie roletamiPełna automatyka

Automatyczne systemy sterowania roletami dają nam niemal nieograniczone możliwości. Ich zamykanie i otwieranie może być sterowane zdalnie lub kierować się programowaniem czasowym dostosowanym do naszych indywidualnych potrzeb. Co bardzo ważne, wszelkie procesy nie wymagają wówczas wykorzystania naszej siły fizycznej. Rolety, według naszych wytycznych, automatycznie opuszczają się wieczorną porą, zapewniając nam intymność, i podnoszą rankiem, kiedy wstajemy, by rozpocząć codzienne obowiązki. Taka funkcja działa także podczas naszej nieobecności, co może skutecznie odstraszać złodziei. Specjalne sterowniki, które wykorzystują najnowszą technologię, mogą też wówczas badać warunki pogodowe i dostosować według nich odpowiedni poziom nasłonecznienia dla naszych roślin domowych.

Nowoczesność ponad miarę

Decydując się na wybór automatycznego systemu sterowania roletami, możemy liczyć na nowoczesne rozwiązanie w każdym calu. Mowa tutaj przede wszystkim o możliwości sterowania za pomocą przeglądarki internetowej czy też specjalnie dedykowanej do tego celu aplikacji na naszym telefonie komórkowym czy tablecie. Sam pilot, który jest przecież również komfortowym narzędziem, jest już w takiej sytuacji elementem standardowym. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż taki mechanizm jest nie tylko bardzo wygodny i bezpieczny, ale także estetyczny – żaden z elementów sterowania nie jest bowiem widoczny.

Elektrycznie lub radioworoleta

Sterowanie automatyczne może odbywać się na dwa sposoby: elektrycznie lub radiowo. Elektryczne, czy też przewodowe, sterowanie to najprostszy sposób automatyzacji, który należy jednak zaplanować jeszcze przed podjęciem prac wykończeniowych. Wymaga ono bowiem stworzenia instalacji elektrycznej między włącznikiem rolety a jej silnikiem. Rozwiązanie to jest korzystniejsze finansowo, ale nie jest tak komfortowe. Sterowanie w takim systemie odbywa się najczęściej dzięki prostym przełącznikom klawiszowym lub włącznikom z zegarem sterującym. Montaż systemu radiowego jest droższy, lecz możemy się na niego zdecydować na dowolnym etapie użytkowania domu. Wówczas zyskujemy możliwość sterowania roletami za pomocą pilota lub innych urządzeń mobilnych, które przekazują polecenia drogą radiową do odbiornika w silniku rolety. Możemy w takiej sytuacji sterować w bardziej uproszczony sposób, regulując odrębnie pracę poszczególnych rolet.

Wszystko w naszych rękach

Najtańszy i najbardziej tradycyjny sposób sterowania roletami wiąże się z użyciem specjalnych zwijaczy ręcznych, korbowych, nawijarki oraz mechanizmu sprężynowego. Wówczas, aby zamknąć czy otworzyć daną roletę, pociągamy za taśmę lub sznurek. Największą wadą takiego rozwiązania jest oczywiście konieczność użycia siły fizycznej.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jakie rolety do salonu wybrać? Podpowiadamy!

Jakie rolety do salonu wybrać? Podpowiadamy!
Rolety to praktyczny element wystroju wnętrza, który pomoże Ci ochronić się przed dużym natężeniem słońca oraz niepożądanym wzrokiem oczu z zew...
Czytaj więcej

Rolety DIY

Rolety DIY
Samodzielne wykonywanie przedmiotów domowego użytku staje się coraz popularniejsze. Cenimy rzemieślniczą pracę, a stworzenie rozmaitych dekorac...
Czytaj więcej

Ochrona przed słońcem w domu i ogrodzie – jakie produkty mamy do wyboru?

Ochrona przed słońcem w domu i ogrodzie – jakie produkty mamy do wyboru?
Silne promienie słońca zaczynają dokuczać już w ciepłe wiosenne dni. Wtedy też utrudniają odpoczynek lub pracę w domu, a także coraz mocniej dają ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak sterować roletami?