Produkty

Jak uporządkować buty w garderobie damsko-męskiej?

Jak uporządkować buty w garderobie damsko-męskiej?

Garderoby mają to do siebie, że niezależnie od tego jak są duże, to i tak brakuje nam w nich miejsca. Niezwykle istotna jest ich właściwa organizacja, która nie tylko pozwoli zaoszczędzić sporo przestrzeni, ale również ułatwi poszukiwanie potrzebnych rzeczy. O ile ubrania najprościej powiesić na wieszakach, to z uporządkowaniem obuwia mamy zazwyczaj więcej problemów.

garderobaDamsko-męska garderoba

Nie zawsze udaje nam się w mieszkaniu wydzielić jedną, odpowiednio dużą garderobę, a co dopiero dwie. Zazwyczaj dzielimy ją z drugą połówką, starając się, aby była ona maksymalnie funkcjonalna. Nie jest jednak tajemnicą, że zazwyczaj to kobiety mają więcej rzeczy. Panowie z kolei mają potrzebę posiadania dużej liczby wieszaków, na których zmieszczą wszystkie swoje koszule.

Wiele zależy też od charakteru – pogodzenie w jednej garderobie osoby pedantycznej i bałaganiarza jest nie lada wyzwaniem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie w garderobie dwóch stref: damskiej i męskiej. Każdy z partnerów będzie odpowiedzialny za swoją część, dzięki czemu zapewne unikniemy wielu konfliktów związanych z utrzymaniem porządku.

Porządkowanie butów w garderobie

Każde z nas ma przynajmniej kilka par butów, które przeznaczone są na różne pory roku i na różne okazje. Na etapie wyposażania garderoby warto pomyśleć nie tylko o drążkach i półkach na ubrania, ale także o naszym obuwiu. Panie powinny szczególnie nalegać na zamontowanie w garderobie specjalnych drążków, które przystosowane są do przechowywania butów na obcasie. W damsko-męskiej garderobie przydadzą się również metalowe półeczki na obuwie, w których możliwa jest regulacja odległości.

W garderobach, w których nie ma już miejsca na osobne półki, jak najlepiej należy wykorzystać dostępną przestrzeń. Ubrania warto wieszać według długości – najpierw najkrótsze, a dalej dłuższe tuniki czy sukienki. Dzięki temu pod częścią z krótkimi ubraniami zyskamy miejsce na obuwie.

Niezawodne pudełka

garderobaButy najlepiej przechowywać w pudełkach. Wykorzystać możemy te, które dostaliśmy wraz z butami lub kupić specjalne pojemniki. Obuwie się w nich nie kurzy, a my możemy układać jedno pudełko na drugim. Dobrym sposobem na utrzymanie porządku w garderobie jest podpisanie poszczególnych pudełek. Dzięki temu szybko znajdziemy parę, która akurat jest nam potrzebna. Obuwie, które wykorzystujemy tylko sezonowo, można schować głębiej – warto je jednak najpierw wyczyścić i zaimpregnować. Raz na jakiś czas warto zrobić generalne porządki w garderobie i pozbyć się rzeczy, których już nie używamy. Można je oddać potrzebującym lub wystawić na sprzedaż. 

Data publikacji: 16.01.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Szafa przesuwna – wybieramy prowadnice, prowadniki i wózki do systemów garderoby

Szafa przesuwna – wybieramy prowadnice, prowadniki i wózki do systemów garderoby
Szafy przesuwne to bardzo popularne rozwiązanie w mieszkaniu. Ułatwiają przechowywanie przedmiotów i utrzymanie porządku w każdym pomieszczeniu...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak uporządkować buty w garderobie damsko-męskiej?