Produkty

Jak urządzić długą i wąską sypialnię?

Jak urządzić długą i wąską sypialnię?

Sypialnia – miejsce, które można zaaranżować na milion sposobów. Co zrobić, gdy nasza sypialnia jest pomieszczeniem długim i jasnym? Jak dobrać kolory, dodatki i tkaniny? O tym dowiemy się poniżej.

jasne kolory w sypialniSypialnia – zwykło się o niej mawiać, że jest miejscem relaksu i odpoczynku. Nic w tym dziwnego, w końcu słowo sypialnia od razu przywołuje nam obraz dużego, zamaszystego łóżka, na którym z chęcią moglibyśmy się nieustannie wylegiwać każdego dnia.

W sypialni powinno być zatem przede wszystkim wygodnie i praktycznie. Minimalistyczne meble i gra kolorów, która codziennie zachęca nas do wstawania.

Sypialnia to z reguły niewielkie pomieszczenie, w którym większość miejsca zajmuje łóżko. O ile ma kształt kwadratowy, o tyle nie mamy większego problemu z jej urządzeniem. Co jednak w przypadku, gdy nasza sypialnia jest długa i wąska – czyli, potocznie mówiąc, gdy ma kształt wagonu? Wówczas sprawa jej aranżacji jest utrudniona.

Wstawimy do niej łóżko, ale co zrobić z wrażeniem zbyt wąskiego pomieszczenia?

Istnieje kilka skutecznych trików, które z pewnością pomogą nieco zmienić optycznie kształt tego pomieszczenia:

1. Obrazy w ramkach zawieszone na ścianie węższej – koniecznie w poziomie, wzdłuż ściany. Spowodują optyczne wrażenie, że jest ona szersza niż w rzeczywistości. Obrazy i zdjęcia mogą być różnej wielkości. Warto jednak pamiętać, że najlepsze wrażenie dają nam te zawieszone w równym rzędzie.

2. Jasne kolory na szerszych ścianach i ciemne na węższych – zabieg ten idealnie sprowadza kształt naszej sypialni do kwadratu. Jasne kolory zwracają uwagę na dłuższe ściany, jednocześnie sprawiając, że pomieszczenie wydaje się optycznie przestronniejsze.obraz Maki castorama

3. Oświetlenie – zainstaluj delikatne podświetlenie na węższych ścianach. Mogą to być np. światełka LED przy obrazach. Rozświetlą ścianę i sprawią, że cała sypialnia będzie wyglądała na bardziej przestronną.

4. Zrezygnuj z ciemnych dodatków. Wąską sypialnię trzeba urządzi zdecydowanie w jasnych kolorach. Będzie sprawiała wrażenie większej.

5. Do sypialni wąskiej i długiej idealnie będzie pasował styl skandynawski, którego motywem przewodnim jest kolor biały.

6. Lustra, czyli to, co ten typ sypialni lubi najbardziej. Z ich udziałem możesz otrzymać idealne odbicie światła dziennego oraz sztucznego.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza
Łazienka to jedyne pomieszczenie w domu, które trzeba urządzić tak, by było jednocześnie funkcjonalne i sprzyjało relaksowi. W łazience nie tyl...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?
Nie jest żadną tajemnicą, że lustra są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Skorygować jego kształt, nadać mu głębi i sprawić, że pomieszczenie będz...
Czytaj więcej

Wielkie możliwości w małej łazience

Wielkie możliwości w małej łazience
Nawet małą łazienkę możemy urządzić tak, aby była jednocześnie wygodna, ładna i funkcjonalna. W takim pomieszczeniu najistotniejsze będzie to, po jaki...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić długą i wąską sypialnię?