Produkty

Jak urządzić pokój dla gracza

Jak urządzić pokój dla gracza

Elektroniczna rozrywka jest jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu, a stworzenie przytulnego kąta, w którym można spokojnie pograć, kolekcjonować tytuły oraz trzymać gadżety, powinno być punktem honoru każdego gracza. Przedstawimy dzisiaj sposoby na zaadaptowanie domu pod cyfrowe potyczki.

pokój dla graczaSprzęt

Zależnie od platformy, będzie to telewizor i konsola lub monitor i komputer. W tym pierwszym przypadku najlepiej zaopatrzyć się w wygodną kanapę lub fotele w zestawie z niskim stolikiem, na który będzie można odłożyć kontrolery. Bardziej wygodni preferują miękkie poduchy. Jeżeli system jest zaopatrzony w technologię kontroli ruchem, musimy zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni, najlepiej pozbawionej elementów, które mogą zostać strącone nieuważnym machnięciem ręką. Same konsole dobrze komponują się z pozostałym sprzętem elektronicznym, potrzebują oczywiście własnego zasilania. Najlepiej, jeśli listwa będzie zaopatrzona w system antyprzepięciowy, który uchroni przed niespodziewanymi skokami napięcia.

Monitor powinien stać na biurku z wysuwaną szufladą na klawiaturę oraz myszkę, do którego dostawiamy wygodny, sprofilowany fotel. Jeżeli nie potrafimy usiedzieć w miejscu, pamiętajmy żeby nie stawiać opatrzonego w kółka siedziska na delikatnym dywanie, ponieważ wytrze się w zastraszającym tempie. Jeszcze kilka lat temu niezbędnym meblem byłaby także szafka na gry, teraz powoli jest wypierana przez cyfrową dystrybucję, mimo to nadal oczy graczy powinny cieszyć równo ułożone na półkach rządki pudełek. Zadbajmy też o odpowiednią wentylację pomieszczenia, choćby poprzez postawienie wiatraczka lub uchylenie okna, na którym powinny znaleźć się szczelne żaluzje. Co prawda przyda to pomieszczeniu charakteru piwnicy, ale jest niezbędne ze względu na refleksy na monitorze.

Dodatkipokój dla dizeci graczy

Fani gier lubią otaczać się pamiątkami związanymi ze swoimi ulubionymi tytułami - nierzadko same wydania gier zawierają zabawki czy plakaty. Dlatego wspomniana szafka powinna mieć miejsce na stworzenie własnej kolekcji. Przydatnym dodatkiem będzie korkowa tablica, na której będzie można powiesić grafiki, ulotki, mapy i użyteczne informacje, których nie znajdziemy w wirtualnym świecie, zawsze pod ręką warto mieć także ulotkę pobliskiej restauracji oferującej dowóz posiłków do domu. W pobliżu stacji dysków powinno znaleźć się miejsce na kosz, ponieważ niejeden posiłek będzie spożyty właśnie przy biurku podczas ważnych potyczek i nie będzie czasu na spacer do kuchni. Grając w salonie na konsoli, możemy także zaadaptować jedną z półek na estetyczne figurki, modele czy gadżety, które na pewno nadadzą naszej przestrzeni odrobinę luzu. Dla najbardziej zagorzałych fanów gier w sprzedaży znajdują się pełnowymiarowe figury  postaci w nich występujących.

Wystrój

Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki można wyrazić również inaczej niż tylko zaopatrzeniem pokoju w sprzęt. W ofercie sklepów znajdziemy tapety, naklejki na ścianę i obrazy z wizerunkami bohaterów gier. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokryć ściany estetycznymi wzorami związanymi z najpopularniejszymi tytułami. Nie ustaje moda na kanciaste wzory nawiązujące do ery ośmiobitowców, dlatego w sklepach znajdziemy wiele mebli i przedmiotów codziennego użytku z ornamentami przywodzącymi na myśli piksele. Retro futurystyczny efekt możemy osiągnąć też za sprawą neonowego oświetlenia, zarówno w formie dużych znaków, jak i delikatnego lśnienia giętkich rurek. Prawdziwy fan gier będzie mógł mieć kontakt z ukochaną rozrywką na każdym kroku.

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak urządzić małe mieszkanie? Poznaj kilka złotych zasad

Jak urządzić małe mieszkanie? Poznaj kilka złotych zasad
Małe mieszkanie to wcale niemałe wyzwanie dla jego właścicieli. Jak bowiem zaaranżować je tak, by na niewielkim metrażu pomieściło się wszystko, co ni...
Czytaj więcej

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?

Tapeta czy farba – co wybrać do pokoju dziecięcego?
Urządzanie dziecięcego pokoju to wymagające zadanie – należy wziąć pod uwagę potrzeby naszej pociechy, aby dobrze się czuło w przygotowanym prze...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo – jak przykleić fototapetę

Instrukcja wideo – jak przykleić fototapetę
Za pomocą fototapety możemy znacznie odmienić wygląd i odświeżyć dane pomieszczenie. Przy odrobinie wiedzy, za pomocą odpowiednich narzędzi i dzięki p...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić pokój dla gracza