Produkty

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?

Czy to w przypadku pokoju dla dzieci, czy też stancji studenckiej, dzielone pomieszczenie powinno być w odpowiedni sposób urządzone. Każda z osób, która będzie go zamieszkiwała potrzebuje własnej przestrzeni. Jak urządzić taki pokój?

parawanWspólny pokój – dla kogo?

To, jak będziemy urządzać taki pokój, zależy w dużej mierze od tego, kto będzie w nim urzędował, a także od tego w jakim wieku są współlokatorzy. Jeśli pomieszczenie ma być dzielone przez rodzeństwo w wieku dziecięcym, nie musi ono być wyraźnie oddzielane. Należy jednak pamiętać, że dziewczynka i chłopiec będą mieli nieco inne potrzeby, a każde dziecko również potrzebuje przestrzeni dla siebie. Najważniejszą zasadą oraz pierwszym krokiem w urządzaniu dzielonego pokoju jest wyznaczenie dwóch podobnych połówek, tak aby żadna ze stron nie była zbytnio poszkodowana. Zwróćmy również uwagę, żeby podzielić pomieszczenie w taki sposób, żeby każdej z osób dać nieco osobistej przestrzeni. Jeśli współlokatorzy znają się i chcą ze sobą spędzać czas, można swobodnie wyznaczyć wspólną część pokoju – np. do nauki i zabawy, a sferę do wypoczynku przedzielić parawanem. Jeśli jednak dzieci się kłócą, lepiej oddzielić je również na czas pracy przy biurku.

Urządzamy pokój dla współlokatorów

W przypadku osób dorosłych, np. studentów, urządzanie pokoju może być nieco skomplikowane, ale podstawą tutaj jest przygotowanie go w jak najbardziej neutralny sposób. Wyposażmy go tak, aby można było dość łatwo zmienić jego aranżację, ponieważ osoby, które będą go dzielić, mogą dojść do własnego systemu, który będzie im najbardziej odpowiadał. Podstawą jednak będzie urządzenie go tak, aby jak najbardziej oddalić od siebie strefy poszczególnych lokatorów.

Regał Form Mixxit 9-komorowy 108 x 108 x 33 cm białyDwa osobne łóżka powinny znaleźć się np. po dwóch przeciwległych stronach pokoju, a jeśli mają być naprzeciwko siebie upewnijmy się, że pomiędzy nimi jest miejsce na to, aby stworzyć strefę wspólną czy też postawić jakieś meble, które będą je od siebie oddzielać. Również biurka i szafy powinny być osobne dla każdego z lokatorów. Warto wyposażyć pokój w parawan, który mieszkańcy mogą wykorzystać wedle swoich potrzeb. Jeśli pokój jest duży postawmy regały czy inne meble z obu stron, tak aby oddzielały strefy mieszkańców – będą doskonale izolować, dając poczucie intymności. Inną formą odgrodzenia mogą być zasłony zawieszone na drążkach.

Wspólna część w pokoju dzielonym

W każdym pomieszczeniu, w którym będą przebywać dwie osoby, warto urządzić tak, aby znalazł się w nim kącik wspólny. Mała sofa i stolik pozwolą współlokatorom w tym samym czasie relaksować się czy jeść posiłek. Taka strefa może też odpowiednio oddzielać dwa kąty pokoju, w których urządzone są poszczególne części. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, zastanówmy się nad jednym biurkiem, lecz na tyle długim, aby obie osoby mogły wspólnie przy nim siedzieć. Optymalnie byłoby wtedy, gdyby nie musiały być umiejscowione obok siebie, a naprzeciwko.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze
Kompozycja z dopasowanych do siebie regałów wypełnionych dekoracyjnymi pojemnikami to ciekawy i oryginalny sposób wyposażenia wnętrza w niezbędne miej...
Czytaj więcej

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?
Jeżeli po otwarciu szafy stwierdzamy, że pęka ona w szwach, a my i tak nie mamy się w co ubrać, to bardzo możliwe, że mamy problem z organizacją przes...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?