Produkty

Jak urządzić pokój podróżnika

Jak urządzić pokój podróżnika

Podróżowanie to nieodłączna część naszego życia. Dla jednych mniejsza, dla drugich większa. Ci bardziej zapaleni pragną swoją pasję podkreślić również we własnym pokoju. Za pomocą kilku ciekawych rozwiązań da się to osiągnąć bez najmniejszego problemu.

efekt, szablon, tapeta, podróżnik, pokójKolorystyka

Urządzanie pokoju podróżnika warto rozpocząć od kolorystyki. Należy tu zauważyć, że zależy ona jedynie od naszych upodobań. Może nawiązywać zarówno do kraju, który wywarł na nas największe wrażenie, jak i do miejsc, którymi się nad wyraz mocno interesujemy. Najczęściej jednak są to kolory ziemi – zieleń i brąz, a także biel. Nie tylko doskonale się ze sobą komponują, ale są również dobrym podkładem dla innych barw, które mogą pojawić się we wnętrzu. Kolorystyka to dobry początek do dalszej aranżacji, która z każdym elementem będzie zbliżała się do fascynującego nas świata.

Ściany

Pokój podróżnika to przede wszystkim ciekawość odkrycia świata. Dzięki podróżom każdego dnia uczymy się czegoś nowego – nie tylko o odkrywanych miejscach, ale również o nas samych. Chcąc na co dzień odkrywać również coś w zaciszu domowego ogniska warto umieścić w pokoju podróżnika mapę świata. Najlepszy efekt osiągniemy, gdy mapa będzie rozmiarów naszej ściany. Wtedy to z prawie każdego zakątka pokoju będziemy mogli zaplanować naszą kolejną wyprawę. Warto tu zauważyć, że mapa może być umieszczona tylko na jednej ścianie, dwóch i więcej. Jeśli jednak znajdziemy jeszcze wolne miejsce na ścianie, ciekawym rozwiązaniem będzie umieszczenie na niej zdjęć z podróży lub flagi dowolnego kraju.biurko, globus, mały podróżnik

Półki

W pokoju młodszego czy też starszego podróżnika warto postawić półki ze szklanymi szybkami/drzwiczkami. Za ich sprawą liczne pamiątki z naszych podróży będą miały swoje stałe miejsce, nie będą się kurzyły i będą na nas wygodnie spoglądać każdego dnia.

Akcesoria/dodatki

Ostatnią kwestią są dodatki. Bardzo często to właśnie one stanowią o charakterze danego pomieszczenia. W przypadku miłośnika podróżowania mogą to być np. stoliki w kształcie skrzyni skarbów, umieszczenie koła sterowego od statku na ścianie, globusa na biurku, dziesiątek pamiątek na półkach czy zdjęć umieszczonych w fantazyjnych ramkach. Ich ilość i forma zależy od indywidualnych gustów.

Pokój w stylu podróżniczym to nie tylko ciekawy sposób na aranżacje pomieszczenia, ale także doskonała forma wyzwolenia chęci odkrywania świata i korzystania z życia w jeszcze większym zakresie. Ale uwaga, podróżowanie naprawdę wciąga.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?
Półki jako drobne elementy meblowe do przechowywania rozmaitych przedmiotów należą do niezwykle uniwersalnego wyposażenia. Nadają się wł...
Czytaj więcej

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?
Przechowywanie kosmetyków w łazience powinno być dobrze rozplanowane. To ułatwi sprzątanie łazienki i pozwoli uniknąć każdorazowego szukania potrzebny...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę
Niektóre drobne prace remontowe czy te związane z urządzaniem powinniśmy być w stanie wykonać samodzielnie. Powieszenie półki nie należy do skomplikow...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
04.07.2016
Uważam, że takie dekoracje podróżnicze są ogólnie fajne i mogą w dzieciach rozwijać wyobraźnię i marzenia!
11.10.2015
Trzeba też ostrożnie podchodzić do dziecięcych pasji. Mój Przemek miał fioła na punkcie pociągów, nic innego go nie obchodziło. Trwał ten okres jakoś pół roku, bo teraz to tylko samochody, a pociągi już go w ogóle nie bawią.. Takie to dzieci :)

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić pokój podróżnika