Produkty

Jak urządzić wnętrze w stylu angielskim?

Jak urządzić wnętrze w stylu angielskim?

Styl angielski to przede wszystkim wnętrza ciepłe i przytulne, którym towarzyszy elegancja i klasa. Jest on doskonałym połączeniem nowoczesności z wieloletnią angielską tradycją. Chcąc go zastosować we wnętrzu, musimy pamiętać o kilku istotnych elementach.

styl angielski sypialniaKolorystyka

Kolorystyka stylu angielskiego to głównie pastele, seledyny, róże. Ich zestawienie przekłada się na subtelność i ciepło, które wypełni wnętrza w każdym zakątku. Dość znaczącą rolę gra również biel – znajdziemy ją często na meblach, którym dodaje delikatności. Wnętrze angielskie nie stroni również od srebra i złota, które nawiązują do nowoczesności.

Motywy

Nierozłącznie z kolorystyką wnętrza wiążą się występujące w pomieszczeniach motywy. Częstym wzorem na kanapach, tapetach, zasłonach czy poduszkach jest roślinność, a w szczególności róża. Tuż obok nich znajdziemy także wzory geometryczne (np. pionowe paski lub szkocką kratę).

Materiały

Materiałem najczęściej wykorzystywanym w prezentowanym stylu jest drewno. Występuje ono w każdej postaci – zarówno w formie mebli, jak i na podłogach czy sufitach. Drewnu towarzyszy wielość tkanin (często ciężkich). Na łóżkach znajdziemy poduszki, pledy oraz koce.

Dodatki

styl angielski jadalniaStyl angielski kocha dodatki w każdej postaci. W takich wnętrzach znajdziemy gromadzone od pokoleń kolekcje figurek, porcelany czy mnóstwo rodzinnych fotografii umieszczonych w kolorowych ramkach. Za dodatek można również uznać obecność kominka, który nadaje wnętrzu ciepła i przytulności. Z tej racji że Anglicy kochają swój kraj, spora część elementów dekoracyjnych nawiązuje do rodziny królewskiej, kultury angielskiej oraz sportu (myślistwo, gonitwy). Znajdą się tu również elementy, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Wzbogacają one wnętrza niemałą wartością materialną i sentymentalną.

Oświetlenie

Oświetlenia w stylu angielskim nigdy za wiele. Warto zauważyć, że budownictwo angielskie to m.in. wielkie okna, przez które wpada spora ilość światła. Do tego dodatkowe oświetlenie pochodzi z licznych lamp oraz kinkietów.

Asymetria

Wnętrze urządzone w stylu angielskim jest bardzo charakterystyczne przez to, że pomimo pierwszego wrażenia pozornego chaosu i asymetrii, wszystko ma swoje miejsce i całość po dłuższej obserwacji widzi się nam jako skomponowana nad wyraz precyzyjnie i logicznie.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi – o czym należy pamiętać?

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi – o czym należy pamiętać?
Mieszkasz w domu jednorodzinnym, a Twój maluch właśnie zaczął raczkować? Uważaj! Czeka na niego mnóstwo zagrożeń. W pierwszej kolejności...
Czytaj więcej

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój
Nie potrzebujesz generalnego remontu, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulności. Sprawdź, jak za pomocą kilku prostych trików odmienisz s...
Czytaj więcej

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach
Modny trend? Pastele! Odcienie pastelowe pozwalają wprowadzić do wnętrz przyjemny i świeży nastrój, szczególnie wiosną. Świetnie pasują ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić wnętrze w stylu angielskim?