Produkty

Jak urządzić wnętrze w stylu hiszpańskim

Jak urządzić wnętrze w stylu hiszpańskim

Hiszpania to jedno z tych państw europejskich, które wzbudza w nas niezwykle wakacyjne uczucia. Duży wpływ ma na to pozytywne nastawienie do życia samych Hiszpanów, którzy kojarzą się z narodem uśmiechniętym i szczęśliwym. Podobnie jest także z ich mieszkaniami. Zwykle są one mocno kolorowe, bardzo przytulne. Patrząc na dom hiszpański, mamy wrażenie, że żaden z elementów wypełniających to wnętrze, nie znalazł się tutaj przypadkowo.

hiszpańskie wnętrzaO Hiszpanii mówi się, że to kraj ludzi szczęśliwych. Być może to właśnie pozytywne nastawienie pozwala im tworzyć tak piękne aranżacje domów, w których zarówno dekoracje, jak i meble tworzą zwartą całość. Obok takich wnętrz trudno jest przejść obojętnie. Chce się w nich przebywać chociaż przez krótki czas. A w jaki sposób się prezentują?

Hiszpańskie kolory

Niezwykle bogata paleta barw sprawia, że mieszkania hiszpańskie aż ociekają pozytywną energią. Na ścianach często spotkamy kolor czerwony lub żółty, który wygląda bardzo ciekawie na tle kolorowo tkanych dywanów oraz nieszablonowych obić mebli. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być tutaj mocno kontrastowe, aż trudno uwierzyć w to, że taka aranżacja może być udana. A jednak nieszablonowość, ale w tym pozytywnym aspekcie, jest tutaj jednym z najważniejszych elementów całej aranżacji i co najważniejsze, jednym z decydujących o tym, że aranżącje hiszpańskich mieszkań są powielane także w innych regionach.

Hiszpańskie meble

Zwykle, pomimo swojego ogromnego uroku, zaliczane są raczej do tych o prostej i dość nowoczesnej linii. Ich nieco ciemny odcień sprawia wrażenie monumentalnych, bardzo stabilnych, niezwykle efektownych. Hiszpańskie meble są ważnym elementem w całej stylizacji. To widać już na pierwszy rzut oka. Żadne z nich nie znajdują się tutaj przypadkowo, dopasowane do reszty wyposażenia tworzą piękną całość.

Wiele elementów hiszpańskich mebli jest rzeźbionych. Te drobne akcenty dekoracyjne to kolejne potwierdzenie kunsztu ich wykonania. Liczne z kredensów hiszpańskich wyglądają tak, jakby wyszły wprost spod dłuta mistrza.

Hiszpańskie dekoracjehiszpańskie wnętrza

Tutaj na pierwszy plan wysuwają się lustra w ramie. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie ich niezwykłe ramy z metalowymi okuciami. Na ścianach odnajdziemy plakaty, obrazy – zwykle mocno osadzone w stylu retro. Z tym wszystkim idealnie komponują się duże donice wykonane z ceramiki szkliwionej lub z gliny.

To najczęściej właśnie w dekoracjach widać bardzo ciekawe połączenie nowoczesności i tradycji, do jakiego dochodzi w stylu hiszpańskim. To tutaj najczęściej pojawiają się jasne barwy w połączeniu z naturalnymi materiałami, które jako jedyne w swoim rodzaju eksponują bogatą ornamentykę oraz fantazyjne dodatki. Odnajdziemy tu również fantazyjne wzory, ale także kamienne posągi oraz wiele z detali, które wspaniale odzwierciedlają klimat śródziemnomorski.

Hiszpańska mozaika

To chyba oprócz czerwieni na ścianach jeden z najmocniejszych akcentów wywodzących się z hiszpańskiej stylistyki. Mozaika często stanowi wykończenie ścian czy blatów i utrzymana jest w kolorach ziemi. Element ten dodaje wnętrzu charakteru i tradycji. Dzięki niej od razu widać, że jesteśmy w mieszkaniu hiszpańskim, gdzie rytm życia wyznacza siesta.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak łączyć kolory? Harmonia między ścianami a podłogami

Jak łączyć kolory? Harmonia między ścianami a podłogami
Odważne zestawienie kolorów nie musi oznaczać rezygnacji z harmonii we wnętrzu. Podczas remontu warto zadbać, aby ściany i podłogi dopełniały s...
Czytaj więcej

Rodzaje farb do ściany – przegląd produktów GoodHome

Rodzaje farb do ściany – przegląd produktów GoodHome
Urządzasz lub remontujesz mieszkanie? Pewnie zastanawiasz się, jaka farba do ścian sprawdzi się w poszczególnych pomieszczeniach – łazien...
Czytaj więcej

Jak podzielić pokój dziecięcy na 3 strefy?

Jak podzielić pokój dziecięcy na 3 strefy?
Odpowiedni podział pokoju dziecięcego na strefy to jedna z ważniejszych kwestii podczas planowania i aranżacji pokoju. O czy należy pamiętać i jakich ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.12.2015
Byłem w Hiszpanii w te lato i powiem, że spodobał mi się styl, jest nieco kolonialny - super te płytki sa i połączenia metalu z drewnem, no i mozaiki.

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić wnętrze w stylu hiszpańskim