Produkty

Jak wybrać ceramikę sanitarną?

Jak wybrać ceramikę sanitarną?

Delikatna, subtelna, funkcjonalna – czyli nowoczesna ceramika sanitarna dopasowana do naszych gustów. Takie są najnowsze kolekcje, które coraz częściej pojawiają się w sklepach budowlanych. Prezentują się bardzo różnorodnie i wkomponowują się w każde wnętrza. Jak wybierać ceramikę sanitarną? Co oferują najnowsze katalogi?

wanna wolnostojąca, ceramika sanitarnaProsta i lekka linia

Do takich form nawiązują najnowsze kolekcje ceramiki sanitarnej. Fascynujące kształty, naturalne wzornictwo oraz urokliwe motywy. Idealnie sprawdzą się w tych łazienkach, gdzie zależy nam na urządzeniu wnętrza w bardzo oryginalny sposób. Taka ceramika pozwala nam na ukazanie naszej osobowości oraz ciekawego podejścia do całej aranżacji.

Czym charakteryzuje się nowa ceramika sanitarna?

Przede wszystkim dużą starannością w doborze materiałów, która sprawia, że jej dopasowanie do danego wnętrza nie powinno stanowić problemu. Elementy wykonane z drewna, na których dokładnie widać zarys słojów, organiczne kontury oraz purystyczna linearność. Wymienne fronty w szafkach przy umywalkach zabudowanych i wiele innych przydatnych akcesoriów. Bidet i miska ustępowa w łukowym kształcie z niewidocznymi mocowaniami do ściany i spłuczką, która zużywa oszczędną ilość wody. To motywy charakterystyczne dla nowoczesnej ceramiki sanitarnej.

Wszystko tutaj sprawia wrażenie bardzo lekkiego, wykończonego ręcznie na wzór arcydzieła. Wreszcie, co równie ważne, każdy element dobrany jest pod wzgledem kolorystycznym wg indywidualnych upodobań oraz nie sprawia trudności w utrzymaniu go w czystości.

Ceramika w seriach?

Dobry pomysł dla kogoś, komu zależy na utrzymaniu wyposażenia wnętrza w jednej stylistyce. W zestawie możemy jednocześnie dobrać umywalkę, miskę ustępową, bidet.ceramika, szklana umywalka, misa

Wszystko wykonane z tego samego materiału, w tym samym kolorze. Decydując się na gotowy zestaw, zawsze uwzględnijmy rodzaj materiału, z jakiego jest on wykonany, oraz czy ceramika posiada powłokę utrudniającą osadzanie się brudu.

Umywalki

Obecnie możemy idealnie dobrać rozmiar, w tym szerokość oraz głębokość, umywalki. Najtańsze to te zwykłe, opływowe, o zaokrąglonych brzegach, mające bardziej ergonomiczne kształty. Droższe charakteryzuje zdecydowana linia, są na przykład okrągłe czy prostokątne. Bardzo delikatne i niespotykane na co dzień.

Sedes

Do wyboru mamy modele stojące lub wiszące. Sedes stojący montujemy do podłogi. Ma widoczny zbiornik (rezerwuar) na wodę do spłukiwania. Sedesy kompaktowe to miska ustępowa połączona ze zbiornikiem spłukującym.

Bidet

Przypomina kształtem i wielkością miskę ustępową. Ze względu na funkcję umieszcza się go w jej pobliżu. Wybranie miski ustępowej i bidetu z jednej serii daje gwarancję, że ustawione obok siebie będą się pięknie prezentowały. 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak urządzić toaletę?

Jak urządzić toaletę?
Toaleta to wyzwanie dla każdego projektanta wnętrz. To niewielkie pomieszczenie jest bardzo wrażliwe na każdą aranżacyjną pomyłkę. Możesz ich uniknąć ...
Czytaj więcej

Gotowi na wyzwanie? Łazienka na poddaszu

Gotowi na wyzwanie? Łazienka na poddaszu
Aranżowanie łazienki pod skosem to wyzwanie, jednak przy odrobinie wysiłku możemy stworzyć nie tylko funkcjonalne, ale i piękne wnętrze. Jak wykorzyst...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak wybrać ceramikę sanitarną?