Produkty

Jak wybrać mydło w płynie?

Jak wybrać mydło w płynie?

Gdy zarządzamy budynkiem biurowym lub komercyjnym, a także prowadzimy lokal gastronomiczny, musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie łazienek. Powinniśmy zapewnić użytkownikom wszelkie elementy, konieczne do zachowania higieny i komfortu. Jednym z najważniejszych, oprócz papieru toaletowego, składników wyposażenia jest mydło.

mydło w płynieDlaczego wybieramy mydło w płynie, a nie w kostce?

Mydło w kostce jest coraz rzadziej widziane i wykorzystywane nawet w naszych własnych, domowych łazienkach, zaś w toaletach publicznych, przynależnych do szkół, urzędów, restauracji czy kin nie spotkamy go raczej wcale. Płyn w specjalnych podajnikach jest znacznie łatwiejszy w aplikacji i ekonomiczny w użyciu. Zapewnia klientom wygodę i higienę.

Mydło w kostce bywa uciążliwe w stosowaniu, szczególnie jeśli z naszej łazienki miałoby korzystać dziennie bardzo dużo osób. Wypada z rąk, co grozi nawet tym, że ktoś może się na nim poślizgnąć. Mydło w kostce brudzi powierzchnię umywalek i często samoistnie wypada z mydelniczki. Jeśli w łazience z paroma umywalkami jest w jednym momencie wiele osób, nawet kilka kostek może okazać się nie wystarczającą liczbą dla wszystkich chcących skorzystać z bieżącej wody. Mydło w płynie aplikuje się szybko, a czasami nawet bezdotykowo.

mycie rąkJakie mydło do rąk w płynie?

Wbrew pozorom to, jakie mydło wybierzemy ma znaczenie. Przede wszystkim należy je dopasować do danego podajnika. Inaczej będą funkcjonowały aplikatory na mydło w pianie, inaczej na mydło w żelu i płynie. Wybór preparatu do mycia rąk jest również niezwykle istotny ze względu na to, gdzie będzie on wykorzystywany. Inne mydło w płynie możemy zapewnić swoim klientom w pubie, a inne musi być w podajniku, znajdującym się w łazience przychodni czy salonu SPA.

Wszędzie tam, gdzie zwiększona jest konieczność zachowania higieny osobistej powinno być ono wzbogacone w specjalne substancje antybakteryjne.

Czy wiesz, że…?

W placówkach, takich jak szpitale i przychodnie w podajnikach znajdziemy mydło o odpowiednim składzie chemicznym, a niekiedy spotkamy się również z paroma różnymi płynami. Lekarze powinni nie tylko odpowiednio myć ręce, ale również dezynfekować je i odkażać. W specjalistycznych zakładach ochrony zdrowia oraz na rozmaitych oddziałach korzysta się też ze specjalnych podajników na mydło w płynie, tak aby móc pobrać je bezdotykowo. Dozuje się je wtedy np. za pomocą łokcia; są również dystrybutory automatycznie podające płyn. Taka metoda jeszcze bardziej minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów.

MYDŁO W PŁYNIE MASTERLINE 1 L

Zapas mydła do rąk w płynie

Ten rodzaj preparatu do mycia dłoni kupujemy zawsze w zapasie, aby w odpowiednim momencie móc uzupełnić dozownik i umożliwić klientom czy interesantom odpowiednie skorzystanie z toalety. Najczęściej dostaniemy opakowania 5 litrowe. Butle z płynem powinny mieć uchwyt, abyśmy mogli bez trudu nalać mydło do dystrybutorów. Wybierzmy taki preparat, którego skład sprosta naszym oczekiwaniom, a także wymogom miejsca, w którym znajduje się łazienka. Aby zapewnić naszym gościom czy klientom należytą higienę, sięgnijmy po mydło w płynie z dodatkiem antybakteryjnym.

 

Data publikacji: 04.10.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Niezbędne wyposażenie prysznica – przegląd akcesoriów

Niezbędne wyposażenie prysznica – przegląd akcesoriów
Jeśli podczas wykańczania łazienki zdecydowaliśmy się na postawienie kabiny prysznicowej, musimy zadbać także o jej właściwe wyposażenie. Dzięki temu ...
Czytaj więcej

Przydatne akcesoria łazienkowe – dystrybutory mydła

Przydatne akcesoria łazienkowe – dystrybutory mydła
Odkąd w 1980 roku pojawiły się pierwsze dozowniki mydła w płynie, większość zakładów pracy i obiektów użyteczności publicznej nie mogłab...
Czytaj więcej

W co warto wyposażyć łazienkę?

W co warto wyposażyć łazienkę?
Urządzając łazienkę, nie możemy zapominać o tym, że jej wyposażenie nie ogranicza się jedynie do montażu lustra i urządzeń sanitarnych. Nasza łazienka...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak wybrać mydło w płynie?