Produkty

Jak wykonać skrzynkę na owoce

Jak wykonać skrzynkę na owoce

Poręczna i przyjazna w noszeniu skrzynka przydaje się nie tylko do przenoszenia owoców. Właściciele małych sadów używać jej będą do transportowania dojrzałych jabłek, śliwek i gruszek, a w domu posłuży nam do przechowywania przetworów owocowych, przypraw czy mniejszych przedmiotów. Jak ją wykonać, by służyła nam przez długi czas?

Skskrzynka castoramarzynki na owoce najczęściej wykonywane są z tworzywa sztucznego. Ich wymiary są dostosowane do wygodnego składowania i transportu – włożona jedna na drugą stanowią stabilną i trwałą konstrukcję, co umożliwia przewiezienie produktów bez ich uszkodzenia. Są wytrzymałe, z racji dużej ilości otworów – przewiewne, jednak widać na nich upływ czasu i poza regularnym ich czyszczeniem, nie nadają się do odnowienia i użycia ich w innym rodzaju zastosowania.

Podobnymi cechami charakteryzują się skrzynki drewniane, przy czym możliwość ich odmiennego użycia jest dużo większa. Łatwo jest je przywrócić do stanu poprzedniego (tu przyda się papier ścierny), a także zmodyfikować wygląd, na przykład przez pomalowanie na dowolny kolor. Jeśli dodatkowo wyściełamy ich wnętrze wzorzystym materiałem, stanowić będą piękną, oryginalną dekorację w domu, na przykład jako miejsce do przechowywania zabawek w dziecięcym pokoiku. Możemy też ich użyć w odmiennej funkcji – jako półek na ścianach, a asymetryczna kompozycja pięciu lub sześciu skrzynek będzie przyciągać wzrok i wyróżni nasze wnętrze niepowtarzalnym umeblowaniem.

Skrzynki na owoce, czy to wykonane z tworzyw sztucznych, czy drewniane, w większości są niestety niewygodne do przenoszenia w rękach kilkukilogramowej zawartości. Mają na to wpływ ich wymiary – są zbyt szerokie i głębokie, by można je było transportować bez nadmiernego wysiłku, z łokciami przylegającymi do ciała i bez trącania brzegiem górnej części ud. dekoral castoramaTrudno tutaj wskazać wymiary, które byłyby uniwersalne – różnimy się długością ramion i wysokością. Jednak wystarczy jedna przeprowadzka, z którą związane jest przenoszenie dziesiątek kartonowych pudełek z ciężką i cenną zawartością, by wśród nich wybrać jeden, dopasowany do swoich gabarytów rozmiar. Niech wymiary takiego pudełka posłużą nam do zrobienia skrzynki, którą będziemy przenosić bez trudu.

Do ich sporządzenia przydadzą się podstawowe narzędzia, które znajdziemy w miniwarsztacie każdego majsterkowicza: wkrętarka, piła ręczna do drewna, wyrzynarka, niewielkie wkręty do drewna, gwoździe i młotek, papier ścierny i lakier ochronny. Drewniane wyposażenie zapewni nam przycięte do określonych wymiarów dno z płyty MDF, cienkiej sklejki lub grubej płyty pilśniowej, boczne wsporniki (wykonane na przykład z przeciętej na pół po przekątnej nogi od stołu o kwadratowym przekroju) oraz listewki – te mogą być cienkie, ale dobrze, aby były szerokie do ok. 10 cm – ostatnia z nich będzie uchwytem, który muszą wygodnie objąć nasze dłonie. Do dna mocujemy wsporniki, a do nich za pomocą niedużych gwoździ boczne listewki. Pamiętajmy, aby zachować przerwę pomiędzy dnem a pierwszym piętrem bocznych ścianek – zapewni to przewiewność, a sok ze zgniecionych nadmiernie owoców będzie miał możliwość ściekania, a nie osadzenia się na dnie. Całość po wykończeniu papierem ściernym, farbą w dowolnym kolorze i lakierem ochronnym możemy wyposażyć w niewielkie, obrotowe kółeczka, dzięki czemu w transport ciężkiej skrzynki po gładkim podłożu nie włożymy żadnego trudu.

 

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Sauna w łazience – czy warto?

Sauna w łazience – czy warto?
Dzisiejsze łazienki coraz rzadziej służą jedynie celom higienicznym. Coraz częściej są to przestronne, funkcjonalne, domowe centra spa wyposażone w ak...
Czytaj więcej

Podłogi drewniane – wady i zalety

Podłogi drewniane – wady i zalety
Drewniana podłoga, choć sukcesywnie zastępowana innymi rozwiązaniami, wciąż należy do tych rodzajów posadzek, które są uważane za najbar...
Czytaj więcej

Budujemy antresolę

Budujemy antresolę
Nasze mieszkanie ma wysoki sufit? Mamy niewiele miejsca, a wnętrza są ciasne? Chcemy zyskać dodatkową przestrzeń, a jednocześnie pragniemy, aby było b...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
28.06.2015
gdyby się udało zrobić taką jak na górnym zdjęciu mmmmmm super. mozna by w takij skrzynce trzymac np jabłka w domu, ulozone w kopiec i kazdy mogłby sobie brać i jednoczesnie bylaby ozdoba :).

Ocena i komentarz dla:

Jak wykonać skrzynkę na owoce