Produkty

Jak wykorzystać wieszaki w utrzymaniu porządku?

Jak wykorzystać wieszaki w utrzymaniu porządku?

Szukamy rozwiązania na panujący w naszym domu nieporządek? Jest na to sposób – niedrogi, szybki i łatwy w realizacji. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie wieszaki. Dzięki nim wprowadzimy ład do niemal każdego pomieszczenia w naszym domu.

wieszak nikiel satynowyJeżeli wieszaki kojarzą nam się jedynie z tymi, które stanowią wyposażenie naszych szaf, pora zmienić to przekonanie. Oferta tego typu akcesoriów jest obecnie bardzo bogata i dostosowana do wygórowanych oczekiwań klientów. Znajdziemy więc wieszaki w różnej formie i wykonane z różnych materiałów, a przy tym funkcjonalne i estetyczne.

Porządek w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, na wyposażeniu którego znajdziemy wiele rozmaitych akcesoriów i drobiazgów. To jedna z przyczyn, dla których może zagościć w niej bałagan. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się kilka prostych rozwiązań.

Pierwszym wartym polecenia dodatkiem jest wieszak na ręcznik papierowy. Może być wykonany z metalu lub plastiku, pojedynczy lub potrójny, zajmuje on niewiele miejsca i łatwo zamontujemy go w wybranym miejscu. Dzięki niemu ręczniki papierowe będą zawsze na swoim miejscu, a co więcej, nasze korzystanie z nich będzie zdecydowanie ułatwione.

Elementami, które mają szerszy zakres, jeśli chodzi o zastosowanie, są relingi. W praktyce to tylko pręty o niewielkiej średnicy i regulowanej długości, mocowane np. do kuchennej ściany. Najważniejsze jest jednak to, że w zależności od potrzeb, możemy zawiesić na nich rozmaite dodatki. Haczyki, uchwyty, półki, kosze czy pojemniki kubkowe – wszystkie z nich wykorzystamy do uporządkowania naszej kuchennej przestrzeni. Zawieszki do relingów mogą być nawet podwójne czy potrójne, przeznaczone do kieliszków, butelek czy przypraw. Wszystkie drobiazgi znajdą więc swoje miejsce na kuchennym relingu.

Porządek w łazience

To podstawa, aby była ona pomieszczeniem funkcjonalnym i zachęcającym do korzystania z niego. Tutaj zdecydowanie powinny znaleźć się: wieszak na papier toaletowy, wieszak na ręcznik kąpielowy i wieszak (haczyk) na ręczniki do rąk. Zwłaszcza wieszaki na ręczniki znajdziemy w różnorodnych formach – od pojedynczych do podwójnych i potrójnych, w formie haczyków, ruchomych drążków, rurek czy wypukłych drabinek. Dzięki nim nasze ręczniki już zawsze będą na swoim miejscu. Poza tym niektóre z wieszaków będziemy mogli wykorzystać także do zawieszenia metalowych łazienkowych koszyczków, np. na kosmetyki.

Porządek w przedpokoju

Tutaj wybierać możemy pomiędzy wieszakami montowanymi do ścian lub drzwi – pojedynczych, na listwach albo krzyżowych – bądź zdecydować się na wieszaki stojące. Te ostanie mają bardzo praktyczną budowę, która pozwoli na jednoczesne wykorzystanie ich do przechowywania kurtek czy płaszczy, ale też szalików, czapek, chust, rękawic czy parasoli.

Porządek w szafach i garderobie

Szafy możemy ulokować niemal w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni, pokoju dziecinnym. Wato wiec wykorzystać dostępne wyposażenia, by zawsze panował w nich porządek. Nie zapominajmy tu o tradycyjnych wieszakach, które w zależności od ubrań, dla których są przeznaczone, możemy podzielić na wieszaki na garsonkę, na bieliznę oraz na spodnie i spódnice. Wszystkie charakteryzuje zbliżona, jednak różniąca się detalami, budowa. Poza tym, od wewnętrznej strony szafy możemy także zamontować mniejsze wieszaki, pojedyncze lub na listwie – z pewnością przydadzą się do przechowywania dodatków i akcesoriów. Warto także zdecydować się na specjalny wieszak na krawaty – czy to w szafie, czy garderobie.

Jeżeli mowa o garderobie, nie musimy w niej decydować się na szafę. Bardziej funkcjonalny może okazać się np. stojący wieszak na kółkach – pojedynczy lub podwójny – na którym przechowamy ubrania i który łatwo i szybko przesuniemy w inne miejsce.wieszak na ubrania

Inne rodzaje wieszaków

Na rynku znajdziemy także wieszaki przeznaczone dla dzieci – niewielkie haczyki przymocowane są do wykonanych z tworzywa sztucznego podobizn na przykład zebry czy piłki. Dominują tu żywe barwy i wzory, które skłaniają najmłodszych do utrzymywania porządku – czy to w swoim pokoju, czy np. przedpokoju.

Warto też wspomnieć o rozwiązaniu, które cieszy się coraz większą popularnością – to wieszak na rower. Możemy zamocować go na dowolnej ścinanie, na której widzimy właściwe miejsce do przechowywania naszego jednośladu. Wieszaki tego typu pozwalają na zawieszenie roweru za ramę i dostosowanie rozstawu ramion do kształtu kierownicy naszego pojazdu. Z pewnością jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy nasz rower z konieczności musi znajdować się domu. Wisząc na ścianie, nie będzie zajmował również przestrzeni użytkowej mieszkania.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Komentarze

Ocena
2 komentarze
22.07.2016
Relingi są najlepsze - wszystko pod ręką i łatwo się sprząta czy odstawia różne akcesoria. Kuchnia bez wielu wieszaków to nie kuchnia
12.01.2016
Tak, zdecydowanie wieszaki ratują mi życie na każdym kroku i wystarczająca ich ilośc elminuje nieporządek bardzo skutecznie.

Ocena i komentarz dla:

Jak wykorzystać wieszaki w utrzymaniu porządku?